Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

    Здравейте на всички !
    Банално е да казвам ,че съм нов в форума и ,че темите са дъвкани безброй пъти.

    Като начало ,трябва да уточня за какво точно ще се използва превозното средство .
    Семеен съм с дете ,а вилата в която ще живеем е на що годе равнинен терен , но достъпа до селището е посредством стръмен байр .Зимата се изсипва достатъчно количество сняг който ме довежда до идеята за покупка на 4х4 автомобил.

    Изчетох достатъчно теми ,затова кое какво има и какви кусури има.Не ми стана ясно доста от материала ,поради факта ,че всеки само и единствено казва " не вземайте това , не вземайте онова".

    Passat b5.5 2.5tdi 4motion - кофти двигател , гори много ,подръжка 2 бона ,тромав.

    Passat b5 1.9tdi - дяволски издържлив мотор ,нисък разход ,лека подръжка , няма 4х4

    Passat 2.8i 4motion - гори много ако няма ГИ , висока подръжка

    bmw 330xd - не намерих никаква информация за колата освен ,че гори 12/100 градско и е с верига.


    Сега се чудите , аджеба за какво е тази тема ?

    Търся някой да си изкаже мнението , което не е прочел или чул от съседа ,а реално се е сблъсквал с поне някой от моделите по-горе .
    Ако всички са т"""к ,то тогава да сподели неговият модел който според него е по-добър от тези в списъка.
    Ценовият клас е с лимит от 6000лв , като търсените характеристики са 4х4 ,климатроник , кожа (по желание) .

    Много ще бъда доволен и искренно благодарен ,ако ми споделите Вашият опит.

  • #2
    От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

    2.5TDI тромав.... Последно карах такъв влачещ ремарке с 4.5м лодка и хич не ми се видя тромав...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

      Първоначално публикуван от Kartecharq Преглед на мнение
      Здравейте на всички !
      Банално е да казвам ,че съм нов в форума и ,че темите са дъвкани безброй пъти.

      Като начало ,трябва да уточня за какво точно ще се използва превозното средство .
      Семеен съм с дете ,а вилата в която ще живеем е на що годе равнинен терен , но достъпа до селището е посредством стръмен байр .Зимата се изсипва достатъчно количество сняг който ме довежда до идеята за покупка на 4х4 автомобил.

      Изчетох достатъчно теми ,затова кое какво има и какви кусури има.Не ми стана ясно доста от материала ,поради факта ,че всеки само и единствено казва " не вземайте това , не вземайте онова".

      Passat b5.5 2.5tdi 4motion - кофти двигател , гори много ,подръжка 2 бона ,тромав.

      Passat b5 1.9tdi - дяволски издържлив мотор ,нисък разход ,лека подръжка , няма 4х4

      Passat 2.8i 4motion - гори много ако няма ГИ , висока подръжка

      bmw 330xd - не намерих никаква информация за колата освен ,че гори 12/100 градско и е с верига.


      Сега се чудите , аджеба за какво е тази тема ?

      Търся някой да си изкаже мнението , което не е прочел или чул от съседа ,а реално се е сблъсквал с поне някой от моделите по-горе .
      Ако всички са т"""к ,то тогава да сподели неговият модел който според него е по-добър от тези в списъка.
      Ценовият клас е с лимит от 6000лв , като търсените характеристики са 4х4 ,климатроник , кожа (по желание) .

      Много ще бъда доволен и искренно благодарен ,ако ми споделите Вашият опит.
      Огледай се за субару!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

        Аз би препоръчал да поглиднеш тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=214620

        Коментар


        • #5
          От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

          Карам номер две от списъка ти и ще си го похваля с малко доуточнения- разхода на гориво е нисък, но поддръжката не съвсем, мотора търпи чип и с лекота става 170кс/460нм. Самоует... Вярно, няма 4х4, но ЕСП-то и това другото против пробоксуване помагат адски много на хлъзгаво и определено са добро изпълнение. Има модификации 4х4 от 130-коньовия AVF мотор, даже има 101кс. с 4х4. До колко е надеждно за тези години и незнайни километри-божа работа. Но аз никъде , където съм ходил с Пасата, не съм изпитвал нужда от двойно. Двигателя трака доста, окачването е комфортно(и как няма да е с тия 12 "кокала") и неприятно за джоба занимание, но само ако предишния собственик е пестил от части. Аз щом нещо се разтропа, слагам Лемфьордер и не се налага да сменям повторно. Тия другите 2.5 и 2.8 нямам идея защо изобщо си губиш времето да ги гледаш.
          БМВ 330 само съм карал - доста по-тясно е от Пасата, върви повече и е по-тихо. Май е 204к.с. Вози твърдо и не ми хареса. За Субарутата съм чувал какви ли не драми с моторите, ама собствениците им са от някаква странна секта и не признават- хвърлят луди пари за ремонти и си ги карат.
          Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 04-12-16, 20:46.
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #6
            От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

            Ако има b5.5, 1.9, 4 motion, скачай с двата крака. Само да уточня, че b5.5 би следвало да е междинното поколение между Пасат 4 и 5 - някъде между 2001 и 2003.

