Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Друг алтернатор за Киа JA TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Друг алтернатор за Киа JA TDI

    Темата тръгва от тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=187724 Понеже ми писна да се занимавам с него, а и всички които са наясно с материята казват, (майстори и колеги)че е голям боклук та реших да го сменя с такъв от друг автомобил. Повечето по "големи" работилници в София ми казаха, че няма друг вариант и толкова, явно не им се занимаваше или не знаят или и двете.
    В понеделник свалих моя хубавец и тръгнах на обиколка по "Симеон". Вече почти се бях отчаял от нежеланието на търговци и майстори да изкарат някой лев и гледам едно малко сервизче с 10 алтернатора на витрината, мръсни стъкла и дограма от миналия век. Даже щях да го подмина защото ми се стори, че не работи, но видях, че вътре има човек. Викам си: -ще вляза и тук да ме сиктердоса пък после ще мисля къде да го нося на ремонт моя.
    Влязох и обясних на човека какви са ми болежките. За мое учудване той влезе в склада, рови 10-15 мин. и о чудо измъкна друг различен от моя, но с същите габарити, захвати и най-важното много сходна вакум-помпа. Каза,че е от Нисан Патрол -90 амперов. За съжаление табелката с данните е почти изтрита и единственото което се вижда е надписа Мицубиши (той каза, че на Патролите били такива). Различията бяха в ремъчната шайба и щуцерите на вакум-помпата. Последваха още 10-15 минути ровене из резервните части и се намери и шайба и щуцери като за мен.
    След 30 мин. бях вече при колата и започнах монтажа. Оказа се, че шината на оптегача на ремъците идва къса както и самите ремъци. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0131A.jpg
Прегледи:1
Размер:19.8 КБ
ID:6094507 освен това буксата и плюса идват от към двигателя, но това не е проблем. Оригиналните ремъци са размер 10Х1113. След замяната сложих 10Х1150, но те влизат трудно. Нямах време да обикалям и да търся, но мисля, че 10Х1175 ще му дойдат екстра.
    Ето снимка на оригиналния алтернаторНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0129A.jpg
Прегледи:1
Размер:28.2 КБ
ID:6094508 и на новияНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0128A.jpg
Прегледи:1
Размер:22.9 КБ
ID:6094509 а това са им вакум-помпите.
    Така изглежда вече монтиран:
    Цената на целия масраф е: 160 лв.-алтернатор, 15 лв.-ремъци, 4-5 човеко-часа труд (от мен). Предишния ремонт на стария алтернатор беше 70 лв. (диоден блок) който изкара точно 1 година, като преди това въпросния явно беше ремонтиран от стария собственик.
    Стига толкова за сега. Ако се сетя още нещо ще добавям.
    Прикачени файлове
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Друг алтернатор за Киа JA TDI

    Да кажа: Вече повече от месец употреба и никакви проблеми. Заряд на акумулатора на празен ход без консуматори (фарове, аварийни, климатик, реотан на задното стъкло) 14,25 В. с изброената консумация 13,80 В.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #3
      От: Друг алтернатор за Киа JA TDI

      Измина доста време,все така добре ли се държи новия алтернатор?
      Ако някой знае какъв е точно модела/от какво е свален/ще е добре.
      Моя го правиха два пъти,и не съм доволен.Явно им е слабо място,и
      почвам да се замислям за друг.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Друг алтернатор за Киа JA TDI

        Бат Гошо, не му мисли. Сменяй го. От Нисан патрул е, питай колегите от нисанския форум- може да помогнат. Колкото до моя- все още си работи идеално. Нямам вече проблеми със зареждане, ток да те утепа.
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • #5
          От: Друг алтернатор за Киа JA TDI

