Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Мнение за Рено Сценик Дизел

Място
    софия
    Публикации
    960
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране Мнение за Рено Сценик Дизел

Колеги моля дайте мнение за двигателите на Рено дизел кой е по здрав и безпроблемен DCI или DTI

bullet_pk е офлайн
    Павлин Кръстев
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    860
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране До: Мнение за Рено Сценик Дизел

Цитат Мнение на eti Преглед на публикациите
    Колеги моля дайте мнение за двигателите на Рено дизел кой е по здрав и безпроблемен DCI или DTI
    Като двигатели и двата са много здрави.

DCI-то обаче по-често хвърля турбини. Върви повече, гори по-малко - абе комънрейл.

Турбината е 1400-1500 лв нова. По принцип има начин да се провери дали е "тръгнала турбината". Трябва да се свали въздуховода на студената част и да се "опипа" дали има аксиален луфт. Ако няма луфт - няма проблем и ще те кара дълго.

Място
    Враца
    Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

Аз карам трета година Сценик 1,9 ДЦИ и съм доволен от колата. Не съм имал сериозни проблеми през това време. Общо взето е здрава кола, удобна и приятна за каране. Поддръжката не е скъпа, дори и във фирмен сервиз. Заден амортесьор газов немарков - 55 лв./бр. Общо взето от консумативите най - скъп е горивния филтър - от официален сервиз 120лв., от магазините за резервни части Фиам примерно към 60 лв., другото са дреболии.
    Питй ако те интересува нещо конкретно. А и разхода извънградско, климатици, багажи и т.н. - 5,9 - 6,3л./100км. За градско не съм го засичал точно но между 8 и 10 л./100 км.

Място
    София
    Публикации
    4,014
    Точки (при гласуване)
    16

Коя година Сеник и какъв обем двигател?
    За Сеник 2005 с 1.9 dCi мога да кажа почти само хубави неща...
    Същият модел с 1,5 dCi е пълна скръб.
    DTI моторите са преди 2000, ако не и преди 1998 - мисля, че на един сеник от това време мотора му е най-здравото нещо...
    Има доста други неща които ще ти създават проблеми - най-вече свързани с пластмаси и кабели...

Място
    софия
    Публикации
    960
    Точки (при гласуване)
    7

Благодаря ви за мненията,значи аз съм се спрял на Сценик след 2000г. и до колкото знам са здрави машини с евтина подръжка но незнам с какъв двигател да взема за това питам Днес ще гледам един 2002 за около 6000лв.dci

Място
    гр. Видин
    Публикации
    1,241
    Точки (при гласуване)
    8

Карам дизели на Renault от повече от 10 год. Имал съм, като се почне от най-старите предкамерни атмосферни F8Q мотори на Renault 19, след това 1.9 dTi /F9Q/ на Megane - дизел с директно впръскване и турбокомпресор, и се стигне до 1.9 dCi commonrail дизел от с директно впръскване и турбокомпресор на Scenic I фаза II. Мога да кажа, че точно 1.9 dCi до 2003 г. с мощност 104 к.с. е един от най-сполучливите мотори на Renault. Наследник е на доказалия се със своята икономичност, здравина и динамика 1.9 dTi мотор. Проблеми с турбото има по-често при форсирания dCi commonrail, след 2003 г. на Megane2 и Scenic 2, който е с натоварен турбокомпресор и с променлива геометрия на лопатките за да извадят мощност 120 - 130 к.с. За разлика от по-новия dCi, този мотор е сравнително безпроблемен. Изискванията към него са само редовна смяна на горивен, въздушен филтър и масло 5W40. Ангренаж комплект от фирмен сервиз струваше преди 2 год. 235 лв. комплект /ремък GATES и ролки INA/ и се сменя на поне 60 хил. км. За тежащия около 130 кг. Scenic, този двигател е достатъчен, има добра динамика, икономичност /5.8 - 6,5 л/100км./, без да се усеща включването на компресора на климатика. Ако, при покупката всичко е наред и мотора не е на 300 - 400 хил. км., вероятно ще сте доволен дълго време от колата. Сега, при студеното време, мотора трябва да запали веднага след изгасването на индикатора за подгрева, а след старта трябва да започне да работи равномерно, без черни или бели пушеци и прекъсване. При форсиране и при ускоряване турбината почти не трябва да се чува. Дано не съм закъснял с писанията си. Поздрави на всички!
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Think before... not after!
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca

