Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

    Колко е дебело като ламарина,така и така си го подкарал,вариянт за горещо поцинковане

    п.п Бъркаш нещо в заваряването,скоро правих едни бутилки които почти нон стоп са с налягане 8 бара,когато ги ползвам стават 16 бара и повече ,като се заплесна гърмят маркучите на 20-25 бара,та бутилките мисля че бяха от фреон,тънки,на места ги направих на дупки,с цо-то градих стени колкото лев на 3-4 места, абсолютно херметически затворени.

    Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
    Последно редактирано от Roninn; 09-05-16, 23:06.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

      Да не би течността да ти пречи на добрата заварка?
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

        Ниска скорост на тела,по малък ток и по високо напрежение
        Инъче аргон около тебе,ще свърши работата от първия път.
        Един единствен път имах проблем със плътност на компресор от хладилник и там не е тънка ламарина,отдавам го на не обезмасляването

        Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
        Последно редактирано от Roninn; 09-05-16, 23:13.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

          Прочети тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=137305

          Лично съм ползвал това http://www.tankerite.com/catalogo/pr...lo-detail.html
          Последно редактирано от New hope; 10-05-16, 06:38. Причина: добавяне на текст
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #20
            От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

            Бои има всякакви, но за да се търси херметизация с боя не ми се струва най-доброто...
            Питали са ни за бои от бензиностанции - предлагали сме им подходящ устойчив на гориво продукт, но там имат утайници ако нещо не се получи (например лоша основа в някоя част на танка)... Пък и бензиностанциите за икономия обикновено боядисват само 'мъртвия' обем долу в танка..
            При условие, че резервоара е чист отвътре, не виждам никакъв смисъл да нанасяш потенциално проблемно покритие (може все пак от вибрации или удар или нещо подобно да се отлепи люспа, която след това да ти направи проблем с горивната система в неудобен момент.
            Просто се хвани и го запои както трябва...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

              Това не е боя ! Нанасял съм го на резервоар на Алфа Ромео ГТВ 1962 година ,беше просенен в долния край и течеше като лейка .Вече три години няма проблем !
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #22
                От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                Така както изглежда от рекламата - обикновена двукомпонентна боя/грунд или т.нар. 'мастика' - като гледам съдържанието - 'смола + катализатор' И добавен ръждопреобразувател ....
                За уплътняване - в момента ще уплътни - епоксидните и полиестерните продукти могат да направят и дебел филм...

                Потенциалния проблем го виждам точно във възможна повреда на покритието поради някаква причина... Тогава какво правиш?
                'Бозата' вече не можеш да я смъкнеш... Почне ли да се лющи или рони - по-добре да хвърлиш изцяло резервоара... Или ще почнеш безкрайни нерви и редовно почистване на горивната система...

                При условие, че алтернативата е просто добра заварка, не виждам защо трябва да се вкарваш в потенциални филми...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Така както изглежда от рекламата - обикновена двукомпонентна боя/грунд или т.нар. 'мастика' - като гледам съдържанието - 'смола + катализатор' И добавен ръждопреобразувател ....
                  За уплътняване - в момента ще уплътни - епоксидните и полиестерните продукти могат да направят и дебел филм...

                  Потенциалния проблем го виждам точно във възможна повреда на покритието поради някаква причина... Тогава какво правиш?
                  'Бозата' вече не можеш да я смъкнеш... Почне ли да се лющи или рони - по-добре да хвърлиш изцяло резервоара... Или ще почнеш безкрайни нерви и редовно почистване на горивната система...

                  При условие, че алтернативата е просто добра заварка, не виждам защо трябва да се вкарваш в потенциални филми...
                  Един въпрос -някога ремонтирал ли си резервоар ?
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                    Зависи какво имаш предвид под резервоар - по-големи горивни/маслени - да...
                    Като процедурата винаги е била стандартна - почистване/пропарване, получаване на GAS-FREE сертификат за да може да се извършват огневи работи... И нататък - напред с оксижен/електрожен или каквото е приложимо. След това - надуване под налягане, тебишир, керосин (или друг по-съвременен начин за диагностика на шевовете) и т.н...

