Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

    Новият вече е монтиран,ще го видим колко ще изкара и той.
    Благодаря на всички които се включиха.

    Коментар


    • #32
      От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Докъде го докарахме,да си даваш парите и да не знаеш какво купуваш.Не знам,за мен това не е нормално.
      Защо ли ми звучи познато ...
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=164623
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #33
        От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

        Меръждаем елдом в банята 80л, хоризонтален - вече 12-13 години. Нагревател и електрика са сменяни 2 пъти, водосъдържателя си е в перфектно състояние.

        10 литров, за под мивка (или 15 беше, не помня) дипломат - първия не беше неръждаем, изкара около 5 години. Сега е неръждаем - засега няма ядове. Ама не е под мивката. И се ползва постоянно - ТЕЦ не ползвам.

        Та, купувай неръждаем, независимо от марката. Според мен си струва.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

          5л., 31г., френски. Марка не се знае, конструкция също, но работи.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Ходих до г-н Шишков да му видя бойлерите.Имат,но цилиндричен,на мен такъв не ми върши работа.Имат обли но,за монтаж над мивката.Взеха да ми обясняват да съм го обърнал с тръбите надолу,и щял да ми върши пак работа.Обясних и балъците да ги търси другаде.
            Минах през Техномаркет да видя Аристона,правен в Китай от кофички за кисело мляко.Отказах се.Не е това което трябва да бъде един Аристон.

            Поразрових се още в дебрите на Бойлерите,оказа се че има такава марка каквато търся Fagor.Всеки ги хвалеше,и лошо за тях не ми казаха.Да,но в този размер и литраж нямат.




            В крайна сметка поръчах Atlantic O'Pro 821182.
            В сряда ще е тук ,ще го видим колко е стока и той.
            Благодаря на всички включили се.
            Да питам как се справя бойлерчето,че и аз съм пред същата дилема/10литра бойлер под мивката/ и се чудя какво да избера.

            Коментар


            • #36
              От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

              Аз съм с неръждаем Елдом Инвест от 7-8 години май вече. Входовете му са отгоре, ако има значение. Преди това бях със същия, но емайлиран - проби се за 3 години.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

                Както някой на предишната страница спомена - стойте далеч от Теси. Купих си един 5 литров за под мивката. Колкото да си измия ръцете. Загрява, изключва, тече 1л топла вода и после почва студена. Ходих в техен сервиз - те тъй си работели, ама те не могат да застанат зад това твърдение (щото може да останат без работа).

                Един бърз тест на разкачен бойлер показа, че вътре има 5л врява вода. И не издърж - направих си инструмент, отварях го - бойлера е сбъркан от вътре. Ползват едни и същи водосъдържатели за монтаж с тръбите на горе и тръбите на долу, само сменят входа и изхода. И съответно не можеш да източиш цялата топла вода, а рязко в един момент почва да тече почти студена. Пробвах да го обърна на обратно, но се оказа, че все пак има някаква разлика в термостата и не се получи. Следващият опит ще е на следващата пролет - ще сложа шапка на тръбата за входящата вода, за да се намали смесването на топла и студена.

                100 лева бойлер, 2 седмици ядове. Но бях психически подготвен преди покупката. Няма друго което да се събере там където искам да го сложа. Иначе водосъдържателят е метален, не е пластмасов.

                За неръждаем/нормален железен имало някакво значение водата. Не го разбрах много, но за София бил удачен неръждаем. На някой места неръждаемите загивали от някаква електрохимична рекация на неръждавейката и водата ( 0.0 - тъй гледах като ми го казаха ) и нормалните железни живеели повече от тях.

                Коментар


                • #38
                  От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

                  Първоначално публикуван от sploty Преглед на мнение
                  Да питам как се справя бойлерчето,че и аз съм пред същата дилема/10литра бойлер под мивката/ и се чудя какво да избера.
                  Никакви проблеми.Работи без да напомня за себе си,за разлика от българският боклук.При това правено в Египет....

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

                    Аз съм с елдом 10 литра, 2 kW. Стопля добре и бързо, даже като изразходя обема и започне в проточен режим водата е хладка и става да си миеш съдовете.
                    Но... Като не го ползвам ден - два водата вътре ръждясва. И не си въобразявам - като пусна само студения кран водата е съвсем бистра а от топлия - кафеникава. Ползвам го от месец и тайно се надявам каквото има да се окислява да се окисли и повече да не цапа водата ама ще видим. Иначе е с 5 години търговска гаранция.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

                      И аз съм с Елдомски... Вече 7-8 години...
                      Нямам засега проблеми...
                      Разликата с проточния - по-малко натоварване на мрежата (за да изкара такава температура с такъв моментен дебит навярно проточния трябва да е 4-6кВт)...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

                        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                        ...тайно се надявам каквото има да се окислява да се окисли и повече да не цапа водата ама ще видим...
                        Може да се надяваш единствено ръждилката да не е от бойлера, а от другаде. Надали ще спре.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

                          По дяволите... Водостдържателя се води емаилиран но тръбите за топла и студена вода са си черно желЕзо.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

                            Аз както колегата Живко Костадинов съм се насочил към 10 литров Atlantic O'Pro има по голяма гаранция и това ми е основния плюс.Сменям кухнята и ще слагам миялна машина,а бойлера ще се ползва за дребосъците.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бойлер 10 литра,монтаж под мивката-какъв?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Може да се надяваш единствено ръждилката да не е от бойлера, а от другаде. Надали ще спре.
                              При мен на единия рядко ползван апартамент винаги излиза ръждилка... Явно от изходящата тръба на бойлера (80л)...
                              Защото се продухва веднага - 3-4 литра вода колкото да дойде 'свежа' вода от бойлера...
                              А няма откъде другаде да е, защото цялата ВИК система е сменена и е пластмасова...

                              sploty - при мен комбинацията е точно такава - 10л бойлерче се ползва за дребосъците и върши прекрасна работа... Не ми е трябвал повече (поне жената е доволна - аз гледам да не ръждясам и рядко ползвам тази мивка )
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X