Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръжда в резервоара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръжда в резервоара

    Здравейте колеги имам едно Балканче 50 което има ръжда в резервоара и и постоянно запушва кранчето. Та кажете как да премахна РЪЖДАТА. Чувъл съм че с Кока кола става ама кажете и вие. Мерси предварително.
    Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

  • #2
    От: Ръжда в резервоара

    Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
    Здравейте колеги имам едно Балканче 50 което има ръжда в резервоара и и постоянно запушва кранчето. Та кажете как да премахна РЪЖДАТА. Чувъл съм че с Кока кола става ама кажете и вие. Мерси предварително.
    Демонтираш го. Източваш това дето е вътре. Сипваш 2-3 шепи едър пясък. 1-2 литра вода. Клатиш половин час. Измиваш. Подсушаваш. Монтираш обратно. После и горивен филтър преди карба.

    Коментар


    • #3
      От: Ръжда в резервоара

      Става и с нафта вместо вода ,малко ще се оскъпи процеса
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Ръжда в резервоара

        В крайна сметка след месец два отново ще ръждяса и пак на ново.Имаше някаква процедура със смола но вече не помня как се процедираше всички мерки са временни плаче за нов.
        Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

        Коментар


        • #5
          От: Ръжда в резервоара

          Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
          В крайна сметка след месец два отново ще ръждяса и пак на ново.
          Ако седи празен - да.

          Коментар


          • #6
            От: Ръжда в резервоара

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Ако седи празен - да.
            Навремето имах една Джилера какво ли не правих но накрая ламариненото чудовище изби точно над кранчето. Там никога не е оставало без бензин факт.
            Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

            Коментар


            • #7
              От: Ръжда в резервоара

              Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
              Навремето имах една Джилера какво ли не правих но накрая ламариненото чудовище изби точно над кранчето. Там никога не е оставало без бензин факт.
              Обяснението е просто. Електрохимична корозия. Материалите са различни.

              Коментар


              • #8
                От: Ръжда в резервоара

                И на мен така ми беше ръждясал една зима понеже го оставих без бензин!Затова преди да го оставиш ако няма да го използваш по-дълго време,поне 2 литра бензин да има в резервоара,а ръждата с бензин 1 литър го джуркам вътре и после си беше идеален,но понеже е възможно да ръждяса отново,сложи бензинов филтър преди карбуратора или след кранчето Дано съм помогнал!
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • #9
                  От: Ръжда в резервоара

                  Ръждата е язва , която никакво миене не може да премахне . С пясък , камъчета , синджир , нафта ... само ще бутнеш горния подпухнал слой и няма да имаш попаднали едри парчета в кранчето. След няколко дни ще ръждяса отново и винаги ще имаш една тъмна фина утайка - като от кафе. Виждал съм обработени от вътре резервоари ( на мотори пристигнали от Япония ) с някаква химия приличаща на пластмасово покритие с дебелина 1 - 1,5 мм. Ако искаш да нямаш никога ръжда най - добре си намери девствен резервоар.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ръжда в резервоара

                    Мисля, че със солна киселина ставаше добро почистване.
                    Силата е нищо без контрол.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ръжда в резервоара

                      С мозайка се чисти по-качествено. А ако се сипе преобразовател за ръжда, дали няма да се получи?
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ръжда в резервоара

                        Със синджир ми се струва най технологично. Пъскаш го в резервоара заедно с 0,5 - 1 литър нафра разтръскваш силно и продължително.
                        За съжаление ръждата ще се появи отново както казаха колегите. Това може да се избегне само ако го обработиш вътрешно за постигането на защитен слой или по лесното - да държиш резервоара пълен.

                        Въпрос - какво ще стане ако резервоара се обработи с ръждопреобразувател?

                        Още по темата:
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...F0%E2%EE%E0%F0
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...F0%E2%EE%E0%F0
                        Последно редактирано от mendi; 19-01-12, 08:42.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Ръжда в резервоара

                          С мозайка става най-качествено и лесно, но ефектът ще е относително кратковременен. Все пак Бурканчето е двутактово и маслото в бензина ще позабави процеса. Особено ако резервоарът се държи пълен.
                          Филтърът е неизбежен.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ръжда в резервоара

                            Преди години имах Лада с твоят проблем, но не ми се купуваше нов резервоар. Чистиш и обезмасляваш, както са ти описали колегите с пясък и обезмаслител. После с неразредена ацетилцелулозна боя, вътре разливаш здраво и въртиш навсякъде за да се покрие добре, Изцеждаш добре и сушиш. Ацетилцелулозната боя, не се разтваря от бензина. Приятно каране
                            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ръжда в резервоара

                              Колега,имах същия проблем преди време с резервоара на мотора! Беше държан 3 години в един гараж с празен резервоар..Сещай се какво беше вътре!След като стана мой мотора махнах резервоара.Причината е ясна...
                              Значи...мозайка и литър преобразувател.Джурках доста време,изцеждане,пак същото..докато не проби ръждата от външната страна...Бях в потрес. Следваше закърпване от Родригес,боя,лепенки,лак.
                              И дръж резервоара пълен до горе.Ръжда и жена тръгнат ли-нема спиране
                              Съвет-ето това е за твоя случай - http://www.tankerite.com/
                              Не знам обаче как може да се достави-това са лесно запалими течности.Някъде имаше тамата из форума..
                              Но това е - Танкерит и запечатваш всичко,но преди това изчистване по способите за който казват и колегите, за предпочитане мазайка или по-дребна верига. Или да търсиш по-нов,аз лично това бих предпочел.
                              Поздави и успех в начинането!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X