Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да си купя jeep

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Искам да си купя jeep

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    А, все пак, понеже авторът на темата пита за конкретен модел, какво беше там онова с предните носачи?
    А-а, за носачите питай Валери Недялков, щото аз съм тъп и смотан и само на мен м и се случват такива неща и правя безсмислени ремонти.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #62
      От: Искам да си купя jeep

      Няма какво да ме пита.
      В темата ти участвах и аз.

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=148622

      Ако мислиш,че това е офроуд жестоко се лъжеш.
      Това е ливадната магистрала:

      https://www.youtube.com/watch?v=w1jnM3013n4

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...95#post2874595

      Аз ти показах,че на KK е променена схемата.
      Това може да се провери в самата тема.

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...94#post2874594

      А ти и тогава спореше с мен,че не виждам добре.

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...05#post2874605


      И да - ти си единствения в света,който възложи на сервиз да подмени частично предното окачване на KJ
      с такова от KK без инжинерен проект и необходимите лицензи.
      Няма лошо,но не е ясно доколко е оправдано по отношение на цената,а надеждността ще се доказва в бъдещето.
      По спомени беше споменал цифра над 3000 лева.
      Твоето либи е американче. С по-старата скоростна кутия,с раздатка без фул тайм режим,без EVIC.Всичко в него е възможно най-евтино.
      Не е повдигано,май няма газ,няма защитни кори,за гумите не знам какви са? Друго яче казано не става за офроуд.
      Освен да стигнеш с него до язовир,където има 50 леки коли.
      Старо е - 2002 или 2003 година,не помня. Цената му едва ли прехвърля 6000 лева.
      И ти на това му наби още 50% от цената. Вечно твое си е.
      Но никой друг няма да се хване на тази въдица.

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      YouTube · crashman1963

      PREVIEW
      0:32
      Check engine light codes for free 06 Jeep,, Dodge ,Chrysler
      Jan 13, 2016
      https://www.google.bg/url?sa=t&sourc...N8ZFOD4xbU2nov
      Поне при мен този линк не се отваря.

      Към автора на темата:

      Проблема с долните предни шарнири съществува. Има решения за много хиляди,има и шарнири с които хората правят това:

      https://www.youtube.com/watch?v=jAzoMjAZtug

      https://www.youtube.com/watch?v=9QG-AWsXi8I

      https://www.youtube.com/watch?v=No1sTIt7BS0

      И нещо от мен.
      Обслужването на дизела не e евтино.
      Да го направиш дори за лек офроуд,също иска не малко пари и време.

      Ако ще го ползваш като мене - по асвалт на дълъг път,лек офроуд,възможно минимален разход,то това означава:
      2 инча лифт,защитни кори под двигател и преден диф,под скоростна кутия(дизела изисква допълнителна планка за защита на масления филтър на двигателя),под раздатката.
      Гуми ставащи за офроуд,но не по-голями от оригиналните 17 инча за моделите от 2005-та натам,да не са много тежки.
      Теглото и различния размер се отразяват на разхода,а натоварват излишно и предните долни шарнири.
      За шарнирите.
      5114037AJ, 5114037AI са последните версии на Мопарските и се кара с тях или MOOG K80767.

      Това е минимума за успешни далечни експедиции включващи и някакъв офроуд (Гърция,Румъния,Бивша Югославия).
      Последно редактирано от Валери Недялков; 27-01-18, 15:46.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #63
        От: Искам да си купя jeep

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Щото е с оригинален двигател от производителя на колата, а не присаден италиански. Но няма лошо и с присаден да е - като няма риба... знаете.
        На тебе как трябва да ти се каже, че 3.0 crd не е италиански.MB OM642 Следващия път ще пробвам на цигански, белким разбереш.
        Ся не ми се рови, но мисля че прехвалените ти бензинови двигатели ползват примитивно газо разпределение с долен разпределителен вал, концепция 50-те. Сигурен съм, че не знаеш за какво иде реч, но има уики..
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #64
          От: Искам да си купя jeep

