Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    А аз да питам....с какво промихте вътре дифа?
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
    0877стоидевет215–Радослав

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      В случая с коресилин. Или с някакъв друг лесноизпаряващ се разтворител /примерно неетилиран бензин/. Трябва да може да разтваря маслените отлагания на дъното за да ги отмие, като същевременно бързо се изпарява от диференциала, за да може да го затворите без да чакате дълго време. Не трябва да оставя мазни следи /примерно нафтата/ или пък да остане част от разтворителя вътре в корпуса без да се е изпарила, защото не се знае как ще повлияе това на маслото. Пробихме дупка на капачката на пластмасовото шише и пръскахме короната, касетата, навътре в картера на диференциала и т.н. Може с някаква четка да се помогне в свалянето на отлаганията, но не трябва да остават косми от нея. След това подсушихме с чист памучен парцал, изчакахме да изсъхне всичко и после монтирахме капака с уплътнителя.
      Поздрави!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
        В случая с коресилин. Или с някакъв друг лесноизпаряващ се разтворител /примерно неетилиран бензин/. Трябва да може да разтваря маслените отлагания на дъното за да ги отмие, като същевременно бързо се изпарява от диференциала, за да може да го затворите без да чакате дълго време. Не трябва да оставя мазни следи /примерно нафтата/ или пък да остане част от разтворителя вътре в корпуса без да се е изпарила, защото не се знае как ще повлияе това на маслото. Пробихме дупка на капачката на пластмасовото шише и пръскахме короната, касетата, навътре в картера на диференциала и т.н. Може с някаква четка да се помогне в свалянето на отлаганията, но не трябва да остават косми от нея. След това подсушихме с чист памучен парцал, изчакахме да изсъхне всичко и после монтирахме капака с уплътнителя.
        Поздрави!
        Ясно...мерси.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
        0877стоидевет215–Радослав

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Ето и аз какво направих днес. Освен ролките и ремъка които смених и за които писах тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113438
          смених и Throttle position sensor. Оригинален Мопарски. Причината- от доста време имах едно "играене" на оборотите ( за което мисля че съм писал някъде тук ). Правеше го само на топъл двигател. Като спра на светофар, колата чак се форсираше на моменти. И другия проблем свързан с това- по магистралата когато съм на круз контрол, оборотите на двигателя постоянно играеха, все едно постоянно сменя предавки, надолу-нагоре. След доста четене из Jeep-форума, се оказа че точно тези симптоми проявява при много от джиповете, точно тоя сензор. Така че...




          Сменя се лесно. Държат го два болта с торкс-ови глави (20 или 25 бяха забравих).




          Докато се занимавах с тоя сензор, намерих нещо което ме накара да се съмнявам, дали сензора е бил за смяна. Едно маркуче за вакуум (мисля), на което има някакъв клапан (ако някой знае за какво служи да каже) и се намира зад Throttle body-то, което имаше такава цепка, че докато го вътрях то се разцепи нацяло. Досега не съм го видял, защото цепката сочеше навътре към купето.




          В крайна сметка, отрязах парче от самото маркуче и го върнах на мястото му.






          Освен това, смених и въздушния филтър, който беше на една година, макар че, видимо изглеждаше много добре.



          Бях се засилил да сменям и антифриза, че и той седи купен от няколко месеца и си чака реда, тук вече ударих на камък. Намерих "кранчето" на радиатора, от което трябваше да започна източването, сложих му маркуче за да събера стария антифриз в една кофа, но то не щя да потече. Въртях го, суках го, но, не.





          Мислих да разкача маркуча който е хванат долу за радиатора и блока,



          но, поради липса на правилен инструмент за скобата, реших да се откажа.



          Но, покрай цялото това ровене и гледане от къде да източа антифриза, намерих и един друг проблем. Същия тоя маркуч който мислих да разкачам, от към страната на радиатора облят с нещо мазно, което в последствие мисля че е АТФ ( не съм сигурен обаче).





          Мисля и че намерих виновника за този "теч". Над този маркуч има една тръба, която (поради липсата на канал, се убих да залягам отдолу) неможах да проследя от къде идва, но, влиза в радиатора.



          Мисля че е някакво охлаждане на автомата...знам ли. Ако някой има идея да казва. В крайна сметка го оставих така без да го пипам. Проверявам си редовно течностите и досега не съм видял да ми намаля АТФ-а. Ще му мисля какво да го правя в "по широко време".

          И последно, напомпих гумите от 1.9 на 2.2 и след като reset-нах показанията за разхода и последвалия тестдрайв се изненадах от показанията. Досега не бях виждал такъв разход откакто имам джипа. Съжалявам че не го снимах преди да го reset-на, но уреда показваше 19.1...а сега...

