Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

    Здравейте колеги, преди седмица се сдобих с ново возило Jeep Grand Cherokee 3.1 (2001ва) и още първия ден след като минах няколко километра минаваики през някакви малки неравности изпитах страшното усештане на Шими ефекта. Цялото купе почна да се тресе като пред разпадане и спря чак когато намалих скороста под 40. От тогава ми се е случвал същия феномен още 3-4 пъти и винаги когато се движа без да подавам газ със скорост над 60 и мина през неравност.
    Бях вече в D&N сервиз и там ми смениха накладките, един маншон (които си беше скасан) и ми казаха, че всичко друго ми било здраво и не знаят какво му има. Казаха че трябва да отида при някои които повече разбира.
    За това ви и пиша да ме ориентирате към накои които наистина може да ми оправи количката.
    Предварително благодаря на всички за съдеиствието!

  • #2
    До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

    Аз имам същия проблем (Jeep Grand Cherokee 3.1 - 2000), но не е чак толкова агресивен като при теб. Диагнозата на моя майстор е че, е от кормилния амортисьор.
    Взел съм нов (Вест ауто за 122 лв) и чакам майстора другата седмица да ме приеме.
    Ако до тогава не си се оправил ще пиша резултата при мен.

    Коментар


    • #3
      До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

      При мен момчетата от D&N ми погледнаха демпфера и казаха, че не виждат нищо нередно. На мен ми се струва, като вдигнахме колата в един краипътен сервиз, че един от тампоните на щангата е поизлязъл. Не че разбирам нещо, но десния изглежда по различно от левия. Трябва да си го види някои професионалист понеже досега ми казват че всичко си е наред а мен си ме тресе ли тресе...

      Коментар


      • #4
        До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

        Смени всички носачи, напречната щанга (панхарда), демпфера, всички накрайници на кормилните щанги, шарнирите и секторната кутия и ще се оправи

        Коментар


        • #5
          До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

          Сашо направо го заби тука... Недей, че човека ако направи всичко което му каза по- добре да го продава по най- бързия начин А хората които биха ти свършили работа са Goldy и Vladi333 или сервиза в Горна Баня или Дружба. НЕ ХОДИ В БС! Ако ще се занимаваш с по- твой човек, изчети тази тема и я принтирай и майстора да я прочете! http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F0%E0%F6%E8%FF
          R 727cc BB KIT
          ZJ V8
          WK2 V6

          Коментар


          • #6
            До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

            Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
            Смени всички носачи, напречната щанга (панхарда), демпфера, всички накрайници на кормилните щанги, шарнирите и секторната кутия и ще се оправи
            Абсолютно вярно.

            Коментар


            • #7
              До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

              Аз, за съжаление, не се шегувам. Това явление, за мен поне, е резултат на комплексна хлабавина в цялото предно окачване. В различните случаи смяната на определен компонент би решил или отслабил хлабавината и вибрацията изчезва. Аз стигнах до накрайниците и шарнирите. Днес пристигнаха, но за това ще пиша отделно. Сменил съм носачите, сложил съм Адко хеви дюти демпфер. Хлабавината си я има. ШИМИ няма. Но ме дразни .
              Демпферът няма да реши проблема! Ако сложиш два, ама много яки, и ги сложиш противоположно, може и да стане. Но ще е трудно да се върти воланът . Това само ще намали ефектъти няма да отстрани причината!

              И не на последно място - всичко това е вече коментирано!

              Коментар


              • #8
                До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

                Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                Смени всички носачи, напречната щанга (панхарда), демпфера, всички накрайници на кормилните щанги, шарнирите и секторната кутия и ще се оправи
                някакви цени и кое от къде, че при мене шими няма, ама тропа доста
                Грандоман WJ 3.1 QD

                Коментар


                • #9
                  До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

                  Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                  Смени всички носачи, напречната щанга (панхарда), демпфера, всички накрайници на кормилните щанги, шарнирите и секторната кутия и ще се оправи

                  Аз нямам такива проблеми (все още), но профилактично ще сменя тия чарколяци, планирал съм го за есента, като се върна от Гърция.
                  ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                  Volvo XC90 D5 Executive '12
                  Volvo XC60 D5 Summum '11
                  Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                  Коментар


                  • #10
                    До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

                    Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                    някакви цени и кое от къде, че при мене шими няма, ама тропа доста
                    Всичко ще си кажа. До ден-два

                    Коментар


                    • #11
                      До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

                      При мене лека по лека се появява много слабо като мина през доста изпъкнала или вдлъбната неравност, но и аз смятам на есен да ги сменя тези чаркове профилактично(ако не се е засилило до тогава и не стане наложително )
                      R 727cc BB KIT
                      ZJ V8
                      WK2 V6

                      Коментар


                      • #12
                        До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

                        Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                        Сашо направо го заби тука... Недей, че човека ако направи всичко което му каза по- добре да го продава по най- бързия начин А хората които биха ти свършили работа са Goldy и Vladi333 или сервиза в Горна Баня или Дружба. НЕ ХОДИ В БС! Ако ще се занимаваш с по- твой човек, изчети тази тема и я принтирай и майстора да я прочете! http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F0%E0%F6%E8%FF
                        Мерси много Baha, точно тази информация ми трябваше.
                        Иначе изчетох всичко по темата някога писано във форума и съм наясно че причините може да са много и комплексни и точно за това ви попитах за изпитаните майстори на Jeep.
                        Аз май ще се насоча към сервиза в Горна Баня понеже ми звучи близо, но мисля да започна със смяна и баланс на гумита понеже сега всичките са ми различни.
                        Някой да има телефон или точен адрес на горнобанци?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

                          Сервизите и хоратат там са сериозни, ни ШИМИто няма да ти оправят просто с едно ходене. По-скоро ще има ходене по мъките, докато се нацели кой точно компонент е виновен!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

                            Аз мога да ти препоръчам Димата тои ще ти сложи точна диагноза и ще ти предпише лечение ето ти телефона на Димата
                            тел .0878944606 Дима

                            Коментар


                            • #15
                              До: Jeep Grand Cherokee 3.1 Death Wobble (Шими)

                              Ако смениш всичко както каза Сашо - ще си вържеш гащите здраво, ще спестиш време, нерви... да не говорим, че няма да спестиш от безопасността си, на пътниците при теб и на околните... проблема е сериозен и бих ти препоръчал да не правиш компромиси... то ще се почне тракбар - 160лв... ох не е от него, биалетки 60лв - ох и от тях не било... тампони - 30лв - еее че то май всичко сменихме... демпфер - 120лв... я да сменим и носачите... а оправи се! и колко пъти проба грешка? колко време отиде?? колко нерви?? и колко пъти неконтролируема предница??? не е шега работа!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X