Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rav4 - 4x4 система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rav4 - 4x4 система

    Колата е Toyota Rav 4 1998ма година (с фейслифта), автомат, мисля, че е арабско изпълнение
    Въпроса - има ли някакъв блокаж на някой деференциал??

    На версиите с ръчна трансмисия има копче на таблото за блокиране на задния или централният диф (не помня вече), но на този вместо него е ECT Power.

  • #2
    До: Rav4 '98 има ли блокаж?

    Да има на самия скоростен лост има бутон които е за блокажа. Ако греша моля някой да ме поправи и да даде по подробно описание за употребата на този бутон

    Коментар


    • #3
      До: Rav4 '98 има ли блокаж?

      Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
      Колата е Toyota Rav 4 1998ма година (с фейслифта), автомат, мисля, че е арабско изпълнение
      Въпроса - има ли някакъв блокаж на някой деференциал??

      На версиите с ръчна трансмисия има копче на таблото за блокиране на задния или централният диф (не помня вече), но на този вместо него е ECT Power.
      Ако не се лъжа, блокаж на средния дифференциал се включва при ползване на раздатка, било то на бързи или бавни. За блокаж на задния диф, има два варианта или ЛСД, или с принудително блокиране с копче

      Това ECT Power, май обогатява горивна смес, когато ти трябва повече мощност....

      Ако искаш мога да я видя на живо, и ще я разкостим, кое за какво
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        До: Rav4 '98 има ли блокаж?

        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
        Ако не се лъжа, блокаж на средния дифференциал се включва при ползване на раздатка, било то на бързи или бавни. За блокаж на задния диф, има два варианта или ЛСД, или с принудително блокиране с копче

        Това ECT Power, май обогатява горивна смес, когато ти трябва повече мощност....

        Ако искаш мога да я видя на живо, и ще я разкостим, кое за какво
        Всъщност, аз Рав4 от тези години не съм виждал с бавни. А съмнението ми, че липсва блокаж, дойде от това, че брат ми веднъж се окопа в дълбокия сняг на нашата улица и 4те гуми въртят, а стои на място. Когато задните стигнаха асвалт, спряха да се въртят и предните само боксуваха.
        Наблюденията ми върху ECT (ако не се лъжа означава Electronically controlled transmission) са, че когато е включено сменя предавка при по-високи обороти. Копчето на скоростния лост, пък е Overdrive: ако на баир почне да играят предавките м-у 3 и 4та се натиска бутона и остава на 3та. Дават го за икономия на гориво този бутон.

        Toyota-та е на брат ми, така че не мога да обещая нищо за оглед

        Коментар


        • #5
          До: Rav4 '98 има ли блокаж?

          Малко наблюдения имам върху тази колица.Един познат има такава,2.0 бензин с ръчни скорости,къса.Няма бавни.И не видях никъде блокаж.Но има АБС и нещо като ЕСП,който компютъра командва като тракшън понякога.Според мен става само за лек сняг и лед.Дотолкова комп-а се справя.Ако натоварването стане по-голямо на някое от колелата,се държи като кола с 3 диф-а и без блокаж...Виждал съм в София да не може да излезе от нищо и никаква пряспа.А колелата уж въртят...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            Rav4 - 4x4 система

            колеги кажете мнения 4е ме объркаха вече рав 4 има ли изключване на предното с тва копче което е в купето вече ме ядосват неграмотници дето спорят .казват че се изключвал предния мост автоматично с тоя бутон вътре.
            аз съм си харесал рав-4 за лов за лек терен с малко кал и събирам инфо но от майстори дет нищо не знаят не откъдето трябва кажете вие ваште познания и повечко инфо за рав-4

            Коментар


            • #7
              До: rav-4 има ли изключване на 4х4

              Гледай сега, първо прочети малко повече из форума. Ще видиш, че има съществена разлика между задвижване на четирите колела и блокаж. Първото не е задължително да има и второто. Освен това видовете задвижвания на колелата също са от значение.
              За РАВ 4 вече е писано. Ти не казваш кой модел, коя година те интересува. Накратко РАВ 4-ката е он деманд, като превъртят предните колела се предава въртящ момент към задните. Не можеш да го изключиш това, значи е фул тайм. Пробвал съм 2.0 бензин, 2003г. и тя нямаше такъв бутон. Тези които го имат знам, че служи като блокаж и въртят и двата моста, т.е. държи се като блокиран междуосев диф, ама РАВ 4 няма такъв. След 40 км/ч се изключва автоматично. При по-новите май по принцип си е така, т.е. при тръгване въртят двата моста, а след 40 км/час остава да върти само преден мост и за това няма нужда от този бутон.
              Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
              Opel Frontera V6

