Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KJ vs WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KJ vs WJ

    Здравейте,
    Изчетох доста страници назад, но за тия двата няма конкретно сравнение
    дайте да направим една блиц дискусия за тия двата, като за двигатели се коментират 3,7 и 4,7 бензиновите.
    Наясно съм общо взето май нещата отиват на предпочитания

  • #2
    От: KJ vs WJ

    Гранд Чероки с/у Чероки ,
    V8 с/у V6
    Куадра драйв с/у......... тук за мен дискусията свършва, какъв ти е въпроса в същност?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: KJ vs WJ

      изглежда ценови въпрос....
      O888 749-O86
      C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
      NC 750

      Коментар


      • #4
        От: KJ vs WJ

        Гранд Чероки с/у Чероки ,
        V8 с/у V6
        400nm/300nm
        Куадра драйв с/у..Куадра драйв
        /а има и не един WJ с различна от Куадра драйв/
        даже и вътре ми изглеждат еднакви само багажното е малко по късо
        ценово са еднакви
        затова питам

        Коментар


        • #5
          От: KJ vs WJ

          Първоначално публикуван от alexx Преглед на мнение
          Гранд Чероки с/у Чероки ,
          V8 с/у V6
          400nm/300nm
          Куадра драйв с/у..Куадра драйв
          /а има и не един WJ с различна от Куадра драйв/
          даже и вътре ми изглеждат еднакви само багажното е малко по късо
          ценово са еднакви
          затова питам
          Не е така, чети още. Объркал си и моделите и задвижването и т.н.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: KJ vs WJ

            Първоначално публикуван от alexx Преглед на мнение
            Гранд Чероки с/у Чероки ,
            V8 с/у V6
            400nm/300nm
            Куадра драйв с/у..Куадра драйв
            /а има и не един WJ с различна от Куадра драйв/
            даже и вътре ми изглеждат еднакви само багажното е малко по късо
            ценово са еднакви
            затова питам
            На мен KJ не ми харесва като външен вид, а отвътре ми се видя по-тесничък. На някой друг може пък да му харесва. Въпрос на лични предпочитания.
            KJ с Quadra Drive май не съм чувал да има. Виж, Selec Trac - да.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: KJ vs WJ

              KJ с Quadra Drive май не съм чувал да има.
              имах предвид че е 4fulltime
              а има Грандове с quadra track и select track
              а на мен KJ ми е май по симпатичен и понеже не намирам някакви фрапиращи разлики и реших да попитам

              Коментар


              • #8
                От: KJ vs WJ

                Първоначално публикуван от alexx Преглед на мнение
                имах предвид че е 4fulltime
                а има Грандове с quadra track и select track
                а на мен KJ ми е май по симпатичен и понеже не намирам някакви фрапиращи разлики и реших да попитам
                внимавай, че не всички Либърти са fulltime, а разликата до Quadra Drive хич не е малка...........

                вземи си KJ по симпатия, но после никога не се качвай в 4,7 ни да го караш, ни да се возиш...........ще си намразиш колата!
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: KJ vs WJ

                  Първоначално публикуван от alexx Преглед на мнение
                  на мен KJ ми е май по симпатичен и понеже не намирам някакви фрапиращи разлики и реших да попитам
                  Единия е по-малък, по-постен. Но дали в сладкарницата ще си купиш торта или толумбичка си решавай сам. Технически (като поддръжка) са сходни.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: KJ vs WJ

                    Трябва да пробваш и двата, но не само за едно кръгче, а да речем поне половин ден да устиш колата и тогава да решиш. Аз имам WJ V8 и соред мен недостатъците са доста, при KJ може и да са повече, не съм карал такъв. В общи линии не трябва да се избира само по външен вид.

                    Коментар


                    • #11
                      От: KJ vs WJ

                      благодаря на всички до момента с отговорите
                      най вярното е че трябва да се пробват продължително и двата, както е споменал noname12 , друг е въпроса че е трудно изпълнимо. Според Димата KJ ще е с по директно управление и по автомобилна возия, което е супер градивно мнение
                      ако се съберат още такива в темата ще е полезна и за в бъдеще.

                      Коментар


                      • #12
                        От: KJ vs WJ

                        За какво се купува колата ? WJ са с цял мост отпред, KJ с независимо окачване, с фабричен дефект и една камара сервизни акции по други възли.
                        KJ е по-маневрено, в сравнение с WK/WH (такива имам, такива сравнявам) - по-малък радиус на завой, по-късо и лесно за паркиране. Първата серия са с автоматици като WJ, но после минават на "програма за икономии" и бензиновите ги обзавеждат с конвенцинална тристепенна кутия 42 RLE - имаш 3 предавки + 1 една повишаваща overdrive. Това може да създава илюзия за "по-директна реакция, по-голям ряз", но това е от предавките - по-малко са на брой. Скоростта е електронно ограничена на 190 км/ч., повече с такова "кирпичле" и сам няма да смееш да вдигнеш. "По-джиповидна" изглежда и... дотук. "Гранд Чероки" е по-висок клас кола с повече екстри и комфорт, а с леко лифтване изцяло отвява "Либърти" и като оффроудър. Заради целия мост понякога се появяват проблеми с "шими": http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=171244 http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=26067 http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=94023 http://www.offroad-bulgaria.com/show...?t=5205&page=8
                        Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 31-03-14, 19:26.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: KJ vs WJ

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          За какво се купува колата ?
                          ама много сериозно искаш да ме откажеш от покупката на такова ....

                          взима се за возене по високо от болшинството на пътя и за леки разходки, ще се кара и от жена чат пат градско
                          няма да се наджипва и няма да се прави даже и среден оффроуд, ако по някакви начин се усети такава нужда ще му мислим

                          Коментар


                          • #14
                            От: KJ vs WJ

                            Първоначално публикуван от alexx Преглед на мнение
                            ама много сериозно искаш да ме откажеш от покупката на такова ....

                            взима се за возене по високо от болшинството на пътя и за леки разходки, ще се кара и от жена чат пат градско ...
                            Вземи си дизелово тогава Гледам, колегите с такива само ги хвалят, като изключим разкопчаващите се от време на време предни шарнири и... нЕкоЙ странни (за мен) цифри по смяна на ангренажни ремъци, ролки и нЕкви други чарколяци по дизела. Иначе се пригАтвяш за 20 л./100 км. бензин градско (твърдо, нЕма пет-шест) или за ~ 2000 лв. газов инжекцион + сбогом на половината багажник. 5,7 литрово "Хеми" (в подписа ми) харчи по-малко от 3,7 литрово KJ (пак там)
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X