• Тренто започна ударно в Доха

Натиснете снимката за да я уголемите

Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:6512082Европейският клубен шампион по волейбол за мъже Тренто започна ударно защитата на титлите си от последните две издания на Световното клубно първенство.

В първия си мач от турнира в Доха, Катар воденият от националния ни селекционер Радостин Стойчев италиански отбор, чийто капитан е суперзвездата ни Матей Казийски, а в тима е и друг роден национал - Цветан Соколов, отнесе египетския Ал Ахли с 3:0 гейма (25:16, 25:22, 25:22).

Мачът, който се игра пред едва около 850 зрители в зала "Еспайър" в Доха, продължи час и 12 минути.

Както бе призовал Радостин Стойчев още преди началото на турнира, играчите му подходиха изключително мобилизирано и не допуснаха изненада. Казийски започна в титулярния състав, като за пореден път демонстрира класата си, завършвайки мача с 13 точки. Повече от него за Тренто направи единствено кубинецът Османи Хуанторена, който се отчете с 14 точки. Ян Щокър добави 12.

Радостин Стойчев заложи на:
    Казийски, Бирарели, Хуанторена, Де Оливейра, Бринкман, Щокър и либерото Андреа Бари. Като резерви от пейката се включиха само Дела Лунга в първия и третия и Колаци във втория гейм. Цветан Соколов не получи шанс за изява.

За египтяните най-резултатен бе Ахмед Мохамед с 18 точки. С добри изяви се отличи и Абдел Кадер, окйто добави 8 точки.

Във втория си мач в групата утре от 19 часа българско време Тренто среща тима на домакините Ал Араби. Катарците също вече имат една победа, след като надиграха Ал Ахли с 3:2 гейма.

В сряда, също от 19 часа, е и последният мач на Тренто в групата, срещу бразилския Сеси Сан Паоло.

Снимка: fivb.org