Казийски: Отиваме в Катар за трета титла

Натиснете снимката за да я уголемите

Прегледи:1
Размер:45.2 КБ
ID:6511985
    Отборът на Тренто замина днес за Световното волейболно отборно първенство, което ще се проведе в столицата на Катар Доха. Капитанът на шампионите от последните две издания на турнира Матей Казийски беше оптимист преди полета от Венеция.

"Заминаваме за Близкия Изток по-мотивирани от всякога. Амбицията ни е отново да спечелим, както през 2009 и 2010 година. Готови сме за това и имаме пълната възможност да го направим. Уважаваме нашите съперници, но не се страхуваме от никого. Турнирът продължава шест дни и в този период ще забравим всякаква умора", заяви българският посрещач пред клубния сайт на италианския отбор. В него треньор е националният селекционер на България Радостин Стойчев и играе още Цветан Соколов.

Тренто е в по-леката група "Б", заедно с Ал Араби (Катар), Ал Али (Египет) и Сеси Сан Паоло (Бразилия). В другото каре са Ястжембски (Полша), Зенит Казан (Русия), Пайкан (Иран) и Тринити Уестърн Спартанс (Канада).

Италианците, които участват като победители от Шампионската лига на Европа, започват на 9 октомври, неделя, от 15 часа българско време. Следва двубой с Ал Араби на 11 октомври и със Сеси Сан Паоло на 12-и. На 13 октомври са полуфиналите, а финалната среща е насрочена за 14 октомври.

Отборът шампион в Доха ще вземе чек за 250 000 долара, за финалиста остават 170 000.
    Едно от малкото притеснение на Казийски е смяната на топката. "Няма да е лесно само за два дена да се настроим от по-меката Molten на Mikasa, с която ще играем в Доха. Времето ни притиска, но се надявам да привикнем бързо", каза още Матей.

От суеверие волейболистите на Тренто ще играят отново с червени екипи, с каквито станаха световни клубни шампиони миналата година в Доха.