Място
    софия
    Публикации
    960
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Алекс Маринов Преглед на публикациите
    Карам дизели на Renault от повече от 10 год. Имал съм, като се почне от най-старите предкамерни атмосферни F8Q мотори на Renault 19, след това 1.9 dTi /F9Q/ на Megane - дизел с директно впръскване и турбокомпресор, и се стигне до 1.9 dCi commonrail дизел от с директно впръскване и турбокомпресор на Scenic I фаза II. Мога да кажа, че точно 1.9 dCi до 2003 г. с мощност 104 к.с. е един от най-сполучливите мотори на Renault. Наследник е на доказалия се със своята икономичност, здравина и динамика 1.9 dTi мотор. Проблеми с турбото има по-често при форсирания dCi commonrail, след 2003 г. на Megane2 и Scenic 2, който е с натоварен турбокомпресор и с променлива геометрия на лопатките за да извадят мощност 120 - 130 к.с. За разлика от по-новия dCi, този мотор е сравнително безпроблемен. Изискванията към него са само редовна смяна на горивен, въздушен филтър и масло 5W40. Ангренаж комплект от фирмен сервиз струваше преди 2 год. 235 лв. комплект /ремък GATES и ролки INA/ и се сменя на поне 60 хил. км. За тежащия около 130 кг. Scenic, този двигател е достатъчен, има добра динамика, икономичност /5.8 - 6,5 л/100км./, без да се усеща включването на компресора на климатика. Ако, при покупката всичко е наред и мотора не е на 300 - 400 хил. км., вероятно ще сте доволен дълго време от колата. Сега, при студеното време, мотора трябва да запали веднага след изгасването на индикатора за подгрева, а след старта трябва да започне да работи равномерно, без черни или бели пушеци и прекъсване. При форсиране и при ускоряване турбината почти не трябва да се чува. Дано не съм закъснял с писанията си. Поздрави на всички!
    Много ви благодаря за информацията в моя случай е доста ценна защото до сега гледах доста Сценици но или са удряни или трудно палят и менят обороти на празен ход и куп други ядове,дори на единият му беше заварявана полуоската.

Място
    гр. Видин
    Публикации
    1,241
    Точки (при гласуване)
    8

"менят обороти на празен ход"
    Една от често срещаните причини за неравномерната работа на празен ход е зацапването на EGR клапана със сажди от изпускателния колектор. Заради замърсяването, клапанът не затваря докрай и работата на мотора се нарушава. Може да се види и като грешка при диагностика с OBD II. Този EGR клапан представлява един стъпков мотор, който задвижва стебло с клапан. Лесно се демонтира и е разглобяем, след което може да се измие с бензин /или някакъв обезмаслител/. Много рядко се стига до необходимост от подмяната му с нов. Успех в избора!
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Think before... not after!
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca

Сходни теми

1. Навигация за Рено Сценик
    От stef4ogot във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Отговори: 12
    Последно мнение: 29-12-10, 11:19
  2. Двигател Рено Трафик дизел - не пали
    От stypkata във форум Двигатели
    Отговори: 13
    Последно мнение: 07-12-09, 10:55
  3. Как работи двигателя на Рено Сценик
    От kra_kra във форум Двигатели
    Отговори: 4
    Последно мнение: 29-06-09, 14:26
  4. продавам Сценик 1.9дци 2001г.
    От Даниел Чобанов във форум Архив