Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

    Здравейте,
    преди две седмици купих Самурай /Сантана/ 1991 год. 1.3. Джипчето е сравнително запазено от ръжда и возията му е добра /без вибрации и шумове/. Отпред и отзад му смених всички лагери и семеринги по окачването. След много четене във форума взех предни ресори от газ 69 4 бр. основни и 1 допълнителен /търся още 3/ и трабантови 4 пакета. Отзад е ясно, но мисля да опитам отпред да променя ушите на газ69 ресорите и да направя аналогичен на задния пакет.
    Интересува ме какви най големи гуми мога да поставя на нормалното окачване на Самурая в момента съм с 205/70R15. 215R15 ще станат ли? Ако тези стават то 235/75R15 ще опират ли при завой в ресорите? Тези гуми ще може ли да ги върти обикновената трансмисия? Какви бихте ми препоръчали вие за лек офроуд. Засега няма да вдигам ресорите над мостовете, но ще удължа люлките. Не можах да намеря схема на тези двойни люлки. Може ли някой да ме упъти как и какви да направя? Мисля да взема джанти с ЕТ-40 8J - удачно ли е - мисля, че съм тесните мостове.
    Извинявам се ако повтарям въпроси от някоя друга тема, но след много продължително четене на форума на тези не намерих отговори.
    Утре ще пусна и снимки.
    BMW X6
    BMW X5
    SUZUKI SAMURAI
    LAND ROVER DISCOVERY3

  • #2
    От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

    Няколко съвета от скромния ми личен опит със тази машинка.Първо честито за придобивката уникална количка имаш да знаеш сега съветите.
    Първо:Не пипай ушите на ресорите вобще ще ги изхабиш и без това трудно се намират за тях има друго решение което мога да ти кажа по телефона или по скайп скайпа ми е diavol-koleda не е секретно но е добре поради осбенни причини да не се огласява публично за да не поскъпват някои части незнайно защо.Ресорите на Газ 69 предни пасват като дължина 1:1 от зад на Самурая от пред идват с 6 см. по дълги поради което когато се насаждат от пред на Самурая се правят компенсационни планки имам снимки и ще ти ги дам дай си e-mail да ти ги пусна.
    Второ: гуми 215R15 влизат почти без лифт в зависимост от това какви са може и да не опират ако са каиман опират леко при завои с оригиналните джанти ако джантите са ти -40 няма да опрат.За Самурай ако не му слагаш регенерати с шарка тип Кайман предела на възможностите без да се мъчи е размер 215R15 говорим за лек офроуд,при всички случеи ако тръгнеш на по хард експерименти и сложиш шарка тип кайман ти трябва поне промяна на предавателното число на дифовете.
    Трето:Заигравката с двоините люлки ако не си решил да пада сериозен офроуд я забрави тя води със себе си и други преработки и съвсем друго се получава.
    Ако те интересува нещо конкретно можеш да ми се обадиш на телефона ми в подписа или на скайп,но след понеделник защото до тогава съм зает и немога да ти отделя нужното време.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
      Няколко съвета от скромния ми личен опит със тази машинка.Първо честито за придобивката уникална количка имаш да знаеш сега съветите.
      Първо:Не пипай ушите на ресорите вобще ще ги изхабиш и без това трудно се намират за тях има друго решение което мога да ти кажа по телефона или по скайп скайпа ми е diavol-koleda не е секретно но е добре поради осбенни причини да не се огласява публично за да не поскъпват някои части незнайно защо.Ресорите на Газ 69 предни пасват като дължина 1:1 от зад на Самурая от пред идват с 6 см. по дълги поради което когато се насаждат от пред на Самурая се правят компенсационни планки имам снимки и ще ти ги дам дай си e-mail да ти ги пусна.
      Второ: гуми 215R15 влизат почти без лифт в зависимост от това какви са може и да не опират ако са каиман опират леко при завои с оригиналните джанти ако джантите са ти -40 няма да опрат.За Самурай ако не му слагаш регенерати с шарка тип Кайман предела на възможностите без да се мъчи е размер 215R15 говорим за лек офроуд,при всички случеи ако тръгнеш на по хард експерименти и сложиш шарка тип кайман ти трябва поне промяна на предавателното число на дифовете.
      Трето:Заигравката с двоините люлки ако не си решил да пада сериозен офроуд я забрави тя води със себе си и други преработки и съвсем друго се получава.
      Ако те интересува нещо конкретно можеш да ми се обадиш на телефона ми в подписа или на скайп,но след понеделник защото до тогава съм зает и немога да ти отделя нужното време.
      Твоята тема "Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)" съм я чел много пъти и именно от там видях размера 215R15 даже ако не се лъжа беше отначало с оригиналните джанти. Задължително след понеделник ще се обадя по тел. Колкото до снимките на yaniev@abv.bg.
      BMW X6
      BMW X5
      SUZUKI SAMURAI
      LAND ROVER DISCOVERY3