            ПС: Мобилето показва, че си има такива. Още повече за b5 - не знам защо реши, че няма 4х4?
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Ако има b5.5, 1.9, 4 motion, скачай с двата крака. Само да уточня, че b5.5 би следвало да е междинното поколение между Пасат 4 и 5 - някъде между 2001 и 2003.
              Абе да не скача толкова смело, че каквито са милионници на пазара....само демпферния и турбината да му се обадят и са половината от цената на колата. Покупка САМО след щателен оглед, иначе се вкарваш в лош филм. Модела е между 5 и 6, фейслифт на 5....2001-2004 (май има и някакви бройки, произведени януари 2005)
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • #8
                От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                Пасатите са с Торсен по средата, и на хлъзгаво като изпусне една гума ше си седи на баира.
                Това в сняг и лед, на асфалт е друго.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                  Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                  Модела е между 5 и 6, фейслифт на 5....2001-2004 (май има и някакви бройки, произведени януари 2005)
                  Нещо аз или ти бъркаме. Аз говоря за b5.5, което е Пасат 4.5. Би следвало е да е фейслифта на 4, ама им оправиха проблемите с окачването. А иначе двигател 2.5 от тези години в никакъв случай.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VW-Passat-B5.5.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5736239
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                    аз имах В5.5 1.9ТДИ 131кс и наистина беше много добра кола, но не беше 4х4... За съжаление наистина масово са на невероятен пробег...
                    Субару-то има смисъл, ако е Outback.../Форестъра е тесноват, а Legacy-то е по-ниско и от пасата/ За съжаление разходът е сериозен и почти задължително е да се газифицира... Аз имах желание да си купя... Гледах - гледах и накрая си купих Volvo XC70 - много комфортна и проходима, но малко капризна/скъпа подръжка... За тези пари може да си намериш бензиново...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                      Има 1.9TDI с 4х4. Има два варианта на 1.9, от по-новите изскачат по-често 4х4 варианти.

                      Старият мотор е много евтин за поддръжка, но е по-муден. На практика си е семейна кола която при 4х4 варианта направо идва леко скучна за каране. PD моторите са по-вървящи. 131кс ако е във варианта с голям въртящ момент е доста по-приятен. Но далеч не е толкова евтин за поддръжка колкото по-старият. Ако трябваше да купувам пасат не бих се замислил между по-горе изброените варианти . Старото 1.9 дето е 110кс. Две такива съм имал, едното днес се разбрах с приятел да му го продам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                        В5.5 /на по-горната снимка/ не е В4, а е фейслифт на В5

                        Това е В4:
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          В5.5 /на по-горната снимка/ не е В4, а е фейслифт на В5
                          Генерално ги бъркаш - Пасат B5 е Пасат 4 (четвърто поколение). Затова казвам, че Passat B5.5 е Passat 4.5 (без В). Това, което показваш на снимката е Passat B4, но е Пасат тройка.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                            Не знам кой какво бърка...
                            В момента е 8-мо поколение...
                            ЧетИ и се ориентирай:
                            https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Passat
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Нещо аз или ти бъркаме. Аз говоря за b5.5, което е Пасат 4.5. Би следвало е да е фейслифта на 4, ама им оправиха проблемите с окачването. А иначе двигател 2.5 от тези години в никакъв случай.

                              [ATTACH=CONFIG]893331[/ATTACH]
                              2,3,4,5...няма значение, разбрахме се. Не видях, че второто предложение на автора е Б5, демек по-слабия мотор. Моят, за който писах по-горе, е Б5.5, 131к.с. помпа-дюза Те немците не знаят кое как кръщават, ние ли да го мислим. След 5.5 обаче следва Пасат 6, а това от снимката даже е бензиново 5.5 за американския пазар. Окачването си е все такова през 2001-2004. 12 алуминиеви детайла, които при правилна експлоатация съвсем не са слабо място. Но ако колата е минала през италианското, а след това и през българското Горубляне, си е скъпо да се смени всичко наведнъж. Затова се гледа при покупката. Съединителя и демпфера и те. И още куп неевтини неща.
                              Иначе по-старият 5 (1997-2000 с AFN 110кс.) освен ако не те дразни визуално , също е добър вариант но не бих ти го препоръчал по една проста причина. Трудно се намират читави 5.5, а какво остава за 5....
                              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                              Toyota Land Cruiser KDJ 125

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X