Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за дюзи, студен старт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за дюзи, студен старт

    Здравейте, дайте съвет ако знае някой от къде да си намеря дихтунги за дюзите? Става на въпрос за паджеро 92г. 2.5тди 4D56 На всяка дюза има по два бр. дихтунги, една м/у главата и дюзата (медна) #12 и една м/у дюзата и тръбата за обратната нафта (алуминиева с две дупки) #10
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:718.jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:5981743
    На студен двигател понапушваше синьо и "парпореше - прекъсваше", започнах със свещи, регулировка на клапани, сменях разпръсквачи,оказа се, че две дюзи "пикаеха",..много се зарадвах, казах си от там е..!!! Сложих ги след ремонта, запалих и пак го имаше но в по - малка степен, обаче като го подкарах двигателя си работеше съвсем разлино т.е. по динамичен! Пак се зарадвах, викам "поне това да се пооправи" Да обаче след като го загасих и престоя 3 часа го подкарах пак и двигателя през цялото време "пърпореше" все едно работи на три цилиндъра ОТКАЧИХ Днес го погледнах на светло, запалих го пак същата работа, от никъде не се вижда да изпуска компресия или нещо видимо нередно... Та първото ми нещо което ми идва на ум е пак в сервиза само че с джипа и пак преглед на дюзите, да не би да се е запушила някоя или неправилно тариране... знам ли и аз вече... Та затова искам да си намеря нови дихтунги, след поредното сваляне да си ги сменя И ако някой има идея по въпроса с проблема също да помага!

  • #2
    От: Въпрос за дюзи, студен старт

    Първоначално публикуван от DJIGATA86 Преглед на мнение
    ... Днес го погледнах на светло, запалих го пак същата работа, от никъде не се вижда да изпуска компресия или нещо видимо нередно...
    Ако изпуска през клапаните няма как да видиш. Искай да ти измерят компресията, и после да се търси проблем в горивната система.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за дюзи, студен старт

      Да, но работата е там,че преди да дам дюзите за ремонт двигатела имаше "проблем" само като се запали на студено, 30сек. понапушва и прекъсва, след това няма никакви проблеми! След смяната с новите се появи този проблем, затова ме навежда мисълта, че е от там..? Пък и максимата: "където последно е барано, от там е проблема" май ще важи
      Утре ще ходя до майстора дето прави дюзите и ще пиша да видим...Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за дюзи, студен старт

        Първоначално публикуван от DJIGATA86 Преглед на мнение
        Здравейте, дайте съвет ако знае някой от къде да си намеря дихтунги за дюзите? .....
        .........
        Питай в Ратола (GPS: E 24.78257 N 42.14842). Обикновено от там (в софийския филиал де) си намирам всичко, в повечето случаи и по-ефтино даже.
        п.п.Питай за MD070718, MD070717 (това е гумено май), MD068355 . Ако нещо не бъркам това трябва да са номерата на уплътненията.
        Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 20-08-12, 12:34. Причина: кат. номера
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за дюзи, студен старт

          Провери за тези неща и в Рубин имат доста неща в наличност и на добри цени.
          Pajero 2.8 tdi GLS къса база

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за дюзи, студен старт

            Благодаря Ви колеги много! Днес взех дихтунгите, но неуспях да отида до дюзаджията да ги провери пак на стенда, защото малко след смяната на дюзите се появи проблема! Вече ще ме побърка това нещо, дали не е възможно като съм пристегнал тръбата за обратната нафта и да съм деформирал дихтунгите като са се запушили дупките на тях, и да няма от къде да излиза обр. нафта..? Може да се е случило и само с една дюза, вече какво ли немисля

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за дюзи, студен старт

              Това с дихтунгите не е възможно според мен проблема ти е от помпата/ГНП/ .Тези дни се сблъсках с подобен проблем и на края закарах и помпата на майстора смени елементите + реглаж.Помпата е механична при мен.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за дюзи, студен старт

