Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и мнения за двигателите на Рейндж Ровър и Дискавъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: класик-бензин или дизел

    Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
    Олее на този откога съм му хвърлил око.Много кефи.Само цената не ме кефи ама то като сметнеш че само акциза на такъв двигател е 4500лв.Интерсно ми е дали е с пружини или е с възглавници?
    Точно там е кефа. На пружини е, и не е изгнил! Колкото до цената, мисля че е реална, като знам какво има на пазара, повечето са за предаването "Старт от скрапа".

    Какво го хваля. Ще излезе че имам интерес да се продаде. Не е така. Просто познавам колата.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #17
      До: класик-бензин или дизел

      Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
      ...чакам Джорджо да се включи с мнение за състоянието му.
      Това е несериозно... Какво ще ти каже Джорджо за състоянието му от преди две години (или там някъде), когато колата е била при Джамбазов.

      Ако имаш интерес е най-добре оглед с някой на място.

      Коментар


      • #18
        До: класик-бензин или дизел

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Това е несериозно... Какво ще ти каже Джорджо за състоянието му от преди две години (или там някъде), когато колата е била при Джамбазов.

        Ако имаш интерес е най-добре оглед с някой на място.
        В смисъл може да каже какво е усещането. Естествено че за повече трябва да се види.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #19
          До: класик-бензин или дизел

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Това е несериозно... Какво ще ти каже Джорджо за състоянието му от преди две години (или там някъде), когато колата е била при Джамбазов.
          Извинявам се незнаех че го е карал когато е бил на колегата Джамбазов,мислех че го е карал след него.
          . LRE Bulgaria.
          RRC SE V8 91г.

          Коментар


          • #20
            До: класик-бензин или дизел

            Боби, повози се малко в едно Диско и после дилемата ти ще бъде 200 Тд, или 300 Тд. Няма по-хубав семеен автомобил от ''автобуса-скитник''. А че си го бива и за гората е повече от ясно. След време като ти попорастне детенцето само ще се замислиш за една каравана и всичко ще си дойде на мястото.
            Погледни в Дупница какви светулки има само.........
            Прикачени файлове
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #21
              Двигател 2.4 тд или 2.5 тд на Range Rover Classic

              Кой е по добър от двата двигателя.И каква разлика има.В мобиле ги гледам,едните по 105к.с другите 120.Такива с двигател като на Диско няма.

              Коментар


              • #22
                От: Дизелови двигатели на Рейндж Ровър и Дискавъри

                В мобиле ги няма "с двигател като на Диско", но иначе съществуват, но са много редки.
                Във Форума има поне един собственик на такъв.
                По-горе са изписани всички двигатели достатъчно точно. Тези които гледаш в Мобиле са с двигател VM-motori (италиански производител на дизелови двигатели).
                Има много изписано за него във Форума, но преобладават негативните мнения. С две думи-смята се за проблемен, особено в сравнение с оригиналните дизели на Ленд Ровър 200 и 300Tdi.
                Иначе този мотор е много разпространен и се вгражда в близо дузина различни модели автомобили от различни марки (разбира се с малки изменения).
                Като се почне от Алфа Ромео(155,164), Форд Скорпио, та през Крайслер Вояджър, Чероки, Тойота Ланд Круйзър 70, Опел Фронтера А (2,5TDS), та се стигне до прочутите лондонски таксита, а сигурно има и други....

                Разликите между 2,4 и 2,5 не са големи и съществени.
                Проблемни са им преди всичко цилиндровите глави, но не са само те. Потърси с търсачката и ще намериш много информация за VM-motori.

                Сам си отговори, защо по-нов Класик с всички екстри се продава по-евтино от по-старо Диско без никакви екстри?!
                Жокер – в Диското(1) са само оригиналните двигатели на Ленд Ровър 200/300Tdi.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-06-10, 16:31.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #23
                  От: Дизелови двигатели на Рейндж Ровър и Дискавъри

                  Въпросния Ренч в момент е при мен за цялостен тунинг. Мотора е 200TDI оригинално. Жокер. Не е варненски.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дизелови двигатели на Рейндж Ровър и Дискавъри

                    Първоначално публикуван от bozdugan
                    А може или да се сложи мотор 200тди на Класик.
                    Може да се намери двигател за добри пари, а Ренж за 2-3хил.
                    И разликата само в двигателите ли е?
                    С подобните въпроси продължаваме тук: ...ТУК
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • #25
                      Дискавър - бензин или дизел

                      Здравейте, колеги .
                      Започвам тази тема, защото в дългото си лутане из форума не можах да събера достатъчно данни защо всички плюят двулитровия бензинов двигател на Диското , като мощността му е по- голяма от дизела , а въртящия момент е същия. Преди да ме направите на пастет , затова че съм новак , ето от къде имам информацията :
                      http://auto-catalog.net/?f=showSubMo...id=564&lang=bg
                      Предстои ми покупката на някой екземпляр от семейството, но още не съм намерил подходящия и не съм се спрял на двигател. В момента имам две предложения едното за Диско 2.0 бензин с газов инжекцион за 6000 пари и едно 3.9 бензин без газ , но цената още не са я решили чакат собственика да е върне в България.
                      Моля за мнения и то обосновани, защото от прочетеното ми се струва, че " ... гроздето е кисело ... " ))
                      Благодаря предварително )))
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дискавър - бензин или дизел

