Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT Налягане на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2LT Налягане на масло

    Скъпи приятели на моя 4 Рънър 95г с 2LT двигател като чели е ниско налягането на маслото.
    Този уикенд правих един офроуд и като чели от тогава седи малко ниско.
    Изпращам снимки относно поведението на стрелката при различни обороти на загрял автомобил.
    Маслото и масления филтър са сменени преди 500км с оригинални Castrol 15W40 от Toyota.
    Моля Ви за съвет и препоръка също относно това колко време трябва да се изчака сутрин в зимни и летни условия да загрее преди тръгване.

    Поздрави на всички...
    Прикачени файлове

  • #2
    До: 2LT Налягане на масло

    Добре ти е налягането......

    Относно загряване преди тръгване: аз лично изчаквам стрелката на температулния датчик да премине поне първата линия.....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: 2LT Налягане на масло

      Колега, благодаря ти за бързата реакция.
      Радвам се че е нормално, бях се притеснил.
      Относно сутрешното палене и преминаването на първото отделение на стрелката, това сигурно отнема около 5 минути, не е ли твърде много?

      Коментар


      • #4
        До: 2LT Налягане на масло

        Една цигара време....... Какво толкова? Има една цяла тема: Колко си загрявате джипки сутрин.. Или нещо такова..... Прочети я.

        Аз понеже съм с коли с автоматични трансмиссии, отделно от това доста поживях по на север, предпочитам, или ми е навик, да си подгрея колата преди да тръгна. Ама всеки си решава сам.....
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: 2LT Налягане на масло

          Абе малко ниско ми се види налягането на 3000об. според документацията трябва да е м/у 3-5,4бар на тези обороти. При нисаните има и цифрички коя стрелка на колко отговаря, но при тях и датчика за налягане е стар калпазанин и много вяра му се няма. Но като се смени с нов е съвсем друго показанието такива стойности има само на новите. Айде стига за тойота е все пак но аз бих си замерил с манометър налягането. На тези обороти трябва да стой на средата поне според мен.

          Коментар


          • #6
            До: 2LT Налягане на масло

            На 3000 об./мин и на мен ми се вижда нисичко налягането...
            Сутрин тръгвам след около 3 мин. от стартирането на мотора
            И още за налягането на маслото-от около седмица преминах на Шел 5/40(пак може да се сдобие само със смарт-точки), и налягането се увеличи осезателно,особенно на празен ход(750об.мин.)!На някои може да им се стори ерес,но аз не съм изненадан!Досега имам две смени на маслото с 10/40 на Мобил,и на Тотал-Кварц 7000.
            С ТЛК-70 съм пак с 2-ЛТ мотор.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              До: 2LT Налягане на масло

              не се притеснявай за налягането,добре си е ! а и много от по старите модели на тойота страдат от синдрома на "датчика" просто показанието не е реално. при мен на 70-ката е така от 7-8 години,на моменти показва по-високо,на моменти по-ниско. в много от международните форуми ,колегите препоръчват модифициране на директен манометър ,който е много по точен от елекрическия.
              TЛК 80-4.2ТД
              ТЛК 73-2.4ТД
              ...................

              Коментар


              • #8
                До: 2LT Налягане на масло

                ама наистина без да е мерено с манометър не може да се вадят изводи а инак аз бях с 15/40 и стигаше средата на 3000 оборота сега заради зимата сложих 10/40 и е по ниско по оригиналния уред естествено
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • #9
                  До: 2LT Налягане на масло

                  Здравейте,

                  открих темата, за който се интересува, казва се Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място? линк: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F3%F2%F0%E8%ED

                  Относно меренето с манометър и смяната на датчик за маслото, как се прави?

                  Благодаря ви за полезните и компетентни отговори.

                  Поздрави на всички

                  Коментар


                  • #10
                    До: 2LT Налягане на масло

                    Не бой се човеко..имамсъщата колица нормално си е всичко,и действително на 80 %от ранърите този датчик се прецаква и налягането не е действително показано...
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      До: 2LT Налягане на масло

                      И на моя Рънър е същото явно е нормално.Не се притеснявай сменяй маслото на 8000км.
                      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                      Коментар


                      • #12
                        До: 2LT Налягане на масло

                        По принцип тези мотори си страдат от датчици още от 1976г.Задръстват се с нагар и единствената схема е смяна с нов ОРИГИНАЛЕН.
                        ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                        Коментар


                        • #13
                          До: 2LT Налягане на масло

                          Първоначално публикуван от mihovassen Преглед на мнение
                          Здравейте,

                          открих темата, за който се интересува, казва се Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място? линк: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F3%F2%F0%E8%ED

                          Относно меренето с манометър и смяната на датчик за маслото, как се прави?

                          Благодаря ви за полезните и компетентни отговори.

                          Поздрави на всички
                          меренето се извуршва с накраиник които се завива в блока на мястото на комбинирания датчик за лампа и налягане и посредством маркуч се свързва с манометър и после си сравняваш замереното с сервизното ръководство за модела а датчика се сменя съвсем елементарно просто се отвива от блока и му се изключват двете кабелни клеми за уреда и лампата
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • #14
                            До: 2LT Налягане на масло

                            Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                            меренето се извуршва с накраиник които се завива в блока на мястото на комбинирания датчик за лампа и налягане и посредством маркуч се свързва с манометър и после си сравняваш замереното с сервизното ръководство за модела а датчика се сменя съвсем елементарно просто се отвива от блока и му се изключват двете кабелни клеми за уреда и лампата
                            Сигурно е коментирано вече,а и повечето Тойота-джии са наясно,но ще съм благодарен,ако някой каже къде се намира този датчик
                            И с почистване може ли да му се "оправи центровката"?
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #15
                              До: 2LT Налягане на масло

                              точно под турбото,в задната част на блока няма как да го пропуснеш,като малка отровна гъба е
                              TЛК 80-4.2ТД
                              ТЛК 73-2.4ТД
                              ...................

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X