Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

    Здравейте колеги!
    Дойде и моя ред да се бангиоса помпата.
    Проблема е следния.... Джип си върви.но капе нафта от долната страна ,където има нещо подобно като капачка..
    Търсих където се сетя евентуално за уплътнения или ремонтни комплекти..но няма...
    Тече от най долната част на помпата...ме мога да снимам.. защото не се вижда нищо..
    Ако някой има идея или пък..колега който може да ми я отремонтирани....нека ми пише да умуване..
    От София съм.
    Благодаря на всички!

  • #2
    От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

    Има тема за VP44 помпи. Твоята не е такава, но същите, дето пишат там могат да свършат работата. Изобщо помпата ти е такава че всеки помпаджия би трябвало да може да и смени уплътненията. Дори е доволно по-проста от класическите, дето не се управляват от компютър, защото няма един куп механични части, които другата има.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

      Да ще прочета в темата и ще питам и там.
      То проблема е че ..няма от къде да купя такива уплътнения..
      Ще потърся в темата..пък да видим
      До колкото разбирам Ел.ми е помпата ..няма жило

      Коментар


      • #4
        От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

        Първоначално публикуван от vgolf2 Преглед на мнение
        То проблема е че ..няма от къде да купя такива уплътнения..
        По-големия ти проблем е че не можаш да си ги смениш сам. Трябва си помпаджия, после и настройки.

        Първоначално публикуван от vgolf2 Преглед на мнение
        До колкото разбирам Ел.ми е помпата ..няма жило
        Да, няма жило. Няма и електроника, като изключим 2 датчика. Жици, бобини и клапанчета е останалото.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

          В по-големите магазини за авточасти(като Ауто Плюс и подобни). Ако не от Бош, там може и по номера на помпата. Голяма част от тия помпи са еднакви като корпус, капаци и уплътнения. Цената на комплекта уплътнения беше около 20лв.

          Ако е само от тая капачка(това е авансатора), и има достъп, може да си го смениш и сам.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Голяма част от тия помпи са еднакви като корпус, капаци и уплътнения.
            Поне 3 вида са, по отношение на уплътненията на капака. И вътре карантиите им - пак така.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Поне 3 вида са, по отношение на уплътненията на капака. И вътре карантиите им - пак така.
              Може. Но пак не са хептен всяко за себе си. Специално на капака на авансатора, освен ако има с различен диаметър, а иначе може да пасне и от механична помпа -там са еднакви.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

                Като тръгне от едно място , протича и от другите възможни . Има комплекти гарнитури , ако ги търсят само за терано може и да не виждат , но мисля че и на 110 к. ФВ е същата помпа , ама майстора ще знае какво да сложи .

                Коментар


                • #9
                  От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

                  Да ще питам и в ауто плюс...ако не в Бош...
                  Да има достъп от долу...може да смени..но първо комплекта трябва да намеря.
                  Тече от едно място като капачка най от долу.
                  Капе за сега..но ще се увеличи сигурно...
                  Появи се още един въпрос..Спарки го засегна...
                  Трябва после настройки ли алед смяна?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

                    Ако пипаш само там, не трябва.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

                      Само там...няма да се човърка повече..че тези който познавам с помпите ..казаха о..тая много сложна...хаха мозъци...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

                        Здравей колег vgolf2на снимката е помпа от Маверик ТД 99 hp, честно казано не съм гледал на Терано ТДИ каква е разликата, но ако капачето за което говориш е това, коет съм заградил, мисля, че можеш да се справиш и сам. Аз купих пълен комплект гарнитури за помпата но смених само О-пръстена, който стой под това капаче. Най-обикновен е според мен и по размер би го намерил за около 0.50 ст до 1 лв.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1752.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:5734814

                        Коментар


                        • #13
                          От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

                          Чети тая тема, има и линкове и картинки. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=74640
                          После трябва да се обезвъздушава. Като запали, дръж средни обороти за да се обезвъздуши и авансатора.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

                            Помпата от горната тема е "бащата" на помпата на колегата . И най вече да не прави това от последното мнение на темата . В Ютюб има добри клипчета за смяна на уплътненията вкл и на този "О" ринг на дистрибуторната глава без пълно разглабяне .Моето мнение - ако се сменя да е за всичко което може без сваляне на помпата. И аз почнах само с "малкото капаче" и след седмица пак на трупчета за останалите , помпата има вътрешно налягане - протича през по-слабото , като се смени то , протича от следващото .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Молба за съвет относно протекла помпа на 27 тди 98 г

                              Да по прочетох тук там и наистина човек може да се справи и сам..но първо искам да купя комплектите за смяна на уплътнения та,които утре пак ще търся.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X