                Да и моята е механична, може и да е от нея, ако не се оправи от др. неща тя ще е на ред, но просто проблема се появи рязко след смяната на дюзите... то ще си покаже А всяко ваше предположение ми е ценно, за което благодаря!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за дюзи, студен старт

                  Здравей колега значи нямах много време като ти писах за да ти обесня че като ти направи дюзите майстора и ги пробва на налягането което трябва при него всичко е ОК но като ги окомлектоваш към твоята помпа нещата стават по зле и от преди.Хубаво е помпа+дюзи да се дават заедно на ремонт.Има обаче един фактор на който трябва да се обърне голямо внимание МАЙСТОРА които ти ги прави трябва да чете правилния ферман и да си свърши работата както трябва а не да прави свободни съчинения.Казвам това последното защото тази зима закарах помпа+дюзи на трите фирмени камиона /шкода европа/ на един прехвален МАЙСТОР смени разпръсквачите уж с каквито трябва регулира помпите уж както трябва а едвам запалиха и празни до четвърта ниска от там на татък претриса пат-кют и толкоз.Оправихме ги при друг майстор но 970лв. за ремонт си изгоряха а за нервите,труда и загубеното време да не говорим.Така че умната и успех с ремонта.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за дюзи, студен старт

                    Наистина се оказа от дихтунгите за обратната нафта, дупките съвсем се бяха заплескали! Смених си ги и сега го няма постоянното "пърпорене", мотора си работи перфектно. Но проблема с прекъсването и понапушването със студения старт си остана! От тук на татък може би следва проверка на помпата както казва колегата "ororor10", мерене на компресията и др... Кжете някой изпитан майстор на когото да се доверя за реглаж на помпата например..?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за дюзи, студен старт

                      В Троян,има майстори,бол,на Патрешкото,имаше,аз си карам там от трактора помпата,човека се казва Иван,викат му по прякор,Иван-Дизела,иначе и в Троян,съм карал,ако си заинтересован,ще потърся за адреси и телефони,че скоро не съм ходил За Пловдив,не знам
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за дюзи, студен старт

                        Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                        В Троян,има майстори,бол,на Патрешкото,имаше,аз си карам там от трактора помпата,човека се казва Иван,викат му по прякор,Иван-Дизела,иначе и в Троян,съм карал,ако си заинтересован,ще потърся за адреси и телефони,че скоро не съм ходил За Пловдив,не знам
                        Благодаря колега, името ми е достатъчно! Чудех се дали "токовете" няма да ми свършат работа, трябва да ги попитам, скоро ще си ходя но ще съм с колата
                        Колегата "ororor10" каза, че трябва да се четат правилните фермани! Та какви по - точно са те, то е ясно,че това е техническата документация за модела, но ако някой е по - наясно с нея, нека сподели за да знам какво да набавя и да държа майстора да гледа от него!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за дюзи, студен старт

                          Първоначално публикуван от DJIGATA86 Преглед на мнение
                          .
                          ...... Та какви по - точно са те, то е ясно,че това е техническата документация за модела, но ако някой е по - наясно с нея, нека сподели за да знам какво да набавя и да държа майстора да гледа от него!
                          Ето ти примерно това:
                          http://www.pajeroclub.org/files/manu...-1998/13_1.pdf
                          Това е от Тук.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за дюзи, студен старт

                            Благодаря Стояне, като опре работата до нея ще се възползвам от инфото! Ако някой все пак има идея от какво може да проблема при студен старт да споделя, че е много дразнещ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за дюзи, студен старт

                              Колега,макар,че си оправил проблема с дюзите,провелил ли си ,дали работи както трябва двигателя?А именно,да развиеш на 4те цилиндъра горивопроводите,на всеки цилиндър,като отвиеш,трябва да се забележи,доста голям спад на оборотите и несигурност на двигателя(склоняване към гасене),тракане,клатене.
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X