Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моето творение-Квазимодо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моето творение-Квазимодо

    Не мислех да правя отделна тема за моята кола, но темите станаха прекалено много, затова е крайно време да си пусна такава. Тука няма да засегна темата си за смяна на дирекция: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=70415, а останалите неща и подобрения правени по Квази, така го кръсти един мой приятел след като разбра, че ще му обръщам дирекцията
    Останалите теми са тези:

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=93455
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=96852
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102027
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=101876
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=100321
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=89307
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=95806
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=93621
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=91808

    Като имам много публикации в: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=30437

    Това е засега, продължавам да пиша тук, и не само


    Днес например сложих на твърдият си таван щора, от ауди 80 Б3, като нямаше щипки, закупих едни подходящи и това се получи днес:

    След като имах проблем със стрелката на температурата, днес смъкнах датчика и го изчистих, тъй като има опит с такова поведение от предните си коли, от мръсотията в антифриза се зацапва повърхността и започва да мени съпротивлението, тъй като няма топлопроводимост датчика
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от trent; 13-10-10, 19:43.

  • #2
    От: Моето творение-Квазимодо

    Тъкмо навреме за дъждовете
    Трент, един въпрос: ако ти се е зацапал датчика с л...а толкова, че да подвежда показанията, не е ли добра идея да се промие и останалата част от системата? Вярно, зима иде, не е особено страшно, но все пак?
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #3
      От: Моето творение-Квазимодо

      Ами не се оказа от него, в смисъл най-вероятно е за смяна, ще смъкна от старата да видим как е, иначе системата е чиста, колкото и да я чистиш тая мъзга се маха със телена четка и шкурка, тоест-механично само

      Коментар


      • #4
        От: Моето творение-Квазимодо

        Преди д го изхвърлиш, пробвай да запоиш една жица направо за центъра, при мен помогна.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          От: Моето творение-Квазимодо

          От една седмица поработвам върху поставянето на люк на предната част на HARD TOP за витарката, та започна се още в събота то голяма играчка, случайно се намери много хубав люк със тонирано стъкло и щорички, май от тойота. И се започна, мерене, гледане, мерене и пак гледане, рязане с ъглошлайфа, че той вътре армиран, определено достигнах до окончателният извод, че някои от предните собственици са го ползвали за маса и са държали горещи тенджери в средата, беше изметнат непоправимо, та на въпроса, след като го измерих и изрязах се започна едно шлайфане, да оправим ъглите и да вкарам основата. След това трябваше да оправя единият преден ъгъл на тавана, че направо стърчеше един пръст, с пистолета за горещ въздух почти си дойде на мястото. Шкурене с виброшлайфа, закупен предният ден за 55левапроверен от мой приятел-тенекеджия. След като го поошкурих, се видяха някои забележки и се закупи кит за пластмаса-8лв, китване, чакане, шкурене, китване, чакане, шкурене, не стана перфектно, но като за непрофесионалист, мисля че е добре Мислех да пръсна с един черен спрей-гланц, но след като направих дъното се оказа, че не е добра идея и се закупи такъв, но мат, много добър спрей, с него си боядисах таблото, екстра е. И рамката на люка е мат, така че решено, два флакона-11лева и следва изолацията и тапицерията за тавана, приятел си взе за голфа-сива, и аз закачих край него, слива се с интериора, малко лепило, мацане и подлепване, за отстрани реших, че трябва нещо сериозно, щото много ме дразни как свисти като караш. поради завихрянето на вятъра. Закупих изолация от Атаро-клима, водо и шумо и топло и т.н.-16 лева/кв, сребриста е и се самозалепва и още как, цвета не ме кефи, но там не се вижда. След като поставих тапицерията, сложих и изолацията, като затиснах недобре поставените части на тапицерията. Поставих и основата на люка и след това за тест самият него с по някоя видия, че не ми харесваше дъгата и се притеснявах да не се счупи стъклото, ако я напъна. Всичко пасна, силикон, черен, и стягане, сега съм го оставил да дърпа, утре ще го поставя и след като я измия ще направя още снимки
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            От: Моето творение-Квазимодо

            E това е!
            Човек, като има мерак...
            Браво, колега!
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Моето творение-Квазимодо

              Уф, надявам се жената да не я види тая тема, че ... от 1 година стои шибидаха подготвен за монтаж и чака ред

              Между другото, освен за вентилация, върши отлична работа и по светофарите.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                От: Моето творение-Квазимодо

                Щоричката нещо се не види. Дай в работно положение.