                    Не си ли съгласен с доводите ми, или ще се женим, че задаваш такива въпроси
                    Или си уверен, че адхезията на боята винаги е супер перфектна, неподатлива на огъванията/деформациите на резервоара и е невъзможно отлепване на покритие?
                    Общо взето проблемите са два - химическа и механична устойчивост на боята
                    Химическата - ние ползваме фенол-епокси бои, с които покриват и танковете на химикаловозите - мога да ти кажа и каква е марката, ама при нас са с кофи и на по-големи опаковки и за такъв по-рядко използван продукт рядко държим наличност
                    Механичната - добра подготовка/почистване на покритието.. И въпреки това деформации и вибрации могат да спукат или отлепят някоя част на боята...
                    Пък и в големите резервоари можеш да влезеш и да почистиш дефектната част от предходно боядисване (не се ползва за 'уплътняване' - уплътнението става с ремонт на метала, а само за защита)...
                    И пак въпроса - ако не хване добре боята, какво правиш с резервоара?
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Зависи какво имаш предвид под резервоар - по-големи горивни/маслени - да...
                      Като процедурата винаги е била стандартна - почистване/пропарване, получаване на GAS-FREE сертификат за да може да се извършват огневи работи... И нататък - напред с оксижен/електрожен или каквото е приложимо. След това - надуване под налягане, тебишир, керосин (или друг по-съвременен начин за диагностика на шевовете) и т.н...

                      Не си ли съгласен с доводите ми, или ще се женим, че задаваш такива въпроси
                      Или си уверен, че адхезията на боята винаги е супер перфектна, неподатлива на огъванията/деформациите на резервоара и е невъзможно отлепване на покритие?
                      Общо взето проблемите са два - химическа и механична устойчивост на боята
                      Химическата - ние ползваме фенол-епокси бои, с които покриват и танковете на химикаловозите - мога да ти кажа и каква е марката, ама при нас са с кофи и на по-големи опаковки и за такъв по-рядко използван продукт рядко държим наличност
                      Механичната - добра подготовка/почистване на покритието.. И въпреки това деформации и вибрации могат да спукат или отлепят някоя част на боята...
                      Пък и в големите резервоари можеш да влезеш и да почистиш дефектната част от предходно боядисване (не се ползва за 'уплътняване' - уплътнението става с ремонт на метала, а само за защита)...
                      И пак въпроса - ако не хване добре боята, какво правиш с резервоара?
                      До сега никой не се е оплакал (има доста ретро коли които са го ползвали) и се ползва от доста години. Пробвахме го на ламарина 1.2мм и след исъхванане го подложихме на огъване ... ми държи си !
                      Питах те дали си използвал този за обработване на автомобилни и мотоциклетни резервоари с продукт ,за да твърдиш че не действа ?
                      А с това изказване за "жененето" се въздържай ... !
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                        Фантомас ,колко по лесно щеше да напишиш от къде си
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                          Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                          До сега никой не се е оплакал (има доста ретро коли които са го ползвали) и се ползва от доста години. Пробвахме го на ламарина 1.2мм и след исъхванане го подложихме на огъване ... ми държи си !
                          Питах те дали си използвал този за обработване на автомобилни и мотоциклетни резервоари с продукт ,за да твърдиш че не действа ?
                          А с това изказване за "жененето" се въздържай ... !
                          Моля за цитат къде твърдя, че конкретния материал не действа!
                          Или смяташ, че не трябва да се споменават възможни проблеми, които могат сериозно да усложнят живота на колегата? Форумната помощ смятам че е и описването на потенциалните проблеми от дадено действие за да може колегата да сложи всичко на своя кантар и да вземе решение. Също така не отговори с кое по-горе не си съгласен - според теб е по-добре да се замаже резервоара вместо да се завари/запои?!! След като колегата сподели, че резервоара е подготвен за заварка...
                          Ламаринката е едно (хубаво е, че сте пробвали), но комбинацията на качество на конкретната партия боя, условия на нанасяне (навярно не смяташ, че сервизните ни инженери са накичени с хигрометри, термометри, дебелометри, 'гребени' и т.н. ей така за тешкареят) и странични фактори може да докара учудващ и понякога странен резултат...
                          Мога да ти кажа например как една боя изведнъж промени цвета си и падна като тапет от подводната част на кораб няколко дни след като е нанесена (и след като бе пробвана за адхезия и държеше добре). Пращаха специалист от немечко да види що е туй нещо - да не би да има проблем с производството... Оказа се - недобро заземяване на кораба, което в комбинация със заварки (и промяна на потенциала на корпуса) явно е било критично за вече изсъхналата (напълно в допустимия срок да бъде потопена във водата), но с ненапълно завършени химични процеси вътре боя..

                          За женитбата - е щом не е това причината - се успокоих (абе ти нямаш ли капка чувство за хумор - за какво ги слагам тези емотикони)..
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                            Темата е сериозна и човека се нуждае от решение .Аз дадох моето (което е прилагано многократно и със 100% успех) по въпроса .
                            Никой не е задължен да го прилага .
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                              Техническите проблеми трябва да се решават с принципни методи
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X