• Тренто с трета победа в Доха

Натиснете снимката за да я уголемите

Прегледи:3
Размер:39.1 КБ
ID:6512338Воденият от селекционера на мъжкия ни национален отбор по волейбол Радостин Стойчев тим на Тренто продължава наказателната си акция на световното клубно първенство в Доха, Катар.

Матей Казийски, Цветан Соколов и компания спечелиха и третия си мач от предварителна група "B" на надпреварата и влязоха в полуфиналните битки само с един загубен гейм, след като се наложиха над бразилския СЕСИ Сао Пауло с 3:1 гейма (18:25, 25:23, 25:23, 25:21) след час и 36 минути игра.

Двата тима направиха в зала "Еспайър" в столицата на Катар зрелищен мач, като носителят на титлата от шампионата от последните две години Тренто измъкна успеха най-вече благодарение на страхотната игра на Цветан Соколов. Цецо (№11 на снимката) завърши мача като топреализатор с 18 точки (14 от атака и 4 от блок).

За победителите на ниво бе и кубинецът Османи Хуанторена, който се отчете с 11 точки. Капитанът на Тренто Матей Казийски се появи в игра в третия гейм и игра в четвъртия, като приключи двубоя с 8 точки (7 от атака и 1 от сервис).

За бразилците Сидни дос Сантос Джуниър реализира 14 точки, а най-добрият в редиците им в този мач, капитана Мурильо остана с 12 точки.

Двата тима трябваше да определят в директен спор кой ще е победителят в групата и кой ще остане на второто място, след като предварително си бяха гарантирали място на полуфиналите.

Радостин Стойчев започна мача без големите си звезди Казийски и Бирарели, като и двамата се появиха в игра чак в третата част.

Тренто влезе в битката по-сковано, което позволи на бразилците да дръпнат в резултата и без проблеми да затворят гейма. Във втората част обаче италианците се разиграха, като Соколов бе неудържим.

Двата тима се "захапаха", като геймът вървеше точка за точка. Играчите на СЕСИ Сао Пауло взеха глътка въздух за 20:17, но най-вече благодарение на Соколов Тренто обърна до 21:20, а след това и измъкна гейма след почти половин час игра.

В третия гейм развоя на втория се повтори, като Радостин Стойчев хвърли в битката и основните си козове Казийски и Бирарели, което даде допълнително предимство на Тренто.

В четвъртата част първото техническо прекъсване дойде при 8:7 точки за Тренто, а второто при 16:15 точки, като италианците успяха да увеличат аванс си и да вземат мача, с което и първото място в предварителната си група.

Във финалната четворка освен Тренто и СЕСИ Сао Пауло са и полския Ястржебски (Вйегил) и руския Зенит (Казан).

За място на финала Тренто се изправя срещу Зенит, а СЕСИ - срещу Ястржебски.