Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LJ70, 2LT - кой е този датчик? (датчик налягане на масло)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LJ70, 2LT - кой е този датчик? (датчик налягане на масло)

    Здравейте колеги!
    Днес окрих "нещо" на моята Тойота!На блока на двигателя има нещо като датчик,на който не му знам ролята,а му дяха скусани кабелите!...Досега не съм забелязал нещо странно по джипката,а и след като го оправих и свързах кабелите...пак не видях нещо да се е променило!
    ...Та въпроса ми е,ако може някой запознат да ми обясни ролята на този "датчик" ,ще съм Ви благодарен!
    Прикачени файлове
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

  • #2
    От: LJ70, 2LT - кой е този датчик?

    Детонационен датчик?!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #3
      От: LJ70, 2LT - кой е този датчик?

      Луд ако имаш предвид датчика от първата снимка това е датчика за уреда налягане на маслото , ако са скъсани кабелите му не ти работи стрелката за налягане на маслото , ако си ги свързал и пак не работи значи има проблем или с датчика или с трасето или с таблото , а ако е показвало със скъсани кабели значи има или wi-fi или bluetooth в тая модерна лагерница
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • #4
        От: LJ70, 2LT - кой е този датчик?

        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
        Луд ако имаш предвид датчика от първата снимка това е датчика за уреда налягане на маслото , ако са скъсани кабелите му не ти работи стрелката за налягане на маслото , ако си ги свързал и пак не работи значи има проблем или с датчика или с трасето или с таблото , а ако е показвало със скъсани кабели значи има или wi-fi или bluetooth в тая модерна лагерница
        хахах....Показва си налягането на маслото на таблото!...И преди си показваше и никога не е спирало да показва!
        Освен скоро да са се скъсали кабелите и бащата да не е обърнал внимание,че сега той я кара.....утре ще разкача буксите и
        ще проверя....Благодаря ти за отговора!
        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

        Коментар


        • #5
          От: LJ70, 2LT - кой е този датчик?

          Преди време в моята тема бяхме обсъждали това на 2лт а после с новата ми стара баба пак имах проблем с уреда и се оказа прекъснат кабел по трасето + монтирана някаква китаиска камбана и т.н.
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #6
            От: LJ70, 2LT - кой е този датчик?

            Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
            Преди време в моята тема бяхме обсъждали това на 2лт а после с новата ми стара баба пак имах проблем с уреда и се оказа прекъснат кабел по трасето + монтирана някаква китаиска камбана и т.н.
            ...Доверявам Ти се .....утре ще кажа резултата!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #7
              От: LJ70, 2LT - кой е този датчик?

              Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
              Преди време в моята тема бяхме обсъждали това на 2лт а после с новата ми стара баба пак имах проблем с уреда и се оказа прекъснат кабел по трасето + монтирана някаква китаиска камбана и т.н.
              Ето две теми оттук по повод датчика за маслото и налягане:
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=78694
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=108265

              Коментар


              • #8
                От: LJ70, 2LT - кой е този датчик?

                Потвърждавам,че това е датчика за налягане на маслото. Може да показва стойности със изскубани жици ако по кабелите нейде допълнително е паралелно закачено съпротивление от порядъка на 20 - 40 ома. Вземи двата кабела и ги дай на късо. Като дадеш контакт, ако участват във веригата стрелката на датчика за налягането ще удари горе на макс. Ако не реагира - показанията на уреда са фалшиви. Успех.

                Коментар


                • #9
                  От: LJ70, 2LT - кой е този датчик?

                  Благодаря Ви!
                  ...Тези отговори -задоволяват питането ми! ...Явно наскоро са се скъсали(като не ми идва на акъла-как и от какво) и просто баща ми не е забелязал!Аз го карах преди месец и всичко си беше наред....а в Неделя му сменяхме лагерчето на алтернатора и случайно видях,че са скъсани кабелите!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X