          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
          0877стоидевет215–Радослав

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Колега, на моя, който е 4 литров, радиатора изглежда със същата пробка. И ние така въртяхме, сукахме, но не ставаше, не тръгваше да изтича антифриза... После, с малко помощ от приятел, разбрахме, че освен да се завърти на 90 градуса, трябва и да се дръпне. Ако не успееш с ръка, дърпай с клещи полека докато го мърдаш леко наляво-надясно. Излиза около 5 мм, което отпушва крана и антифриза потича. Дано да съм бил от полза.
            Последно редактирано от gueorgi; 06-03-11, 17:24.
            JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Една лека поправка! Върти се на 180 градуса, като в същото време се дърпа внимателно! Излиза си целия върток... После по обратния ред! Проверявайте гумените уплътнители на въртоците! Заминават с времето и започват досадни сериозни течове...

              Поздрави

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                Една лека поправка! Върти се на 180 градуса, като в същото време се дърпа внимателно! Излиза си целия върток... После по обратния ред! Проверявайте гумените уплътнители на въртоците! Заминават с времето и започват досадни сериозни течове...
                Даааа, ясно, затова навремето не можах да го развия
                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Да ви кажа какво направих с джипа миналата седмица
                  Ходихме на риба на Грудовска река. Обикалях по всякакви калищаци и дерета с вода - мина от всякъде... докато не реших да мина и през една нива уж да не се калям токова /то не че не бях кален, ама.../. И на средата на нивата каза хльоп и легна на пода . Целия долен край на нивата /където разбира се реших да мина/ станал на тресавище - слама, вода и мека кал. Пробвах да копая и да подлагам дърве, ама нтц!
                  Та накрая - трактор! Докато чакаме, едното приятелче вика: "Вижте к'во, те ще се забавят, така, че да вадим барбекюто и да хапнем поне." Изплющяхме се на сред нивата в ругузлука, разсипахме винцето, мръвката на скарата и работата взе да потръгва само дето трактора дойде много бързо и не успяхме да довършим, ама не вървеше да му кажем да дойде по-късно... .
                  Оказа се, че съм стигнал 30 метра по-нататък от колкото може да влезе трактора . За една бройка щеше да се наложи да теглим и трактор . Лошото е че затрих снимките като ги свалях. Имаше много добри кадри на заровената джипка и компанията с виното. Нищо, другия път...
                  Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Някой знае ли, за какво служи това клапанче? Пробвах го, и пуска въздух само в едната посока, но може би защото е старо, пуска малко и наобратно. Ако е нещо важно ще го сменя.






                    П.П. А и за това о-пръстенче, на кранчето за източване на антифриза, ако някой може да ми каже, размер-нещо.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                    0877стоидевет215–Радослав

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Маркуча от другата страна къде се боцка?
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                        Маркуча от другата страна къде се боцка?
                        Неможах да го проследя. Влиза навътре към купето ми се струва, ама не съм сигурен.
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                        0877стоидевет215–Радослав

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                          Маркуча от другата страна къде се боцка?
                          Днес се заех да го проследя точно къде отива. Оказа се че не отива в купето. Отива надясно, и после през целия кош и влиза в десния фар. А сега загатка? Що е то, и какво прави във фара ми?
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                          0877стоидевет215–Радослав

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                            ... Отива надясно, и после през целия кош и влиза в десния фар. А сега загатка? Що е то, и какво прави във фара ми?
                            Не е във фара ти. Точно под десния фар има едно пластмасово резервоарче за вакуум - тук се вижда.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                              Да ви кажа какво направих с джипа миналата седмица
                              Ходихме на риба на Грудовска река. Обикалях по всякакви калищаци и дерета с вода - мина от всякъде... докато не реших да мина и през една нива уж да не се калям токова /то не че не бях кален, ама.../. И на средата на нивата каза хльоп и легна на пода . Целия долен край на нивата /където разбира се реших да мина/ станал на тресавище - слама, вода и мека кал. Пробвах да копая и да подлагам дърве, ама нтц!
                              Та накрая - трактор! Докато чакаме, едното приятелче вика: "Вижте к'во, те ще се забавят, така, че да вадим барбекюто и да хапнем поне." Изплющяхме се на сред нивата в ругузлука, разсипахме винцето, мръвката на скарата и работата взе да потръгва само дето трактора дойде много бързо и не успяхме да довършим, ама не вървеше да му кажем да дойде по-късно... .
                              Оказа се, че съм стигнал 30 метра по-нататък от колкото може да влезе трактора . За една бройка щеше да се наложи да теглим и трактор . Лошото е че затрих снимките като ги свалях. Имаше много добри кадри на заровената джипка и компанията с виното. Нищо, другия път...
                              Колега, четейки това, ме обзе някакво притеснение... Та, наложи ли се ремонт на джипа нещо, или не?
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Не е във фара ти. Точно под десния фар има едно пластмасово резервоарче за вакуум - тук се вижда.
                                След доста ровене из пространството, си мисля че намерих какво е това клапанче. "Vacuum check valve" или "one way check valve". За съжаление, немога да намеря нито номер, нито някъде да се продава това чудо. Ако някой знае нещо, да помага.


                                П.П. Всъщност, намирам тука някакви, и мисля че не трябва да е толкова специално това клапанче. Стига по размер да е същото. Идеи някой...???

                                http://shop.ebay.com/i.html?_kw=one&...&_stpos=&gbr=1
                                Последно редактирано от Radosl81; 08-03-11, 18:00.
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                                0877стоидевет215–Радослав

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X