                Коментар


                • #9
                  От: Моето творение-Квазимодо

                  Не спираш да твориш! Тази Витара стана уникална.
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моето творение-Квазимодо

                    Ето малко работа по Квази, която свърших вчера и довърших в банята. След закупуването на ринга за резервната гума от Травелинг, следва пълно разглобяване и реновиране на изделието, не беше в добро състояние, но Красьо ме беше предупредил Ключ за ключалката няма, ама то и патрона е зле, ще бъде подменен изцяло и захващането на пантата ще се направи с нитачка, не както досега с болтовете, малко снимки:
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моето творение-Квазимодо

                      Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                      От една седмица поработвам върху поставянето на люк на предната част на HARD TOP за витарката, та започна се още в събота то голяма играчка, случайно се намери много хубав люк със тонирано стъкло и щорички, май от тойота. И се започна, мерене, гледане, мерене и пак гледане, рязане с ъглошлайфа, че той вътре армиран, определено достигнах до окончателният извод, че някои от предните собственици са го ползвали за маса и са държали горещи тенджери в средата, беше изметнат непоправимо, та на въпроса, след като го измерих и изрязах се започна едно шлайфане, да оправим ъглите и да вкарам основата. След това трябваше да оправя единият преден ъгъл на тавана, че направо стърчеше един пръст, с пистолета за горещ въздух почти си дойде на мястото. Шкурене с виброшлайфа, закупен предният ден за 55левапроверен от мой приятел-тенекеджия. След като го поошкурих, се видяха някои забележки и се закупи кит за пластмаса-8лв, китване, чакане, шкурене, китване, чакане, шкурене, не стана перфектно, но като за непрофесионалист, мисля че е добре Мислех да пръсна с един черен спрей-гланц, но след като направих дъното се оказа, че не е добра идея и се закупи такъв, но мат, много добър спрей, с него си боядисах таблото, екстра е. И рамката на люка е мат, така че решено, два флакона-11лева и следва изолацията и тапицерията за тавана, приятел си взе за голфа-сива, и аз закачих край него, слива се с интериора, малко лепило, мацане и подлепване, за отстрани реших, че трябва нещо сериозно, щото много ме дразни как свисти като караш. поради завихрянето на вятъра. Закупих изолация от Атаро-клима, водо и шумо и топло и т.н.-16 лева/кв, сребриста е и се самозалепва и още как, цвета не ме кефи, но там не се вижда. След като поставих тапицерията, сложих и изолацията, като затиснах недобре поставените части на тапицерията. Поставих и основата на люка и след това за тест самият него с по някоя видия, че не ми харесваше дъгата и се притеснявах да не се счупи стъклото, ако я напъна. Всичко пасна, силикон, черен, и стягане, сега съм го оставил да дърпа, утре ще го поставя и след като я измия ще направя още снимки
                      мммммммммм пирфекно трифка и сега имаш джам на тавана буквите съм ги изял нарочно
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моето творение-Квазимодо

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10456.jpg
Прегледи:1
Размер:205.4 КБ
ID:5261278това са джантите бай трифуне
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моето творение-Квазимодо

                          Не съм слагал снимките от смяната на семерингите на коляновият вал, явно да предпази други луди, тук е размера само на предната семеринга, на задната съм го затрил някъде, като го намеря ще допиша, та ето ги:
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моето творение-Квазимодо

                            е ади де допиши ги че аз тека отзад
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моето творение-Квазимодо

                              Днес поработих малко по Квази, отдавна се чудя защо гениите от Хамамацу не са сложили поленов филтър за климатика?!Реших да доработя такъв, намери се подходяшщата пластмаса от Голф2 и се започна едно мерене, рязане, пасване, лепене и мисля че се получи удачно и практично. Вече имам сменяем филтър и лесен за монтаж и демонтаж, на първо време го изрязах от старият на полото, но скоро ще търся някакъв близък размер, ако не може и да сложа дунапрен, но на него му нямам вяра, малко снимчци:
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X