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          На тебе как трябва да ти се каже, че 3.0 crd не е италиански.MB OM642 ...
          МВ е дизелът само за 2007 и 2008.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #65
            От: Искам да си купя jeep

            Кире, и тука си се превъзбудил нещо. Кое не те устройва при долния вал? Ши го праим бегачка ли? Ми нема сми! На тези двигатели в това им е силата - джиткаш си със 100 по магистралата при 2500 оборота. С 31-ците на мен не ми е комфортно при по-висока скорост. Иначе съм практикувАл и бръснещ полет със 140, но това не е моята скорост. Не защитавам Гагича, но тре'е се гледа реално на нещата. Колегата иска да си купи Jeep а не просто "жипка".
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #66
              От: Искам да си купя jeep

              Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
              Няма какво да ме пита.
              В темата ти участвах и аз.
              ...с такова от KK без инжинерен проект и необходимите лицензи.
              ....
              Твоето либи е американче. С по-старата скоростна кутия,с раздатка без фул тайм режим,без EVIC.Всичко в него е възможно най-евтино.
              Не е повдигано,май няма газ... Друго яче казано не става за офроуд.
              Нищо не си научил от онази тема, поне как се пише инженер да беше... Всъщност, едно птиченце ми каза, че си се научил да менкаш предни долни шарнири на всяка смяна на масло ноооооо за това форумът няма никога да научи, щото "тЕрикат мъж не писка", па ти си тЕрикат, не балък като Гагич, налЕ?
              Но, виж винаги е полезно да сА знаЙ, че без EVIC, фултайм и газова уредба офф-роуд ни мой са прай
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #67
                От: Искам да си купя jeep

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                На тези двигатели в това им е силата - джиткаш си със 100 по магистралата при 2500 оборота. С 31-ците на мен не ми е комфортно при по-висока скорост. Иначе съм практикувАл и бръснещ полет със 140, но това не е моята скорост. Не защитавам Гагича, но тре'е се гледа реално на нещата. Колегата иска да си купи Jeep а не просто "жипка".
                3,7 V6 e с 1700 оборота при 100 км/ч "круизване" на overdrive. И е SOHC, ама в кометентността на Кики отдавна съм се уверил
                На 140 км/ч същият двигател е с около 2500 оборота, а на 190 - към 4000 Електронно ограничен е на 195 км/ч.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #68
                  От: Искам да си купя jeep

                  Гагич ти тъп ли си или се правиш на такъв?
                  "Инжинерен" си е написано точно така,както трябва.

                  Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                  ...с такова от KK без инжинерен проект...
                  Освен това няма какво да уча от темата ти. Ти трабва да научиш,че:
                  офроуд не се прави с ниска кола,без подходящи гуми,без защита на жизнено важните за автомобила компоненти.

                  Но първо трябва да научиш какво е офроуд.

                  И още нещо. В цял свят сменят или шарнири(като им дойде времето)

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:liberty_2007.JPG
Прегледи:1
Размер:174.8 КБ
ID:5779759

                  или слагат окачване с цяли мостове.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:JeepLibertyOffRoadSolidFrtAxle.gif
Прегледи:1
Размер:41.8 КБ
ID:5779762

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24d98dd307c04b92c62b301f19d5c903.jpg
Прегледи:1
Размер:156.3 КБ
ID:5779757

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0905-4wd-01-z+2003-jeep-liberty-kj+front-driverside.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5779758

                  Ти си единственияттттттттттттттттттттттттттттттттттт......................

                  Освен това си неблагодарник,фурнаджийска лопата и човек без капка себеуважение.
                  Кого лъжеш,като преиначаваш написаното от мен?

