Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново дистанционно за гаражна врата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ново дистанционно за гаражна врата

    Здравейте,

    Ще съм благодарен да помогнете. Имаме гаражна врата Hоrmann, с управление Hоrmann А445. Към него е закачено някакъв модул за безжично управление (виж снимките). Вече имам едно дистанционно настроено (виж снимките) и искам да си направя още едно. Ходих в Конрад и си купих такова дистанционно (абсолютно същото на външен вид) и ми обясниха, че обикновено има на платката на модула копче "PROG" или джъмпер и когато се натисне, може да се програмира ново дистанционно. За съжаление, аз не намерих нищо подобно на тази платка. Ако може да дадете идея

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04012012081.jpg
Прегледи:2
Размер:145.2 КБ
ID:5954816Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tx-k222_cat.jpg
Прегледи:2
Размер:113.2 КБ
ID:5954817

  • #2
    От: Ново дистанционно за гаражна врата

    Я виж какво са писали Руснаците:

    "в этом ящике или вне его должен быть приемник небольшая коробочка практически квадратная в поперечном разрезе, на коробочке кнопочка, которую надо нажать и отпустить, замигает светодиод, поднести пульт нажать нужную для работы кнопку и удерживать ее примерно 3 сек, светодиод вроде перестанет мигать.
    если раньше ворота не управлялись пультом ДУ , то возможно , что приемника то и нет, тогда нужен будет приемник HE1 или HEI1"

    Взето от тук.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Ново дистанционно за гаражна врата

      С моя беден руски разбрах, че трябва да се натисне копче. За съжаление не намирам копче.
      Пример: http://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=6492
      тук копчето се вижда

      Коментар


      • #4
        От: Ново дистанционно за гаражна врата

        Силата не ми е руския език, но доколкото разбрах трябва да има копче, натиска се и тогава се обучава новото дистанционно. Да де ама няма бутон Това ми е основният проблем

        Коментар


        • #5
          От: Ново дистанционно за гаражна врата

          Първоначално публикуван от idg Преглед на мнение
          Силата не ми е руския език, но доколкото разбрах трябва да има копче, натиска се и тогава се обучава новото дистанционно. Да де ама няма бутон Това ми е основният проблем
          А защо не се обадиш на фирмата, която ти е монтирала вратата?
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #6
            От: Ново дистанционно за гаражна врата

            Защото искат 50 лв. за дистанционно, което струва 13,89

            Коментар


            • #7
              От: Ново дистанционно за гаражна врата

              Или на този
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Ново дистанционно за гаражна врата

                Отворената кутия на снимката е разпределителна, не е приемника на дистанционното.

                Проследете по кабелите, къде е малката кутийка с малка платка - около 4х4 сантиметра. Там има джъмпер, който трябва да се сложи в положение PROG и после се натиска бутона на новото дистанционно. Връща се джъмпера опратно в работно положение и всичко работи.

                PS. Може да е същата платка, с бутона, но обикновено слагат на вратите с джъмпер.
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #9
                  От: Ново дистанционно за гаражна врата

                  Здрасти,

                  И аз подозирах, че тази платка също може да е, със същите размери е, но не намерих джъмпер по нея. Виж снимката.

                  Аз предполагах, че е първата платка, защото когато натисна дистанционното, светва един диод, т.е. тя приема сигнала.


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06012012085.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5333624
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ново дистанционно за гаражна врата

                    Не е това - търси платка с електронни компоненти, на друго място някъде е!
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ново дистанционно за гаражна врата

                      Много благодаря. Да, прав си, не бяха тези. В кутията на Хьорман беше скрита платката.
                      http://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=6492

                      Но не очаквах, че може да е там... А там всъшност имаше доста място. Вече имам ново дистанционно

                      Благодаря пак за помощта ти

                      Хубав уикенд!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ново дистанционно за гаражна врата

                        Колега, и двете кутии, които си отворил, не съдържат приемник. Съветвам те да не ги пипаш, защото после може и да не минеш с упоменатите 50 лв. При А445 има голяма кутия с централа и в никакъв случай не е по вратата или касата и. Най-вероятно е на стената от страната на двигателя. Отваря се с развиването на 6 винта с права или кръстата отверка. Във въпросната кутия (както можеш да се досетиш сам) не е предвидено място за български приемник, така че търси платка със бутон, светодиод, интегрална схема и няколко кондензатора, висяща на кабели или, в най-добрия случай, мушната в някаква кутийка. От тази платка (за да я познаеш) трябва излиза 4 или 5 кабела, 3 или 4 от които влизат в клемореда на платката на централата, а един трябва да виси (стърчи) свободно.
                        Внимавай при програмирането(особено ако вратата е на общ вход), защото този бутон се използва и за изтриване на всички дистанционни. И не забравяй, че всяка икономия е рисковано начинание, особено, ако спестяваш под 20-30 лв. Успех!
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ново дистанционно за гаражна врата

                          edoors - изключително точен си. Точно там беше платка Установих го 4-5 часа преди да си писал
                          Иначе прочетох упътването и си добавих дистанционно.
                          А пестенето мисля си струва, когато това дистанционно струва 14 лв., а ми го продават за 50. И този, който ги иска е продавач в магазин Че всеки ден някой с нещо ни прецаква е ясно, ама за елементарни неща няма смисъл ...

                          Благодаря все пак - а иначе платка виси увита в някакъв плик само на кабеляците Монтажът е уникален

                          Поздрави и хубав уикенд!
                          Последно редактирано от idg; 06-01-12, 18:58.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ново дистанционно за гаражна врата

                            Първоначално публикуван от idg Преглед на мнение
                            edoors - изключително точен си.
                            Налучквам...

                            Искрено се надявах кутията да е пломбирана. Имай в предвид, че тия приемници в зависимост от модела, поддържат между 15 и 40 бр дистанционни. Не знам колко имате, но ако се светнат още няколко... съседа да направят като тебе и започва изтриване на първите запаметени. Обикновено го отнасят чинно платитлите..

                            П.П. По-предишният ти пост го нямаше, когато писах вчера. Вероятно е бил в очакване на модерация.
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ново дистанционно за гаражна врата

                              да така е. в процес на модерация беше

                              Иначе при нас е джунгла... Но това е друга тема Просто някак си човек няма желание да си купи жилище в чисто нов блок, след като веднъж се е сблъскал с всичките неоправени работи от инвеститора и е опознал съседите си


                              Хубава вечер!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X