Обява

Свий
Няма добавени обяви.

" Изберете " българското

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • " Изберете " българското

    Като ми се наложи да купя някаква техника за дома се гледам да избирам български продукт за да стимулирам нашето производство. А дали нашите производители заслужават този жест от наша страна. Преди година и половина се наложи да сменя стария Раховец защото за 20 г. служба се проби от вякъде , но продължаваше да работи. Оставих жената да си избира печката само държах да е българска. Купихме я, и веднага да се пробва Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1447.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:6011137 Всичко е на ред , но след три месеца почна да " бие " ток по корпуса. Закарах я в сервиза , нали е гаранционна , поразгледаха я майсторите и откриха че ако обърнат щепсела вече не бие ток по корпуса. За тях беше наред. Опитах се да им обясня че не са прави , но не се разбрахме. Свързах се със завода производител и им обясних каква е ситуацията , но и там ударих на камък. Казаха ми щом в сервиза са казали че е наред значи е така. Теглих една майна на тях и на гаранцията и я отворихме с колегите ( ел техници ). Имаше пробив в горния реотан към корпус и понеже в завода бяха пропуснали да вържат корпус към "0 " биеше ток по корпуса. След като се сложи мостчето към нулата тока по корпуса изчезна. Реотана не го смених , работи си и до сега. Днес ( 20 месеца след покупката ) реших да си изпека малко люти чушки на котлона. И понеже бе доста ръждясал викам си да го изчистя първо. Като почнах да го чегъртам с ножа той започна да се разпада . И дефакто е още в гаранция. Сега трябва и котлон да купувам. Вижте за какво става на въпрос Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0843.jpg
Прегледи:1
Размер:134.4 КБ
ID:6011138 Няма го старото българско качество.
    Последно редактирано от aldr; 20-04-13, 13:10. Причина: изпуснати букви
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

  • #2
    От: " Изберете " българското

    Ами как да го има старото българско качество като пазара е залят с евтини китайски боклуци, а джоба на българина е все празен.. Трябва да се радваме, че изобщо имаме някакво минимално производство..

    Коментар


    • #3
      От: " Изберете " българското

      Така е, българското производство се е разкрачило между опитите продукта да е с ниска цена и да е с някакво качество.
      Това според мен е пагубно.
      Като български производител, съм избрал водещото за нас да е възможно най-високо качество и обслужване на клиента.
      Помня какво казваха старите хора: Не съм толкова богат, за да си купувам евтини стоки..

      Коментар


      • #4
        От: " Изберете " българското

        Да изберем българското би било правилно! Проблемът е, че на никой не му се работи и няма такова всъщност...
        Един купил най-големите боклуци (евтино) и сглобил нещо си - друг купил средна ръка ерзац (и той сглобил). По същество и двамата са просто търговци (от типа "тЪрчи-лЪжи").
        Накрая - и в двата случая е по-добре да вземем "оригинала" от източника, но на тройно - съответно - по-ниска цена...
        Последно редактирано от davc; 20-04-13, 18:59.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          От: " Изберете " българското

          Тази фраза "Да изберем българското" с много малки изключения, е изпразнена от съдържание!!!Самата идея е хубава,обаче нашенецът е такъв матрапазин,че в името на печалбата би те отровил,или убил с некачествена стока в името на печалбата!Повечето стоки под този девиз са долнопробни ментета поръчани в Китай,или пък сглобени тук с ефтини части пак от там! Сигурен съм че котлонът който колегата показва е с подобен произход!

          Коментар


          • #6
            От: " Изберете " българското

            Колеги прочете пак какво съм написал. Освен калпавите материали , при разговора с производителя бях меко казано отсвирен. Значи на този български производител не му пука за сънародниците му .
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #7
              От: " Изберете " българското

              Прочетохме бре, на него толкова "му е пукало", още когато е купил най-некачествените компоненти (ако изобщо ги е сглобявал тук).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: " Изберете " българското

                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                Колеги прочете пак какво съм написал. Освен калпавите материали , при разговора с производителя бях меко казано отсвирен. Значи на този български производител не му пука за сънародниците му .
                Той не ти ще мнението, иска ти парите..
                Дори и всредния бизнес е така почти навсякъде в България..
                Някоя си институция ти иска една две папки с документи, по които ти трябва уж да се водиш, ама проверката, дали ти се водиш по папката никва я няма и съответно, всеки си гледа кяра..

                Коментар


                • #9
                  От: " Изберете " българското

                  По принцип си се боднал с Раховец-а,но пък ако е старият производител-меко казано лошо.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: " Изберете " българското

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    По принцип си се боднал с Раховец-а,но пък ако е старият производител-меко казано лошо.
                    Той стария производител си е вършил добре работата.. Новия е проблемния..

                    Коментар


                    • #11
                      От: " Изберете " българското

                      Лошо,ако се е изколцатил чак толкова.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: " Изберете " българското

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Лошо,ако се е изколцатил чак толкова.
                        Ти мислиш ли, че между едното и другото има нещо общо, освен търговската марка!
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          От: " Изберете " българското

                          Ми аз съм стар.Пак така говореха и тук,за българското,ако щеш и по вашто дефиле.Аз си мисля за името,щото като е СКФ-какво от това,онова барем си е старото.Да го бяха сменили.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: " Изберете " българското

                            Повечето български производители са се пуснали по течението и не ги интересува дизайн,качество,доволство на клиента,или че той докато си лежи на кълката,дори китайците са го изпреварили...А и не ги интересува да следят конкуренцията докъде е стигнала,прословутото качество често е мит.Когато се опитват,да пробутват стока,неотговаряща на елементарни стандарти си е чиста измама и така се губят клиентите завинаги!

                            Коментар


                            • #15
                              От: " Изберете " българското

                              Ееее тая песен ,я пееха преди 25-30 години.Купихме Мечта ,майка ми забелязва че свети глим лампата.Вика техник,а той -ми обърнете щепсела. Друго ми прави впечатление ако това е клас А,то преди 30 години нашите производители са правили изделия клас ААА, а не G.Не мога да си представя котлон с реотан клас А ,трябва да е поне индукционен тип,с керамичен плот.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X