          Една година по късно, ядове с алтернатора няма. Между другото „Пенчо“ ме подсети, че не съм дал координати на човека който ми оказа съдействие за горното.
          Казва се Николай Петров и работилницата му се намира на ул. Цар Симеон № 150 тел. 0899 814 525. Нека това да не се счита за реклама защото нямам нищо общо с този човек. Просто съм много доволен клиент. Той за разлика от много други седна с мен, помислихме заедно, рови един час из частите си и намери решение. Повечето от колегите му бяха склонни да ми взимат по 50-60-70 лв. всеки път когато изгори проклетия диоден блок, и дори не искаха да помислят над възможността за смяна на въпросното чудо, макар че всички бяха на мнение, че оригиналния алтернатор е боклук.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #6
            От: Друг алтернатор за Киа JA TDI

            Благодаря!!

            Коментар


            • #7
              От: Друг алтернатор за Киа JA TDI

              Нова информация:

              След замяна на оригиналния Пенчов алтернатор днес със гореспоменатия, се оказа, че:

              -Не се налага удължаване на планката на оптегача.
              -Не се налага замяна на ремъците с по дълги.
              Вече не си спомням защо при мен съм ги правил тези "математики", но сега стана без това. Просто събирането е малко по трудно. Възможно е моите ремъци да са били по дълги, по износени или шайбата при Пенчо е по дълбока или нещо друго...
              Повече подробности Пенчо да каже като тества.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #8
                От: Друг алтернатор за Киа JA TDI

                Малко инфо от след 250км тест. Генератора се държи отлично. 14.15-14.25. Това на почти всякакви обороти и натоварвания.
                София - Пловдив по магистралата и обратно по стария път.
                Росене имаш 2 шишета карабунарска мускатова при мен.

                п.с. След разходката из Албания, пак ще споделя отзиви.

                Коментар


                • #9
                  От: Друг алтернатор за Киа JA TDI

                  Да се похваля и тук. И аз смених алтернатора. Наредих се на опашката при Майстор Ники и ми намери алтернатор 70А от Гранд Витара(по негов спомен). Беше с единична ремъчна шайба и валът беше по-къс. За да се монтира оригиналната шайба, трябваше малко стругарско вмешателство по шайбата. Буксата е от правилната страна. Поисках да ми премести оригиналният щуцер с накрайниците за маркучите върху новия алтернатор. Стана идеално. Така няма да правя преходници за маркучите. Единствено входът за маслото е от долната страна, вместо отзад. Маркучът за маслото леко се усуква, но това не е проблем. Неудобен е за затягане. Затова първото нещо, което се затяга, е това. Наложи се да сваля стойката с ТПС-а, за да има място за работа. Всичко останало си пасна. Запоих новата букса и готово! Няма промяна в показанията на оборотомера. Зарежда с 14,2V под товар.
                  Да е жив и здрав Майстор Ники, че взима присърце нещата! Да е жив и здрав колегата siem, че го откри и сподели с нас ноу-хау!
                  KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Друг алтернатор за Киа JA TDI

                    След над 2000км. из Македония, Албания и Гърция отзивите за алтернатора са повече от прилични.
                    Е, малко се подпалих, ама поне беше беше на връщане и близо до София.
                    Сега сме при дедо Владо и се оказа малкия дявол. Протрита жица под кулера.
                    Ама това е за друга тема!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Друг алтернатор за Киа JA TDI

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      След над 2000км. из Македония, Албания и Гърция отзивите за алтернатора са повече от прилични.
                      Е, малко се подпалих, ама поне беше беше на връщане и близо до София.
                      Сега сме при дедо Владо и се оказа малкия дявол. Протрита жица под кулера.
                      Ама това е за друга тема!!
                      Това има ли връзка с нашата електриджийска работа? Да не се е протрило накъде по снадките? Под кулера май не сме пипали.
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Друг алтернатор за Киа JA TDI

                        Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                        Това има ли връзка с нашата електриджийска работа? Да не се е протрило накъде по снадките? Под кулера май не сме пипали.
                        Със сигурност няма.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X