Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota RAv4 96г., 2.0i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota RAv4 96г., 2.0i

    Колеги здравейте )))

    Присъединих се днес към вашия форум и аз ) Купих си Тойота Рав 4 96-та 2.0 мотор бензин 129 коня двуврата.
    За двата дни,които я имам съм много доволен.Пробвах я на сняг и на баир представи се много добре

    Ще съм Ви благодарен ако ми дадете инфо за този двигател,за окачването...проблемни места.. и всичко с което бих се сблъскал

    Това е първия ми джип и първото 4х4 което карам.

    Благодаря предварително !

    Поздрави

  • #2
    От: Toyota RAv4 96-ta

    Здравей и добре дошъл!

    Като за начало прегледай следните теми:
    стария RAV4
    Rav4 - 4x4 система
    Rav4 - какво масло?

    Коментар


    • #3
      От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

      Колега, автоматик ли е колата или е с ръчни скорости?
      NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
      SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
      GSM: О887б97З79

      Коментар


      • #4
        От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

        С ръчни скорости е .За сега съм много доволен от колицата ама ме ионтересува да знам по окачването частите скъпи ли са,трошлива ли е ...такива нещица ,разгледах предните теми още преди да я купя но не намерих отговори на мойте въпроси ))

        Коментар


        • #5
          От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

          Здравей колега и честита придобивка със здраве да я ползваш. Аз притежавам същия малък бръмбар от почти четири години.Мога да ти кажа какво съм сменял и на каква цена горе долу да имаш на предвид за какво става на въпрос.Карал съм с масла Valvoline 10W40, Mobil Super S 10W40 и Motul 10W40 с тях винаги всичко е било точно и смяната им е някъде около 85 лв. с масления и въздушния филтър.Горивният съм го сменял някъде за около 25лв още. Сменял съм пълен комплект съединител който ми стъпи някъде около 500лв. Обслужването на ремъците (агренажен ремък, ролки, пистов(плосък) ремък и ремъците на климатика и генератора ми стъпиха към 450 лв с труда на хората от сервиза. Това е по обслужването. Искам да ти кажа, че това е една много забавна и пъргава количка която в действителност е издържлива и то доста имам няколко случки с нея в които тя излезе герой.Колкото до окачването за тези години съм сменял 2 комплекта биалетки за около 50 лв. един шарнир чиято стойност не помня, 2бр. предни пружини за 320 лв с труда и 2 бр. тампони на заден диференциал които струваха 220лв единя и 230 лв другия. Тези тампони са ми били най-скъпия ремонт до сега но съм чувал, че именно те са слабите места на тези Тойотки. Държи се добре на пътя не се предава пред никой дори често излиза победител пред съперниците си благодарение на теглото и от 1150кг. Зимата има склонност към завъртания но ако обичаш да си дрифтиш е повече перфектна (зимата не става да вадиш закъсали автомобили защото Равката е доста лекичка и стои на едно място). Има копче което зацепва нещо допълнително не съм запознат много как действа точно и какво блокира.Мога да ти кажа как да го ползваш.Ползва се при по-тежки условия ( примерно кал или сняг).Преди да натиснеш копчето колата трябва да е в състояние на покой, волана трябва да е изправен, трябва да си на свободна и да не си натиснал съединителя.Не трябва да се развива по-голяма скорост от 40км/ч.До колкото иначе знам от лични наблюдения тръгва винаги с предните две колела и след около 2-3 секунди се зацепват и задните ( не съм убеден че е така обаче).Това което се сещам в момента ако те интересува нещо пиши.Успех!

          Коментар


          • #6
            От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

            Често срещан проблем е теч на масло от хидравликата на волана. Не е страшно, защото капе малко и имаш възможност да доливаш от време на време. Продават се ремонтни комплекти, но вече не си спомням цената.
            Като цяло двигателят е много здрав. Издържа и на газови уредби без проблем. Впечатление ми прави, че е шумно в купето и разни пластмаси се разтракват след време. За да се справяш зимата без проблеми ти трябват хубави зимни гуми иначе имитира поведение на БМВ

            Коментар


            • #7
              От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

              Аз също съм чувал за проблем с теч на масло от хидравликата но нямам наблюдения върху този проблем надявам се и да не ми се налага да имам такива.Подкрепям колегата getsov, че двигателя е много здрав и купето е доста шумничко. Лично аз пластмасите съм ги изолирал защотото потракват както трака и резервната гума отзад.Това купе също не е подходящо и за качествена музика защото няма никаква акустика.

              Коментар


              • #8
                От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

                Наистина резервната гума трака... Аз лично още не съм намерил решение на проблема. Някой има ли такова или поне да е установил от къде точно идва скърцането при резервната гума?

                П.П. Не съм и търсил усилено, защото колата е на брат ми, а той не дава признаци да му се занимава с това

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

                  Честито на колегата и Аз имам същата от 4 години. Отзад всъщност имаше шум но не беше от резервната гума а от самата врата. Проблема беше в една от двете планки които държат вратата да не товари бравата. Просто я регулирах и намазах с грес което правя периодично 1-2 пъти в годината. Относно биалетките- оригиналните ги смених на 150 х. км с едно менте на Фленор (16 лева). След 1000 км пак ги смених с такива на 555 (37 лева) и до там.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

                    Радвам се, че виждам тази тема.От 8-9 години имам Самурай, но смятам (ако е късмет), тази година да потърся някоя Равка от първия модел.Много се колебах между Рав 4 и Витара, най-вече заради разликата в 4x4(по-специално не ми харесва липсата на бавни и това , че за да включиш блокажа на междинния диф, трябва де спреш), но все пак се спрях на Тойотата, понеже за офроуд няма да се кара, а се надявам ,че за нормални зимни пътища и за нормално каране по черен път(понякога) фул-тайма на Рав-а ще е достатъчен.Дали е така според хората, които са карали поне една зима такъв джип?На Самурая бавните ги ползвам доста при слизане по голям наклон, когато е заледено, защото иначе става шейна, ако пипнеш спирачка.Не знам с Тойотата как е слизането на първа-засилва ли се много , или е достатъчно бавна предавката ,за да не ползваш спирачка(почти).Ако някой е наясно , моля да драсне два реда.Благодаря ви.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

                      За твоите условия,фултайма на равчето,не само ще е достатъчен,ами доста по-стабилен вариант от който и да е парттайм!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

                        Благодаря, колега.А някой да знае как е парното?В смисъл бързо ли загрява, добре ли обдухва стъклата и как е в краката?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

                          Парното е добре.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

                            Още един въпрос.Доколкото знам , двигателя на първите Рав-ки е един - 2.0 бензин 130 к.с.Сега като гледам обявите, срещам някакви по 90 коня, 100 коня и други.Възможно ли е това.Според мен такива двигатели няма.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

                              Ако някой знае какъв е данъка на Рав 130 коня, около 94-96 г(знам, че в различните общини има разлики , но горе долу).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X