Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

    Някой знае ли, хънтърските 5-степенни кутии дали имат нещо общо с 4-степенните на 3151 ? Нещо ми се причу че кутията шуми, поради което обмислям варианти. Тя сигурно отдавна да шуми де, ама аз едва напоследък поограничих другите шумове.

  • #2
    От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

    Карбон плевен предлагат 5 степени скорости за уаза но не руска зглобка,малко са по голями на височина и ширина и дължима но със много малко но цена от порядака на 1300-1400лв
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • #3
      От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

      Радо а дали са здрави в смисъл издръжливи като старите ?
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

        То ще се чуе. Аз старите няма да ги хвърлям, ако изобщо ги сменя.

        Коментар


        • #5
          От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

          Не знам да ти кажа само ги видях във склада им и ги разпитах за тях,но цената не е според моя джоб
          Последно редактирано от godech; 28-09-14, 19:08.
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • #6
            От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

            Цената е ясна, въпросът е има ли смисъл. Ще преровя и УАЗбуката, белким кажат нещо.

            Коментар


            • #7
              От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

              Прав беше davc, че отдавнашна тема във Форума е като от друг източник. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=19078
              Иначе имало няколко варианта 5-степенни и ще се гадае. Ама най-накрая ще се сипе по-вискозно масло в сегашната и толкова.

              Коментар


              • #8
                От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

                Тия петстепенните пета каква е? 1:1 или повишаваща?
                АФАИК на ужаз кутията и фланеца са отделни елементи - т.е. би трябвало при желание лесно да се напаснат. Това ако няма разлика в шлиците.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

                  Аз сложих 5степенна кутия арзамас купихя от колега от форума с блокирала 2предавка.Кутията е спряна от производство но карбон още разполагат с части така че я отремонтирах.На кожуха на съединителя пробих две нови дупки от лявата страна и навих резба.Феродов диск от хънтър,волга,патриот или жук.Раздатката същата задния кардан го скъсих предния го удължих.Уаза е 469 1977г. Петата е повишаваща 0.8... точно немога да си спомня.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

                    Аз пак наскоро видях как скоростна кутия от Волга Газ 24,се прави да се сложи на уаз,била със синхрони на всички скорости и като цяло била много много по добра и здрава,уазовата нямала синхрон на първа и много се ... блоковата ос.........
                    Последно редактирано от Ясен; 14-10-14, 14:32.
                    Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                    Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                    Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                    Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

                      Тази която аз имам е синхронизирана на всички скорости. Ама не знам каква е, според мен на УАЗ и Волга скоростите са еднакви само има по-стари и по-нови.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Тази която аз имам е синхронизирана на всички скорости.
                        Да бе, сички?
                        И на задната?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Да бе, сички?
                          И на задната?
                          Не. Задната я синхронизирам аз. Това не е Г-ега.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Не. Задната я синхронизирам аз. Това не е Г-ега.
                            Бе реших да питам - то технически не е атомна физика - въпрос на още един вал. Руснаците изобщо правят ли такива кутии?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Скорости на УАЗ - взаимозаменяемост между 469 и Хънтър?

                              Ми малко сам далеч от съвецката техника,ама на тоя уаз на първа и втора няма синхрони и майстора в корпуса на тази същата от уаза слага цялата карантия със синхроните от волговата като има доста преправяне /мести места на лагери прави нови валове с шлици нови вилки...абе яка разправия ама казва,че ще стане много прилична кутия накрая.........ама кой си ги разбира си ги прави.......
                              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X