                        Зависи за какво ще я използваш.Карал съм Дефендър с 2 литров бензинов мотор и Дефендър с 2,5 ТДИ.На 2 литровия мотор въртящия момент му идва късничко(при високи обороти) и не видях никъде да е по-голям от на дизела 2.5ТДИ-260нм при 2000оборота.Разхода на гориво е изцяло в полза на дизела.
                        Минус на бензина освен високия разход е и намокрянето на двигателя и кабелите-говоря за 2л.Освен това е много рядък и вероятно трудно ще се поддържа-почти никъде не съм виждал части за 2л бензин.
                        3.9л. бензин не съм карал и нищо не знам.
                        Твърдо съм за дизел-пристрастно мнение!
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дискавър - бензин или дизел

                          Първоначално публикуван от RUDECANCEL Преглед на мнение
                          ... от прочетеното ми се струва, че " ... гроздето е кисело ... " ))
                          ...
                          Явно или не сте чели, или сте чели недостатъчно. За дву-литровия едва ли ще намерите някакви положителни отзиви, за разлика от почти четири-литровия, за който се пише по-скоро само със суперлативи. Става дума единствено и само за бензиновите двигатели на Ровър.
                          Последно редактирано от giorgio; 06-10-10, 17:39.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дискавър - бензин или дизел

                            Ами аз за сега карам 2.5 200 тди диско. Мног осъм доволен и за ежедневно каране с елементи на забавление и без излишни геройства си е супер. Особено като пипнах малко ГНП-то. За 2.0 MPi няма нищо хубаво в нета и в реалността. С частите е голяма мъка. Аз съм напълно за 3.5 и нагоре. В крайна сметка разхода на газ в пари излиза на равно в разхода на дизел в пари, обаче като има нужда от вървене във високи обороти дизела много изостава. Аз съм жив пример - в момента започвам едно проектче за смяна на 200 тди с 3.5 v8
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              Явно или не сте чели, или сте чели недостатъчно. За дву-литровия едва ли ще намерите някакви положителни отзиви, за разлика от почти четири-литровия, за който се пише по-скоро само със суперлативи.
                              Ами опитвам се да чета , но е доста трудно да намеря точно това което ми трябва и се губи много време , затова и отворих темата .Отзивите , които намерих наистина не са положителни но аз искам обосновани отговори не само "... абе нестава , не се занимавай ..'" , ето колегата СТОЯНОВМ си казва това съм пробвал , "+"-те са това "-"-те това . Така си мисля че ще мога да отсея нещата и да направя избора. ))

                              Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                              ..............................Освен това е много рядък и вероятно трудно ще се поддържа-почти никъде не съм виждал части за 2л бензин.
                              3.9л. бензин не съм карал и нищо не знам.
                              Твърдо съм за дизел-пристрастно мнение!
                              Наистина бензиновите не се срещат често по нашите земи , но в тези времена , и отворените граници си мисля ,че "пощенските гълъби" могат всичко да донесът ))

                              Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                              .........На 2 литровия мотор въртящия момент му идва късничко(при високи обороти) и не видях никъде да е по-голям от на дизела 2.5ТДИ-260нм при 2000оборота..............

                              Ами в линка който съм дал има таблици , които не знам до коло са верни , но според тех 2.0 бензин има 134 конски сили срещу 113 на дизела и въртящ момент 312 / 3100 към 265/1800 , да разликата е оборотите , но това всеки го знае че дизела работи на ниски обороти .
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-10-10, 20:05.
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • #30
                                2л. бензин Дефендър( за Диското не знам как стоят нещата)е произвеждан в много кратък период от време и то главно за специални почръчки от полицията в Италия.Не е серийна версия!!!.Двигателят е на Хонда(което е добре като надеждност,но като цена...).За шосе е прекрасен-по-добър от 2,5 ТДИ. За лек оффроуд също става.Но до там.Скоростната кутия е по-голяма от двигателя !
                                За дизеловите мотори има всичко и е евтино и лесно достъпно!Дизеловите мотори са ужасно корави,особено извън пътя-няма загряване при як тормоз,без проблеми при преминаване през вода,която стига до предното стъкло(при наличие на шнорхел).Сам виждаш къде и как карам.Изпитвам ужас да карам по шосе с тази машината,така че мнението ми е пристрастно.

                                Първоначално публикуван от RUDECANCEL
                                Ами в линка който съм дал има таблици , които не знам до коло са верни , но според тех 2.0 бензин има 134 конски сили срещу 113 на дизела и въртящ момент 312 / 3100 към 265/1800 , да разликата е оборотите , но това всеки го знае че дизела работи на ниски обороти .
                                Лъжа,лъжа,лъжа-312нМ на 2л. бензин.Тия не знаят какво пишат.Хич не им вярвай!!!!
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-10-10, 20:05.
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X