Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

    А и ако младежа беше 'мой', щех даму обясня, че не съм инвестирал в него 200хил (примерно откато се е родил) за да се размаже като муха някъде...па и ако не го е еня за него, то вози други хора, с които родители нямам намерение да се съдя цял живот....и един шамар за тежест на казаното

    Коментар


    • #32
      От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
      А и ако младежа беше 'мой', щех даму обясня, че не съм инвестирал в него 200хил (примерно откато се е родил) за да се размаже като муха някъде...па и ако не го е еня за него, то вози други хора, с които родители нямам намерение да се съдя цял живот....и един шамар за тежест на казаното
      Това писах по-горе, че съм много раздвоен. От една страна, че кара с такава скорост, от друга - все пак спрял е до нея, защото е съобразил индекса на гумите. От трета страна пък сърцето ми се къса като го гледам такъв разочарован С такъв ентусиазъм ме изнуди да купим колата. В края на краищата, ако се замислим и си спомним какви сме били едно време - ми всеки се е ядосвал, че велосипеда му напр. не е "бегач" като на Иванчо, който му се подиграва, нали ?
      Да се научиш да караш бавно е основно шофьорско умение и по мои наблюдения, колкото по-читава и бърза е колата, толкова по-рано се придобива. Предполагам и вие сте забелязали, че много по-бясно и неразумно карат "гоУфъри", разни с БМВ-тройки и прочие "туних" таралясници. Може би не им е жал за колите, но по-скоро е от комплексарщина.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #33
        От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Жипиеса също не става за мерене на скорост.
        Не само, че става но и измерва скоростта доста точно. Три включени GPS-а на различни марки показват една и съща скорост с разлика от +-1 км.
        Виж, за километража съм съгласен, че показва колкото си иска
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #34
          От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          Не само, че става но и измерва скоростта доста точно. Три включени GPS-а на различни марки показват една и съща скорост с разлика от +-1 км.
          Виж, за километража съм съгласен, че показва колкото си иска
          Става ма друг път. Тва доста точното е Кат се видим на живо ще ти обясня що.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

            значи .... аз съм минал своя път...нали щото преди 10 години бех открил, че до Стара Загора се стига по-бързо ако караш с 230-250 отколкото с 280-300....щото трябва да заредиш междинно...хахах. Ама господ даде и оцелях. Към скоростта много лесно се привиква и адреналина свършва. Ако 'човека' го влече 'мотоспорта' има къде-къде по готини усещания отколкото да се 'изпържиш' на правото.

            Коментар


            • #36
              От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
              щото преди 10 години бех открил, че до Стара Загора се стига по-бързо ако караш с 230-250 отколкото с 280-300....щото трябва да заредиш междинно...хахах. Ама господ даде и оцелях.
              280-300... това с "Рено Меган" ли... ама не 1.4, а сигурно с някоя по-мощна версия ?
              Какви са тия скорости
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                по-скоро с zx10, tlr1000 и т.н....

                zx10-ката правеше на 1-ва 164км/ч, 2-ра 210км/ч....на 5-та 299км/ч и после 6-та и повече не показваше (километража спира на 299), но оборотомера катереше до 12 хил....реално скороста на макс беше около 288-290км/ч.

                П“П.все пак 164кг собствено тегло и 180 конски сили.

                Коментар


                • #38
                  От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  ПП Ако тоя кош има оборотомер и знаеш предавателните числа и размера на гумите доста лесно можеш да разбереш скоростта.
                  Не мисля, че ще стане рабУтата. Естествено, че има оборотомер и гоУемото му достойнство (даже тема има в този раздел), че рядко мърда над 2500 оборота - такива са хамериканските двигатели. Предавателните числа ги има и размера на гумите ги има. Но не знам на тия шантави автоматици каква зависимост може да се изведе, оборотите на входящия вал нямат пряка връзка с тези на изходящия, цамбуркат някакви турбини в някакви АТФ-и, от време на време се включва "лок-ъп", пък и някакъв "clutch".
                  Та, къде казвате, има полицейски камери на АМ "Тракия" да ходя да ми премерят скоростта ?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    ... Та, къде казвате, има полицейски камери на АМ "Тракия" да ходя да ми премерят скоростта ?
                    На мотел "Ихтиман" и къде Пазарджик.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Re: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                      Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
                      То закони има.. ама кой да ги спазва. Но за сметка на това, българите колко са примерни като отидат в чужбина, например в Америка, понеже там знаят че не спазиш ли даден пътен знак например "СТОП", глоба от 30-50 $ в 80% от случаите не ти мърда. Тук не е точно така за съжаление.
                      Ако глобата за не спиране на стоп е $30-$50, тържествено обещавам да не спирам на нито един стоп!
                      Да превеждам ли?

                      ... in California? The state sets the minimum at $214 but local communities can charge what they want to. Los Angeles County will cost you about $420. Run a stop in a school zone and you could be looking at $1,000+.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #41
                        От: Re: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Ако глобата за не спиране на стоп е $30-$50, тържествено обещавам да не спирам на нито един стоп!
                        Да превеждам ли?

                        ... in California? The state sets the minimum at $214 but local communities can charge what they want to. Los Angeles County will cost you about $420. Run a stop in a school zone and you could be looking at $1,000+.
                        А... "точки от талона" взимат ли ? Има ли опасност да останеш без книжка или можеш да си "караш-плащаш-и-не-спираш" ?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                          Има ма до тогава трябва да си милионер,че трудно я вземат от първия път,но пък застраховката ти скача как те пипнат.Има случаи за колата си плаща 300 кинта,застраховката му 500 щото много акъл.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #43
                            От: Re: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            А... "точки от талона" взимат ли ? Има ли опасност да останеш без книжка или можеш да си "караш-плащаш-и-не-спираш" ?
                            А, горните цифри са когато ти е за сефте. При повторно провинение, с цел увиране на тиквата, повишават градусите. Първи път за без колан ми беше $85, втория $250. Като получа следващия, ще се похваля колко са ми друснали. За нарушения в училищна зона, всичко е $1000 нагоре...
                            За по-интересни случаи с рецидив, освен глобата, можеш да се запознаеш със сенчестата страна на панделата.
                            Всяка глоба е и призовка- "ако не сте съгласни, моля прочетете обратната страна на листа..." Там пък пише "явете се в градски съд ..." Ченгето за да те е спряло, те има записано на камера. Не съм фотогеничен. Проверено...

                            Номера с "милионер съм" минава докато не кацнеш на някой съдия, който му е писнало от милионери. Като тресне с дървеното чукче и ....айдеее. Да сте виждали мулти милионер с татоировка "short time"? Теглил една на съдията. Ония пък му треснал 180 дни. Сина му го закарал с Ламборджинито до панделата...
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #44
                              Re: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                              Упс.. просто ме домързя да прочета точно какви за глобите... извинявам се за което
                              Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                              0886/872-646

                              Коментар


                              • #45
                                Re: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                                Там нещата са много сериозни и според мен навсякъде трябва да е така.... Мой приятел го глобиха след като направи забранен завой, по спомен глобата беше 200$ и всичко си го има записано на клип.... възражението просто е изключено
                                Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                                0886/872-646

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X