• Тренто с втора "чиста" победа в Доха

Натиснете снимката за да я уголемите

Прегледи:1
Размер:31.5 КБ
ID:6512281Италианският мъжки волейболен отбор на Тренто продължава защитата на титлата си от последните две издания на световното клубно първенство по перфектен начин.

Момчетата на треньора Радостин Стойчев, сред които са суперзвездата на родния волейбол Матей Казийски и Цветан Соколов, регистрираха втора "чиста" победа в предварителната си група на турнира в Доха, Катар и на практика си гарантираха място в Топ 4 преди последния си мач от предварителната фаза на турнира.

Във втория си сблъсък в предварителна група "В" Тренто се наложи над отбора на домакините Ал Араби с 3:0 гейма (25:22, 25:15, 25:17) след час и 6 минути игра. Казийски и компания имаха леки проблеми само в първия гейм на двубоя.

Матей направи поредния си страхотен мач, като бе най-резултатен за Тренто, завършвайки с 14 точки (10 от атака, 1 от блок и 3 от сервис, като и трите дойдоха в третия гейм). Много силни изяви във втората и третата част на мача имаше Емануеле Бирарели, който остана с 11 точки. Кубинецът Османи Хуанторена, който демонстрира класа в първия мач на отбора на турнира срещу Ал Ахли, този път бе по-скромен в изявите си, като се задоволи с 9 точки.

Цветан Соколов се появи в игра през втория гейм и започна като титуляр в третия, като завърши със 7 точки, всички от атака.

За Ал Араби най-резултатен бе Кристиан Пампел с 12 точки.

Момчетата на Радостин Стойчев започнаха леко сковано мача, като домакините се държаха напълно равностойно почти до края на първата част. Едва след 20-ата точка в своя полза волейболистите на Тренто успяха да вземат лек аванс, който им бе достатъчен да затворят първия гейм. Почти половината от точките за Ал Ахли в него бяха от грешки на съперника.

Още с началото на втората част обаче Тренто намери и наложи играта си и до края италианският тим нямаше сериозни проблеми по пътя към втората си победа на турнира.

В последния си мач в групата утре от 19 часа българско време Тренто излиза срещу бразилския Сеси Сао Пауло. Дотук двата тима са с по две победи, като в директния спор ще решат кой ще завърши на първото място в групата.

Снимка: fivb.org