Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Второ дистанционно за гаражна врата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Второ дистанционно за гаражна врата.

    Не намерих точно такава тема та да попитам. Имаме подземен паркинг с паркоместа и много дистанционни. Аз имам едно място ама държа там и мотора на жената. Въпроса е как да изкарам още едно дистанционно без да се занимавам с тия дето са слагали вратата.

    До сега прочетох, че може да се настрой ново дистанционно, но от приемника. Не искам да го правя така, защото ако приемника е програминран за максималния си възможен брой дистанционни и аз отворя кутийката и си настроя едно ново, то първото дистанционно което е било настроено ще бъде изтрито.

    Въпроса ми е има ли начин да си настроя ново дистанционно на база на сигнала от моето, т.е. новото да подава същия сигнал като наличното, а не да вкарвам нова точка в приемника на вратата?
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

  • #2
    От: Второ дистанционно за гаражна врата.

    Зависи какви са дистанационните. Занеси го при няколко алармаджии и може би все някой ще може да ти направи копие, дори с друга заготовка. Аз така успях да си извадя още 2 дист. управления за мондеото.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Второ дистанционно за гаражна врата.

      Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
      Не намерих точно такава тема та да попитам. Имаме подземен паркинг с паркоместа и много дистанционни. Аз имам едно място ама държа там и мотора на жената. Въпроса е как да изкарам още едно дистанционно без да се занимавам с тия дето са слагали вратата.

      До сега прочетох, че може да се настрой ново дистанционно, но от приемника. Не искам да го правя така, защото ако приемника е програминран за максималния си възможен брой дистанционни и аз отворя кутийката и си настроя едно ново, то първото дистанционно което е било настроено ще бъде изтрито.

      Въпроса ми е има ли начин да си настроя ново дистанционно на база на сигнала от моето, т.е. новото да подава същия сигнал като наличното, а не да вкарвам нова точка в приемника на вратата?
      Не зная дали да пиша, да не се окаже, че съм я слагал аз, а ти не искаш да се занимаваш с такива като мене, но да знаеш, че не е невъзможно да се оплеска нещо. Успех!
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Второ дистанционно за гаражна врата.

        Не съм против този който я е слагал, малко крайно съм се изразил. Не ми се занимава с посредника, (т.е. строителя на блока с който не съм в добри отношения,) чрез който трябва да се свържа с изпълнителя. Другата причина е, че комшиите може нещо да се разсмърдят.

        П.С. Колега извинявай за "тия дето са слагали вратата", не съобразих че може да обидя някой. Именно за да не оплескам нещо пуснах темата.

        П.С. 2. Искам също да кажа, че не смятам, че ощетявам някой с изкарването на второ дистанционно. Така или иначе някой вече си изкараха ток до паркоемстата, дгури си ги заградиха като самостоятелни клетки и по мой изчисления плащам по 1 лв. на месец над това което трябва да се плаща за ток.
        "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

        Коментар


        • #5
          От: Второ дистанционно за гаражна врата.

          Не се обиждам. Всеки има право да не се занимава с един или друг. Хубаво е, че питаш, защото тука един колега направо действа и, добре, че е имало свободни позиции в паметта на приемника. Дай сега, ако искаш и на ЛС, повече подробности. Снимка на дистанционното ще помогне, марка на автомата също, а може и адрес или данни за строителя, да не се окаже, че вярно съм аз, но обикновено не оставям да се запълнят всички позиции. На някои места живущите си добавят сами приемници, някои от които, дори си работят.
          Поздрави!
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Второ дистанционно за гаражна врата.

            Здравей колега,
            Зависи какъв е мотора и управлението. За повечето кооперации с повече ключове ползват дистанционни с фиксиран код тъй като са по евтини от марковите и по лесно се заменят с дублиращи такива и не е нужно да се вкарват в управлението на вратите и цената им е под 20лв.
            Ако е с плаващ код като са Бенинка , БФТ, Хьорман, Найс Смило и т.н. ще трябва да го вкарваш в управлението на врата и цената им е почти двойна.

            Коментар


            • #7
              От: Второ дистанционно за гаражна врата.

              Благодаря колеги за информацията. Оказа се, че дистанционното ми е Беника, т.е. поне до колкото изчетох не мога да настроя друго дистанционно по него и трябва да се пипа по вратата . Благодарение на колегата edoors имам връзка с човек от фирмата и най-вероятно ще ги викна да ми направят още едно. Се ми се щеше да мина с 20 лв. ама явно ще са повече.
              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

              Коментар


              • #8
                От: Второ дистанционно за гаражна врата.

                20лв... на мен ми поискаха стотачка за оригинално допълнително дистанционно /не е марково/... Парадоксът е, че от години внасям пласмасови кутийки за дистанционни /има модели и под 1лв/, правил съм и готови дистанционни за автоаларми /те на практика са универсални/... На 433.92Мхц са повечето такива и не би трябвало да са повече от 10-ина лв с надценката за краен клиент... При мен се пазарят за всяка стотинка, а после продават резервна празна кутийка за 5лв
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Второ дистанционно за гаражна врата.

                  Темата е доста стара ноо, имам си 2 бр. дистанционни за гаража.
                  От ползването и изпусканията, копчетата не дават хубав контакт и често отказва да работят.
                  Не е от батериите, вътре по платката има леко разпоени спойки и прават проблема.
                  Дистанционното е с три копчета, което командва 3 врати.
                  Дайте съвет къде могат да ми ги оправят, в краен случай ще ги занеса във фирмата която ги е правила, просто са ми доста далече и ме мързи да ходя до там.
                  Става въпрос за София, района на Военна болница.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    От: Второ дистанционно за гаражна врата.

                    Пусни едно ЛС на колегата edoors. Предполагам, че ще измислите нещо по въпроса ако не е по морето.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Второ дистанционно за гаражна врата.

                      edoors, дето писах на ЛС
                      Това е дистанционното

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150624_08_02_03_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5668579

                      Горното ляво копче отворя, затваря и спира вратата състояние дето желаеш.Другите не функционират.Дистанционното е над 10 години.
                      Ако може да се клонира.
                      Хубаво е да ти звънна по телефона, но немога да получавам Л.С.та

                      Коментар


                      • #12
                        От: Второ дистанционно за гаражна врата.

                        Здравейте,
                        В момента се боря с един двуканален модул като този тук http://www.stbbg.com/images/upload/2...896ba81739.jpg
                        Открих и една инструкция, която е за друг вид, но може да е от полза на някой тук http://www.lesi-bg.com/link/VCH_file.pdf

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X