Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет за джип ssangyong korando

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • съвет за джип ssangyong korando

    Здравейте!Отдавна искам да си купя някакъв джип.Купихме си къща в пред Балкана и ми трябва кола с виска проходимост да си нося разни неща за ремонта и да си тегля едно малко голямо ремарке.Живея в град Русе и обикалям авто къщите и видях SSang Yong korando.Mоля някой ако има наблюдения или информация да ме светне за тази машина.Колата е дизел 2.9 производство 2002 година.Много четох в нета и хубави и лоши мнения ако някой сподели мнение ше му бъда благодарен.Колата няма да я карам оффрот.Интерсувам се какво трябва да гледам когато я копувам.Цената е тънка.Имам притеснения да не ме измамят.Днес ходих и с продавача я изпробвахме.Всичко работеше и беше стегната ,нямаше шумове или виене на диферциала.Благодаря предварително за информацията.

  • #2
    От: съвет за джип ssangyong korando

    http://korandovod.ru/forum/
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: съвет за джип ssangyong korando

      Зная,че двигателя им е от Мерцедес, слагат 2.9 и 3.0 турбодизел
      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

      Коментар


      • #4
        От: съвет за джип ssangyong korando

        Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
        Зная,че двигателя им е от Мерцедес, слагат 2.9 и 3.0 турбодизел
        Според местните джамбази минал е покрай Мерцедес.
        Прилича, но частите им не били взаимозаменяеми. Тяхно мнение.
        Ако някой знае истината да сподели.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #5
          От: съвет за джип ssangyong korando

          Колега, ето ти нарочна общообразователна тема по въпроса.
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=187384

          Имам отговор на всичките ти конкретни въпроси.

          P.S. Проблемите с експлоатацията на модела, а и съответно последващите мнения от/за нея, идват от това, че се купува, не от хора които знаят точно какво търсят, а от такива дето са видели, че цената е "тънка".

          P.P.S. Не става само с ядене, трябва и ... четене, в случая.
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 26-10-15, 08:26. Причина: P.S.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: съвет за джип ssangyong korando

            Приятелю,един читав УАЗ струва 3000-4000 та представям си колко му е тънка пък цената на Корандото.Колкото да е тънка тая цена дето така и не я споделяш,повярвай ми 99% от форума няма да тръгнат за Русе да гледат това тънкажно Корандо,та в тоя ред на мисли -по добре си вземи КИА,по добър във всяко едно отношение.А ако искаш сигурно си вземи японско ,кеф ти Митцубиши ,Нисан,Тойота или Сузуки.Ама товаа дето с копче ще пускаш предния мост -не разчитай на него в Балкана.
            Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
            Уаз 469
            Nissan Patrol Y160

            Коментар


            • #7
              От: съвет за джип ssangyong korando

              Първоначално публикуван от PIT BULL Преглед на мнение
              ... А ако искаш сигурно си вземи японско ,кеф ти Митцубиши ,Нисан,Тойота или Сузуки.Ама товаа дето с копче ще пускаш предния мост -не разчитай на него в Балкана.
              Ето това мнение очаквах !
              Колега, зЕми си УАЗ, че там сичко е с лостове !

              P.S. Последният "Патриот" ми харесва, и като визия, и като интериор, и Колега PIT BULL, случайно да знаеш какви са му мостовете, каква му е раздатката, и как му се включва предният мост ?

              P.P.S. И да споделя мое любимо "майсторско" мнение на поредния "бай нЕкой си": Тиа къде праат спагети и минети, коли не мОат ! Абе немското си е немско, и да ти е сигурно по-добре си зЕми един Пасат.

              P.P.P.S. Е ся остана само де се включи Пенчо с презентация на "Модела", и Скрапа, за да си покаже подписа !
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 26-10-15, 11:01. Причина: P.P.P.S.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: съвет за джип ssangyong korando

                Първоначално публикуван от bojo26 Преглед на мнение
                ...Цената е тънка.Имам притеснения да не ме измамят...
                Споко! Ниската цена никога не лъже.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: съвет за джип ssangyong korando

                  В двата водещи сайта за продажба на автомобили никъде не видях да се продава такова, което хем да е 2.9, хем да е 2002 г. произведено. Не, че ме интересува конкретния екземпляр (колега bojo26 линкове към обяви от други сайтове освен от този сайт тук, са забранени, но можеш да опишеш параметрите на колата), ама поне ориентировъчна цена дай на продавания автомобил, та да е ясно, че ако е много надолу от средната, по която гледам, че върви, много е възможно да си има и причина.
                  SUV

                  Коментар


                  • #10
                    От: съвет за джип ssangyong korando

                    Здравейте !Първо благодаря за съветите.Корадото можех да го взема за 3500лв.Сега съм си намерил Опел фронтера дизел.година на производство 1997 2,5 и мисля че каза човека 120 кс или 116 не съм сигурен.С 4 почти нови зимни гуми и без забележки по копето и салона.Двигателя изглеждаше добре защото не беше измит.Добре върви и работи също добре.Успях да го смъкна на 3800лв.Имате ли някакво мнение за този вид машна.Предната ми кола също е опел от 1993 газ бензин и съм доволен.Благодаря предварително за съвети и др.такива

                    Коментар


                    • #11
                      От: съвет за джип ssangyong korando

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Колега, ето ти нарочна общообразователна тема по въпроса.
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=187384

                      Имам отговор на всичките ти конкретни въпроси.

                      P.S. Проблемите с експлоатацията на модела, а и съответно последващите мнения от/за нея, идват от това, че се купува, не от хора които знаят точно какво търсят, а от такива дето са видели, че цената е "тънка".

                      P.P.S. Не става само с ядене, трябва и ... четене, в случая.
                      в този линк аз виждам само един пост - първият и нищо повече.

                      Коментар


                      • #12
                        От: съвет за джип ssangyong korando

                        Първоначално публикуван от velinsl Преглед на мнение
                        в този линк аз виждам само един пост - първият и нищо повече.
                        И в него има линк представящ технически модела, а за всеки конкретен въпрос/проблем съм насреща.

                        ... а ако някой се чувства като истинска жена, щото не знае какво точно иска, аз не мога да помогна.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: съвет за джип ssangyong korando

                          ”кОпувай”, не го мисли сега, после...
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #14
                            От: съвет за джип ssangyong korando

                            2.5 TD мотора на Опел е производство на VM и му се носи славата. кОпувай после се прави. Внимателно му гледай антифриза.
                            Ники

                            Коментар


                            • #15
                              От: съвет за джип ssangyong korando

                              Фронтера има с няколко дизелови двигатели. 2,5TDS е най-лошия и проблемен. 2,8 на Исузу е най-добре. Дори старовремския 2,3TD, който го има в Омега и идва от Рекорд, е по-читав като здравина от 2,5.
                              По-новата има 2.2DTI, който е с калпава електронна ГНП, но горе долу става.

                              Също така в голямата си част Фронтерата не е Опел, а Исузу. Във варианта с ДВГ Исузу, само надписите са Опел и разни козметики.

                              Може да погледнеш и Нисан Терано 1 и 2, Митсубиши Паджеро и Хюндай Галопер (корейско Паджеро 1 по лиценз).
                              Да, и Кия Спортидж също е добър компромисен вариант цена/качество. А и като размери се различава от останалите.
                              Последно редактирано от cecoa1; 27-10-15, 22:49.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X