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

        Ето и няколко снимкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:13112011313.jpg
Прегледи:1
Размер:239.0 КБ
ID:5320883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13112011314.jpg
Прегледи:1
Размер:229.2 КБ
ID:5320884Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13112011322.jpg
Прегледи:1
Размер:273.0 КБ
ID:5320885

        Иначе купих ресори, за да сглобя пакетите, но сега се колебая дали да инвестирам в Самурая или да взема Джимни поради пружинното окачване и по мека возия. При двете положения /Самурай или Джимни/ лифтът ще го купя - нямам време да го правя по другия начин. По удобно ми е всичко заедно, монтаж и после само возене. Това нещо изумувах тези дни докато карах по горските пътища. Мисля си какъв е смисълът да правиш пружинно окачване на Самурая, като на Джимнито е готово направено. Пък и инвестираш в по-ново джипче.
        BMW X6
        BMW X5
        SUZUKI SAMURAI
        LAND ROVER DISCOVERY3

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

          До тези изводи стигнах, защото установих, че седалката на Самурая ми е неудобна и трябва да я сменя. Проходим е и с нормалното окачване, но друса. При по-висока скорост като удари в някоя неравност ме хвърля на другата седалка.
          BMW X6
          BMW X5
          SUZUKI SAMURAI
          LAND ROVER DISCOVERY3

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

            Първоначално публикуван от yaniev Преглед на мнение
            ....но сега се колебая дали да инвестирам в Самурая или да взема Джимни ........ Мисля си какъв е смисълът да правиш пружинно окачване на Самурая, като на Джимнито е готово направено. Пък и инвестираш в по-ново джипче.
            Колега,продължавай да мислиш...джипа НЕ е инвестиция!!

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

              Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
              Колега,продължавай да мислиш...джипа НЕ е инвестиция!!
              Така го написах. Просто не искам да давам два пъти пари за лифтове.
              BMW X6
              BMW X5
              SUZUKI SAMURAI
              LAND ROVER DISCOVERY3

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

                Ако има някой да даде някакъв съвет относно този Самурай или Джимни моля да пише.
                Последно редактирано от yaniev; 22-11-11, 06:16.
                BMW X6
                BMW X5
                SUZUKI SAMURAI
                LAND ROVER DISCOVERY3

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

                  Все още цените на частите за Джимни са на доста висока цена , което за мен си е основен минус. Каквото ти е на сърцето това вземи и двете са чудесни машини ..... доработки има бил за тях и не са на космически цени , но почнеш ли филма става многосериен
                  Успех
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

                    Благодаря. Определено ще помисля още 10-ина дни. Чета усилено.
                    Доколкото разбрах джантите и гумите стандартно на Самурай и Джимни са един и същи модел, което е добре, защото могат да се купят за едното и при евентуална скорошна смяна прехвърлят на другото.
                    BMW X6
                    BMW X5
                    SUZUKI SAMURAI
                    LAND ROVER DISCOVERY3

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

                      Първоначално публикуван от yaniev Преглед на мнение
                      Благодаря. Определено ще помисля още 10-ина дни. Чета усилено.
                      Доколкото разбрах джантите и гумите стандартно на Самурай и Джимни са един и същи модел, което е добре, защото могат да се купят за едното и при евентуална скорошна смяна прехвърлят на другото.
                      Прочети и това...http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=130036

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

                        Първоначално публикуван от yaniev Преглед на мнение
                        До тези изводи стигнах, защото установих, че седалката на Самурая ми е неудобна и трябва да я сменя. Проходим е и с нормалното окачване, но друса. При по-висока скорост като удари в някоя неравност ме хвърля на другата седалка.
                        Не се сърди,но ако си сложиш колана,няма да скачаш на другата седалка при всяка по-голяма неравност.И се примири с друсането-късичък е Самурая,пък и ако гумите са по-старички и по-напампени,няма как да не скача.
                        Чавдар Владимиров
                        0887/912075
                        Ленд Ровър Диско 1
                        Самуад в проект

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

                          Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                          Не се сърди,но ако си сложиш колана,няма да скачаш на другата седалка при всяка по-голяма неравност.И се примири с друсането-късичък е Самурая,пък и ако гумите са по-старички и по-напампени,няма как да не скача.
                          Не се сърдя, а благодаря за съветите. Определено ми помагате.
                          Реших да оставя Самурая и да го карам така, като засега ще сменям гуми и седалки.
                          BMW X6
                          BMW X5
                          SUZUKI SAMURAI
                          LAND ROVER DISCOVERY3

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

                            продай го и ела ще ти дам направен с нови гуми качваш се и газ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси за Самурай - новата ми придобивка

                              ООООО това за Джимнито не си ми го споделил?
                              Ако имаш възможност да се разделиш с 5000 лв. според мен не се чуди има едно с десен волан, с Каймани, окачване и лсд диф отзад. Поне само ще караш и няма да преправяш, ако имах възможност, аз бих избрал този вариант.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X