Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с паленето в студено време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с паленето в студено време

    Здравейте, колеги! Откакто паднаха температурите, забелязах, че трудно пали Паджерото. То е 2-ка, 2.5 ТД, 93-та година. Сменил съм четките на стартера преди два месеца, маслото е сменено (пак е 10W-40), свещите ги проверих днес, няма неработеща свещ. Общо взето проблемът се състои в това, че когато паля сутрин, стартера върти, обаче целия джип се тресе и отзад излиза бял пушак, и чак след няколко секунди успя да запали и след като запали, се усеща прекъсване, не държи добре оборотите, докато не поработи малко на място, след това се оправя. След това вече няма проблем, проблемът е само при студен старт. Надявам се някой да може да помогне със съвет. Благодаря!

  • #2
    От: Проблем с паленето в студено време

    Как провери свещите ? Ако си 100% убеден, че работят и стига ток до тях се насочи към помпата.
    - огледай за напукани маркучи или омазняване по самата помпа

    Поздрави !
    п.п. бих добавил горивен филтър ..

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с паленето в студено време

      Наливане на подходяща нафта, замерване на компресията.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с паленето в студено време

        Благодаря, колеги. Скоро ще гледам да направя препоръчаното от вас и ще споделя резултата.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с паленето в студено време

          Горивен филтър има ли това чудо. Ако е затлачен може да не пуска нафта когато е по-студено.

          Ах, сега видях - Варна. Ми те температурите не са падали толкова ниско че да има такъв проблем. Дори подгряващите свещи не би трябвало да са необходими за запалване.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с паленето в студено време

            Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
            Здравейте, колеги! Откакто паднаха температурите, забелязах, че трудно пали Паджерото. То е 2-ка, 2.5 ТД, 93-та година. Сменил съм четките на стартера преди два месеца, маслото е сменено (пак е 10W-40), свещите ги проверих днес, няма неработеща свещ. Общо взето проблемът се състои в това, че когато паля сутрин, стартера върти, обаче целия джип се тресе и отзад излиза бял пушак, и чак след няколко секунди успя да запали и след като запали, се усеща прекъсване, не държи добре оборотите, докато не поработи малко на място, след това се оправя. След това вече няма проблем, проблемът е само при студен старт. Надявам се някой да може да помогне със съвет. Благодаря!
            Така както го описваш, и ако всичко друго ти е наред, ти трябва малко предварение на помпата
            HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
            Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с паленето в студено време

              Какво представлява това предверение, ако си запознат? Защото чета в интернет и това, което разбирам, е, че се настройва нафтовата помпа да впръска гориво по-рано или повече като количество и по-лесно пали. Има ли нещо вярно, защото не съм запознат?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с паленето в студено време

                Как провери подгр. свещи,аз залагам че няколко не работят.
                XR600R-96

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с паленето в студено време

                  Разкачих шината, която свързва 4-те свещи, след това с нещо като фазомер с кабел (описвам го така, понеже не му знам името) го свързах с плюса на акумулатора и допирам другия край на свещта. Ако светне "фазомера" - работи, ако не светне - не работи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с паленето в студено време

                    Наблегни на центровката на помпата! Както ти е казал колегата по-горе! Аз го мъчих така две зими,а тази вече нямам грижи със студения старт! Същите симптоми,същото прекъсване първите няколко минути,и накрая-дадох и предварение на тая помпа и сега е чук! И аз прерових всичко останало,щото не ми се вярваше да е от центровката,ама.....!!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с паленето в студено време

                      И според мен е помпата.
                      По-добре господар в ада, отколкото слуга в рая.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с паленето в студено време

                        Има още една възможност. Може и свещите да са здрави, и помпата да е в ред, но да не му работи подгревът. Лампата с "реотанчето" на таблото е пълна измама, казвам го от опит, защото в момента не ми работи шалтерът за подгрева и въпреки това, лампата си свети и още как. За да не влизам в подробности, ще препоръчам на колегата следното:/най-добре става с двама души/.
                        Единият сяда зад волана, колата е освободена от скорост и държи ключа на контакт. Другият дава "Плюс" на оперативната верига на шалтера с парченце кабел. Ако при това се чуе, че шалтерът залепва/т.е. бобината му работи/, държи кабелчето около 10-15 секунди/колкото е по-ниска външната температура, времето е повече, но не повече от 20 секунди, за да не изгори свещите/, пуска го и веднага другият върти ключа. Ако колата запали нормално, значи или е изгорял температурният датчик на главата, който дава информация на платката за подгрева, или нещо по самата платка е скапано/примерно малкото реле на платката, което включва бобината на шалтера/. Ако обаче шалтерът не лепи, тогава се дава директен "плюс" на шината на свещите и се чака пак петнайсетина секунди, след което се върти стартерът. Ако колата запали нормално/ако свещите работят, няма как да не подгреят при директен "плюс" върху шината/, тогава не работи шалтерът/някои му викат реле за подгрев/. Проверява се с мултицет съпротивлението на бобината на шалтера - то трябва да е 3 ома/случва се и да е 2/. Ако няма верига, бобината е гръмнала и трябва нов шалтер/или някой, която да я пренавие, аз съм го правил 2 пъти, при това на ръка/.
                        Ако се стигне до купуване на шалтер, не се хвърляй непременно на оригинален. Много са скъпи и няма смисъл. Всякакво реле на 12 волта и пропускащо 80 -100 ампера ток ще свърши работа. А такова може да се купи за трийсетина лева/аз например съм отдавна с реле "Лукас"/.
                        Та такива работи...
                        Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                        имат право да гласуват на избори.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с паленето в студено време

                          Не е лошо свещите да се извадят и погледнат как работят.Вчера имах случай с Паджеро и 2 от свещите загряваха в горния край,а с пробната лампа си показват ОК
                          Kawasaki KX250F

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с паленето в студено време

                            Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                            Какво представлява това предверение, ако си запознат? Защото чета в интернет и това, което разбирам, е, че се настройва нафтовата помпа да впръска гориво по-рано или повече като количество и по-лесно пали. Има ли нещо вярно, защото не съм запознат?
                            Прегледай тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=150123

                            На втората страница е описано, нагледно как става центровката
                            Аз имах същите симптоми, както описваш в първия си пост, и след подаване на малко предварение, всичко си дойде на мястото !

                            Успех !
                            HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                            Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с паленето в студено време

                              Първоначално публикуван от nvkolev Преглед на мнение
                              Не е лошо свещите да се извадят и погледнат как работят.Вчера имах случай с Паджеро и 2 от свещите загряваха в горния край,а с пробната лампа си показват ОК
                              Подкрепям. Колегата е прав, и аз съм имал подобен случай.
                              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                              имат право да гласуват на избори.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X