Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с включване на предния мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с включване на предния мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

    Здравейте!При минусови температури,не включва предният мост-не светва лампата на таблото.По късно през деня,когато температурите станат плюсови,всичко е нормално.Благодаря Ви!

  • #2
    От: Проблем с включване на предният мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

    Ми...замръзнАли са...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с включване на предният мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

      Здрасти колега..,провери (напръскай с контактен спрей) буксите на компресорчето,което включва предния мост.Намира се зад предната броня.. След като включиш малкия лост на 4H,заслушай се дали работи(трябва да нагнетява не повече от 4 секунди и да изключи..),ако не го чуваш..,значи не работи..,ако не спре след 4-5 секунди значи или не прави достатъчно налягане или има загуба на въздух(теч..). И не на последно място ,ако не си сменял маслото в предния диф, го смени или провери дали няма вода в маслото..,правилното масло за предния диф е 75W90.. Дано съм бил полезен... Успех!
      SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с включване на предният мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

        Благодаря ВИ за отговора!В интерес на истината,някои работи които сте изброили съм ги проверил,с изключение на смяната на маслото.Ще го сменя и него.Знаете ли колко налягане трябва да прави и как да го проверя?

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с включване на предният мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

          https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...SQ416_1of2.pdf
          https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...SQ416_2of2.pdf
          Свали си ръководството. Описани са много добре процедурите по тестване на всички компоненти.
          Един въпрос и от мен: колата ти със капачки ли е?
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с включване на предният мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

            В руското ръководство пише,че налягането трябва да е м/у 37-57 кило-паскала(кРа), при мен беше около 45 кРа и беше добре,но сега вече "услугите на компресорчето" ги използвам само за задействане на светлинния индикатор на таблото.. . Успех !
            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с включване на предният мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              https://htftp.offroad-bulgaria.com/padjerovod/Documents/Suzuki%20Grand%20Vitara/SQ416_1of2.pdf
              https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...SQ416_2of2.pdf
              Свали си ръководството. Описани са много добре процедурите по тестване на всички компоненти.
              Един въпрос и от мен: колата ти със капачки ли е?

              С капачки е колега.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с включване на предният мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

                Имам компресорчета ако ти потрябват
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с включване на предният мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

                  но сега вече "услугите на компресорчето" ги използвам само за задействане на светлинния индикатор на таблото.. . Успех ![/QUOTE]

                  Какво имаш предвид ?
                  0887/400121 Антон Донев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с включване на предния мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

                    Здрасти... и за много години !Ами..,имам предвид..,че след като заварихме включвателя в зацепено положение(понеже при мен се оказа,че зъбците на включвателя са износени и затова при натоварване изпускаха,прещракваше) и аз реших ,че вече услугите на компресорчето не ми трябват и откачих маркучлето от дифа.. До тук добре.. ,4х4 включваше..,но индикатора на таблото(4WD) не светваше.. и компресорчето постоянно работеше..?:! След известно ровене в руския форум(понеже в нашия явно до тогава не се бяха сблъсквали с такъв проблем...,а и като цяло с Гранд Витари..), открих че индикатора(4WD) на таблото,освен с датчика за 4х4 на раздатката..,е свързан и с датчик за налягане,който се намира в компресорчето .Та.. след като бях окачил маркучлето от дифа (вътре при включвателя имаше нещо като мебрана,мехче),нямаше как да направи необходимото налягане(както споменах по-горе м/у 37-57кРа за около 4-5 секунди) и съответно компресорчето работеше постоянно и (4WD) не светваше.. След като закачих маркучлето обратно на дифа.. всичко си дойде на мястото..,то си имитира дейност..,включвателя си е заварен..,а включването на 4х4 става само от малкия лост(като предварително съм включил ръчните хъбове естествено..)! Както се подразбира "капачките" съм ги свалил и вече не ми трябват(даже ги продавах по едно време но никой не се обади)! Дано съм бил полезен..! Успех!
                    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с включване на предния мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

                      Питам ,защото не съм запознат с устройството и зацепването на предния мост на ГВ.
                      Предположих ,че говориш за нещо подобно ,но не бях сигурен.Значи в момента предният мост ти се зацепва като на старата Витара.Предимство е ,че не ти се въртят постоянно полуваловете.Доволен ли си и има ли някакви проблеми?
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с включване на предния мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

                        Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                        Питам ,защото не съм запознат с устройството и зацепването на предния мост на ГВ.
                        Предположих ,че говориш за нещо подобно ,но не бях сигурен.Значи в момента предният мост ти се зацепва като на старата Витара.Предимство е ,че не ти се въртят постоянно полуваловете.Доволен ли си и има ли някакви проблеми?
                        Да така е , но ГВ и ГВ Хл7 като твоята имат разлика в зацепването на предния диф. П.С. Лампата може да светва и без компресорчето .
                        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с включване на предния мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

                          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                          Питам ,защото не съм запознат с устройството и зацепването на предния мост на ГВ.
                          Предположих ,че говориш за нещо подобно ,но не бях сигурен.Значи в момента предният мост ти се зацепва като на старата Витара.Предимство е ,че не ти се въртят постоянно полуваловете.Доволен ли си и има ли някакви проблеми?
                          Разбира се че съм доволен(при положение че това се явява като фабричен дефект на Гр. Витарите за 98-99г. на производство),проблема е единствено, че понякога "муфата" в раздатката заклинва... и не изключва 4х4 веднага след връщане на лоста на 2H и се налага да връщам назад около 1м за да изключи...(но това се случва рядко..) ! А за това дето ти е загатнал Ванката се обърни към него..! Успех!
                          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с включване на предния мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

                            Ами обръщам се ,Ванка ,обясни какви са разликите и какво се случва в дифа!
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с включване на предния мост на Гранд Витара 1999г 2,5 V-6

                              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                              Ами обръщам се ,Ванка ,обясни какви са разликите и какво се случва в дифа!
                              Качи снимки на твоя да го видим. Принципно Хл няма компресорче под предната броня. Зацепването в предния диф става с ел. моторче и зъбен гребен в самото прасе .
                              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X