                  Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                  Не е повдигано,май няма газ,няма защитни кори,за гумите не знам какви са? Друго яче казано не става за офроуд.
                  Последно редактирано от Валери Недялков; 27-01-18, 15:03.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Искам да си купя jeep

                    Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                    Гагич ти тъп ли си или се правиш на такъв?
                    "Инжинерен" си е написано точно така,както трябва.
                    Освен това няма какво да уча от темата ти. Ти трабва да научиш,че:
                    Има-има: https://www.google.bg/search?q=%D0%B...hrome&ie=UTF-8
                    И то за втори път, ама не ти увира акълът, язък за белите ти коси
                    Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                    Последно. Прав си за инженера. ГОЛЯМО извинение.
                    Проверих думите от горното пустословие до една в речника.
                    Хайде стига спам.
                    Успех с начинанието!
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #70
                      От: Искам да си купя jeep

                      Май не се правиш.
                      Това с инженера беше тогава. Сега е инжинер.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Искам да си купя jeep

                        Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                        Това с инженера беше тогава. Сега е инжинер.
                        И как те осени тоз бляскав идеЙ?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #72
                          От: Искам да си купя jeep

                          Стига сте се дракали!

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          ... На тези двигатели в това им е силата - джиткаш си със 100 по магистралата при 2500 оборота. ...
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:afaKyH0.jpg
Прегледи:2
Размер:285.1 КБ
ID:5779766
                          Най ме е страх от хора без мечти...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Искам да си купя jeep

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Нищо не си научил от онази тема, поне как се пише инженер да беше... Всъщност, едно птиченце ми каза, че си се научил да менкаш предни долни шарнири на всяка смяна на масло ноооооо за това форумът няма никога да научи, щото "тЕрикат мъж не писка", па ти си тЕрикат, не балък като Гагич, налЕ?
                            Но, виж винаги е полезно да сА знаЙ, че без EVIC, фултайм и газова уредба офф-роуд ни мой са прай
                            Престани да се заяждаш заради думата инжинер. Аз си научих урока,но при теб това говори за липса на аргументи,ниска култура на общуване,липса на толерантност.
                            За другото:
                            EVIC е полезна екстра,не е необходимост. Фултайма е полезен (не задължителен) на заснежени и недобре обработени пътища.
                            Позволява скорости от порядъка на 100 км/ч в тези условия (при наличието на добри зимни гуми).
                            Газовата уредба има огромно значение за офроудърите защото като се завреш и забуксуваш в снега и/или калта отива много гориво.
                            Ако не искаш газ,или много пари за гориво,или дизел.

                            И не съм тарикат. Пиша за проблемите си,а долни шарнири съм сменил само веднъж досега.
                            Последно редактирано от Валери Недялков; 27-01-18, 16:53.
                            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Искам да си купя jeep

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              3,7 V6 e с 1700 оборота при 100 км/ч "круизване" на overdrive. И е SOHC, ама в кометентността на Кики отдавна съм се уверил
                              На 140 км/ч същият двигател е с около 2500 оборота, а на 190 - към 4000 Електронно ограничен е на 195 км/ч.
                              Ти на мен не ми бери грижа за компетентността. Не съм гледал специално за валовете, предположих. Хич нямам желание да се ровя да гледам данните на тая кочина. Малко по старите и предполагам V8 двигателите са с долен вал. И кво като е с един горен вал, много важно. И тва си е примитивно, двигателите са отдавна с по два вала, 4,5 клапана, че и с променливи фази. Давай пак към уикито да разбереш кво съм написал, знам че ти звучи като китайски. Абе кво да говорим - поредния американски боклук.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • #75
                                От: Искам да си купя jeep

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Нищо не си научил от онази тема, поне как се пише инженер да беше... Всъщност, едно птиченце ми каза, че си се научил да менкаш предни долни шарнири на всяка смяна на масло ноооооо за това форумът няма никога да научи, щото "тЕрикат мъж не писка", па ти си тЕрикат, не балък като Гагич, налЕ?
                                Но, виж винаги е полезно да сА знаЙ, че без EVIC, фултайм и газова уредба офф-роуд ни мой са прай
                                И това що трябваше да го напишеш по тоя просташки начин ??
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X