Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

    Здравейте приятели.Още като заглеждах моето Терано,Спарки ме предупреди,че таблата на модела след 2000г. правели проблем.При закупуването всичко си работеше и вече 8 месеца си го карам ,като за няколкото хиляди километра не се е появило нещо обезпокоително,но...до вчера
    Прибирайки се от почивка първо оборотомера ми буквално задържа стрелката при празен ход на 1300оборота,но след няколко изфорсирвания се оправи и повече не е правил проблем.След 70-80км. пробег обаче...стрелката на горивото при гасене на мотора не падна на нула/както е при моя модел/,а си остана на червения сектор и след подаване на контакт не се върна на точните си показания, а мръдна малко нагоре и блокира.Чукнах по таблото един -два пъти и уж се оправи,но...в последствие отнова блокираше след старт на мотора.
    В момента работят нормално и двете стрелки,но...това е явно е магарията с таблата на Тераното след 2000г.
    Та да попитам...някой сблъсквал ли се е с този проблем?
    Какво е лечението....в недобри спойки по електрическата част ли е или нещо механично по самите уреди и стрелки/второто ми се струва малко вероятно,защото два уреда да се прецакат отведнъж...направо ми се види невъзможно или пък аз съм ебати късметлията/
    Та дайте нещо по въпроса...Предварително ви благодаря!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    в недобри спойки по електрическата част !
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
      Хили се ти...хили се...
      Нали разбра какво питам....другото е от притеснението...
      И какво сега....според теб в припояване на спойките по платката ли ще се окаже разковничето или....
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        И какво сега....според теб в припояване на спойките по платката ли ще се окаже разковничето или....
        "Серийния" проблем, който правят, е с дисплея за пробега и прочие. Показва от време на време.

        "Припояването" трябва да го направи някой, дето знае какво прави, с поялник с терморегулация. Иначе има опасност съвсем да се скапе.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          "Серийния" проблем, който правят, е с дисплея за пробега и прочие. Показва от време на време.

          "Припояването" трябва да го направи някой, дето знае какво прави, с поялник с терморегулация. Иначе има опасност съвсем да се скапе.
          Интересното е,че вече два дни си работи всичко ок...все едно нищо не се е случило.
          Да взема хич и да не го пипам...поне до момента в който ще си прояви магарията по-сериозно и тогава да го отварям
          Реално това не пречи на карането на джипа....и без оборотомер и бензиномер може...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

            Рано е още за рецидиви. Чакай да се застуди още малко, пък тогаз.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

              Ако погледнеш снимките от моет табло ще ти стане ясно , остарване и напукване на спойки . Смених и кондензаторите с нови .От Магазинчето на ул.Поп Богомил в София 1000 мФ 25 волта 2 броя , 2200 мФ 25 волта 2 броя 470 мФ 25 волта 2 броя .
              При бен започна да ресетва брояча за изминати километри и часовника . След интервенцията вече си работи като хората . Ако не можеш сам мога да ти го ремонтитам за нола време и ще пием по една бира .

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                В магазина на Поп Богомил са изедници и продават части от незнайно къде, с незнайно качество, и незнайна дата на производство, на астрономически цени. Поне последно като ходих преди 5-6 години беше така. В Комет има всичко, и може да се пазарува онлайн.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                  Първоначално публикуван от kiki2002 Преглед на мнение
                  Ако погледнеш снимките от моет табло ще ти стане ясно , остарване и напукване на спойки . Смених и кондензаторите с нови .От Магазинчето на ул.Поп Богомил в София 1000 мФ 25 волта 2 броя , 2200 мФ 25 волта 2 броя 470 мФ 25 волта 2 броя .
                  При бен започна да ресетва брояча за изминати километри и часовника . След интервенцията вече си работи като хората . Ако не можеш сам мога да ти го ремонтитам за нола време и ще пием по една бира .
                  При мен електронния дисплей си работи за сега безпроблемно.Проблема се появи в блокиране на стрелките на уреда за горивото и оборотомера.След това като се оправиха и вече няколко дни си работят нормално.
                  Важното е едно....все пак стана ясно,че проблема както и подозирах е по електрическата част,а не по механичната/най-вероятно де/.Това според мен е по-малкия дявол,защото все ми се струва,че електрическата част е по-лесна за ремонтиране.
                  Както писах и по-горе....за сега ще го оставя така/освен ако нещо не ме ухапе кучето де /,докато не направи отново проблем и тогава вече ще го разглобявам и гледам!
                  А така и не разбрах как се разглобява таблото на две половини/т.е. задната с крушките да се отдели от предната със стрелките/.Има ли някаква специфичност или си има прост конструктивно измислен от производителя начин за разглобяване???
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                    Ето в тази тема съм писал, как се сваля задната платка:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=141213
                    На последните снимки са показани крачетата на уредите.Те са по четири за скоростомера и оборотомера, и по три за тепературата и горивото.
                    Тези крачета просто влизат в специални отвори на платката с крушките, както щепсел в контакт.
                    След като освободиш платката от четири винтчета и от осем зъбчета (ниските) отстрани, с много леки повдигания от всички страни измъкваш платката от крачетата на уредите.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                      Благодаря за инфото...тъкмо преди да прочета тук мнението ти,четох в твоята тема и ми се изясниха доста неща.Все ми се струва,че може и точно тази сглобка на уредите тип щекер да прави проблем ,а дори да не е и спойки...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                        Самите спойки са проблема, или по-точно начина на спояване. Ако са и безоловни - още по-зле, особено ако джипката е стояла на студено дълги периоди.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                          Колега Илиика не се притеснявай не си сам, моя оборотомер зимата също се качва на стълбица и слиза по същия начин забелязал съм че при често превключване на по малка предавка с междинна газ и ''идиотско каране '' започва да насича стрелката.Като постои малко и се оправя 30 мн.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                            Колега, сега видях, че имаш проблем, подобен на моя - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=157748.
                            При мен скачат стрелките на "часовниците" и мигат два лампи, като след няколко минути всичко се оправя от самосебе си. Смених всичките кондензатори, при това с нови и маркови такива, но на моята платка стойностите бяха други - 680мф./35в., 470/35, 100/63 - 2 бр. и 47/50, но подобрение няма. Може и от студа да е причината... За сега още няма да се предавам и ако имам успех ще пиша.

                            Ако Модераторите могат да "съберат" двете теми в една може би ще е по-полезно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                              Да споделя и аз.До момента след лятното приключение с таблото не е имало и за момент нито един проблем с него.Всичко си работи перфектно и въпреки студа проблем няма!
                              Та за сега отварянето на моето табло се отменя твърдо ,до второ нареждане!
                              Поздрави на всички!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X