              Коментар


              • #8
                До: rav-4 има ли изключване на 4х4

                Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
                Гледай сега, първо прочети малко повече из форума. Ще видиш, че има съществена разлика между задвижване на четирите колела и блокаж. Първото не е задължително да има и второто. Освен това видовете задвижвания на колелата също са от значение.
                За РАВ 4 вече е писано. Ти не казваш кой модел, коя година те интересува. Накратко РАВ 4-ката е он деманд, като превъртят предните колела се предава въртящ момент към задните. Не можеш да го изключиш това, значи е фул тайм. Пробвал съм 2.0 бензин, 2003г. и тя нямаше такъв бутон. Тези които го имат знам, че служи като блокаж и въртят и двата моста, т.е. държи се като блокиран междуосев диф, ама РАВ 4 няма такъв. След 40 км/ч се изключва автоматично. При по-новите май по принцип си е така, т.е. при тръгване въртят двата моста, а след 40 км/час остава да върти само преден мост и за това няма нужда от този бутон.
                Абе хич не е така.Фултайм с 3 диференцияла е.Копчето е блокаж на междинния.Няма бавни.На по-новите модели междинния диф е самоблокируем.За Он-деманд не съм чувал да имат Рав-овете...Хондите са така.Там CRV,HRV...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: rav-4 има ли изключване на 4х4

                  Системата на задвижване използва електромагнитно управляем
                  съединител за прехвърляне на въртящия момент към предния и
                  задния мост. Съотношението на тягата между преден и заден мост
                  се променя от 100:0 до 55:45 в зависимост от пътните условия, като
                  по желание втората стойност може да се фиксира от водача с
                  натискане на бутон при скорост до 40 км/ч (над тази скорост
                  блокировката отпада автоматично).
                  Едновременното действие на трите системи се проявява най-добре
                  при ситуации на поднасяне вследствие на свръхзавиване или
                  недозавиване, както и при потегляне и спиране на повърхности с
                  различно сцепление.

                  Вносителя на Тойота го е описал така. Това съг го копирал от сайта им, където има брошура на всеки един автомобил. Разбира се горното се отнася за модела дето сега е в магазина. Мисля се води 2007г.
                  Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                  Opel Frontera V6

                  Коментар


                  • #10
                    До: rav-4 има ли изключване на 4х4

                    съжалявам за неуточнението рав-4 99г старите за тях става дума значи нямат изключване на диференциялите .
                    ами проблем ли е че нямат бавни при условие че са 1400-1500 кг и имат 2000цц мотор и 130 коня нужни ли са им бавни в тоя случай

                    Коментар


                    • #11
                      До: rav-4 има ли изключване на 4х4

                      Първоначално публикуван от denkata23 Преглед на мнение
                      съжалявам за неуточнението рав-4 99г старите за тях става дума значи нямат изключване на диференциялите .
                      ами проблем ли е че нямат бавни при условие че са 1400-1500 кг и имат 2000цц мотор и 130 коня нужни ли са им бавни в тоя случай
                      Не,нямат.Старите са такива,както ги описах по-горе.За новите-сега научавам...
                      Иначе ДА!Има нужда от бавни,ако ще я вкарваш в гората.Някъде ще мине,някъде-не.И баирите ще са проблем...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        До: rav-4 има ли изключване на 4х4

                        Точно.
                        Те японците и в името са го написали за какво е това 4х4
                        "Recreational Active Vehicle with 4-wheel drive"

                        Коментар


                        • #13
                          До: rav-4 има ли изключване на 4х4

                          RAV-4 (старият модел) дългата база е 1300кг.Ама за гора е не много подходяща.Нема пустите му бавни,и на съединителя му иде "нанагорно" при потегляне на голям наклон.Иначе пък върви,рядко ми се е налагало да блокирам междуосевия диф.Като цяло си е асфалтна "бегачка".

                          Коментар


                          • #14
                            До: rav-4 има ли изключване на 4х4

                            Здравейте и аз се присъединих към вас от няколко дни.Имам рав4 2004г дизел2000,Д4Д 115кс.Почетох почти всичко което е изписано за тези рав4ета в форума.Но все пак не намерих еднозначен отговор - изключва ли се 4х4 след 40 км/час или това е функция на рав след 2006г.Гледах я от долу има един диференциал в предната част кардан и един в задната част. В задния не влизат кабели. Знаете ли от къде мога да си изтегля книжка за нея?
                            pkm

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X