Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

    Превключвам на 4H или 4L но никакъв резултат. Не светва и лампата на таблото AWD. Чух, че можело да е замръзване поради конденз.. Някой мнение? Може да е обща болест..

  • #2
    От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

    Точно това е драмата най-вероятно! С капачки ли е Витарата? Най-добре се свържи с Иван Попов
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

      Някой не знае ли ??

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

        За да ти се помогне дай малко повече инфо.

        Като цяло на мен не ми става ясно нямаш предно или не можеш да превключваш различните режими?
        Лоста движи ли се нормално? Неутрална има ли? Бавни има ли, било и без предно?
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

          Значи по лоста всичко работи.. Открих проблема от части... Кабелите на помпичката духаща в диференциала бяха почти прекъснати.. Запоих ги.. Има и друг проблем. Имах вода в маркучетата.. Вкарах джипа в гаража на топло да се поразмрази.. продухах ги. И за моя радост светна лампата AWD и всичко си доиде на място, докато не рекох сутринта да запаля и резултата беше същият... Възможно ли е маслото на диф-а да е за смяна? Остаряло .. гъсто .. вдига повече температура и прави конденз, който замръзва после?

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

            Възможно е маслото да е боза т.е. смесено с вода.
            При тези обстоятелства и "разкрития" аз бих направил пълна профилактика на 4х4 системата, за да съм сигурен, че няма да ми направи някой номер в най-неподходящият момент.
            Ревизия и сменя на всички масла, подмяна на течащи семеринги, подмяна на напукани маркучлета, укрепване и при нужда поставяне на предпазна спирала на всички кабели. При нужда смяна (дори само ако са напукани) на маншоните на предните карета (аз ползвам само дурафлекс) с нова грес и скоби. Ревизия на иглените лагери в шенкелните тела и семерингите.
            Реално всичко е един ден работа...
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

              провери датчика за 4WD над раздатката ,ако не работи не светва лампата и не включва предния
              диференциал

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

                Смених маслото днес. Дойде и предното... Лампичката светна AWD, но премигва от време на време... Това не беше ли индикация, че нещо не е наред?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

                  Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                  Възможно е маслото да е боза т.е. смесено с вода.
                  При тези обстоятелства и "разкрития" аз бих направил пълна профилактика на 4х4 системата, за да съм сигурен, че няма да ми направи някой номер в най-неподходящият момент.
                  Ревизия и сменя на всички масла, подмяна на течащи семеринги, подмяна на напукани маркучлета, укрепване и при нужда поставяне на предпазна спирала на всички кабели. При нужда смяна (дори само ако са напукани) на маншоните на предните карета (аз ползвам само дурафлекс) с нова грес и скоби. Ревизия на иглените лагери в шенкелните тела и семерингите.
                  Реално всичко е един ден работа...

                  Като я вдигнах видях, че и двата ми маншона предни са скъсани... Има ли нещо общо 4х4 с тях?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

                    Може и да има, ако всичко е леш, действай, има писано, успех

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

                      Смених и тях .... оправи се, но лампичката мигаше AWD.. Днес рекох да пробвам, защото е студено.. включих лампичката светна без премигване. Излязох да си почистя колата и когато влязох тя вече не светеше и нямах 4х4 отново... Мамка му, защо когато е студено става този гаФ!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

                        Колега, не си уточнил модела на Витарата (G16, J20 , XL7 ....)
                        Виж тука:
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176923
                        може да има инфо като за твоя проблем.
                        Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
                        Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
                        'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

                          Модела е 2001 2.0 бензин дълга база. Незнам как се води по другому..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

                            Първоначално публикуван от HandBrakE Преглед на мнение
                            Превключвам на 4H или 4L но никакъв резултат. Не светва и лампата на таблото AWD. Чух, че можело да е замръзване поради конденз.. Някой мнение? Може да е обща болест..
                            Здравейте колега видях че сте имали проблем какъвто сега аз имам. става въпрос за лампичката 4WD на таблото която при включено положение на предния мост ми премигва. сменил съм маншоните помпичката която е зад предната броня и пак мига. това го забелязах че мига когато времето застуди дали има нещо общо времето с този проблем. ако сте разрешили случая може ли да ми споделите в какво е било проблемът. Благодаря! 0886 132 916

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми с 4х4 Grand Vitara 2001

                              Кабелчето за сигнализацията 4WD , под лоста за превключване на 4Н, най- вероятно е прекъснато.
                              Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                              Opel Corsa 1.7д 98г

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X