Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

    Мод: Темата е отделена от тук

    Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
    Да на 4.7, на бензин. Рядко вдигах над 1500 оборота и не съм се юркал по светофарите.
    Tи да не си се опитвал да утепаш тая 4.7ца?! Туй да не е дизел, макар и дизела преди 2000 как сменя? Изобщо 1500 оборота да се кара такъв двигател с ужас за него... може си икономично до 3500-4000, само да не е рязко... Инак икономията ти излиза през носъ в някой ремонт...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-02-13, 20:11.

  • #2
    От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Tи да не си се опитвал да утепаш тая 4.7ца?! Туй да не е дизел, макар и дизела преди 2000 как сменя? Изобщо 1500 оборота да се кара такъв двигател с ужас за него... може си икономично до 3500-4000, само да не е рязко... Инак икономията ти излиза през носъ в някой ремонт...
    Ами и аз като си карам из града с 50, двигателя си седи около 1400-1500 оборота ако е достатъчно загрял.
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

    Коментар


    • #3
      От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      Изобщо 1500 оборота да се кара такъв двигател с ужас за него... може си икономично до 3500-4000, само да не е рязко... Инак икономията ти излиза през носъ в някой ремонт...
      Нещо обърка двигателите ми се види На 4000 оборота може ама с кик-даун
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #4
        От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

        Алоо, как ги сменяте предавките на по 1500?! Нищо не съм объркал, каза къде за мен е предела на относителната икономичност... при плавно ускорение. Няма автоматик дето да е навит да ти сменя на 1500, че и 2000 ако искаш...

        Коментар


        • #5
          От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Tи да не си се опитвал да утепаш тая 4.7ца?! Туй да не е дизел, макар и дизела преди 2000 как сменя? Изобщо 1500 оборота да се кара такъв двигател с ужас за него... може си икономично до 3500-4000, само да не е рязко... Инак икономията ти излиза през носъ в някой ремонт...
          И аз съм със същият джип като на danvan_ - 80км/ч - 1500оборота, 100км/ч - около 1700 оборота. Явно са го сметнали този режим на мотора презокеанските железари
          Jeep WJ 4.7
          Ex WJ 4.7, Ex ZJ 5.9

          Коментар


          • #6
            От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            Алоо, как ги сменяте предавките на по 1500?! Нищо не съм объркал, каза къде за мен е предела на относителната икономичност... при плавно ускорение. Няма автоматик дето да е навит да ти сменя на 1500, че и 2000 ако искаш...
            освен разхода, това как 4.7 автоматик сменя на 1500 об. също ме озадачи!?!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              освен разхода, това как 4.7 автоматик сменя на 1500 об. също ме озадачи!?!
              Превключването при спокойно каране при мен е 2000-2200. Ако не се дава много газ, после джипа сам си сваля оборотите на 1500, като се движи равномерно (поддържа скоростта).

              Обяснявам си го с това, че този двигател е сравнително бавно оборотен, дефорсиран и много повече прилича на дизел като характеристики, отколкото на някой 4 цилиндров малолитражен бензинов.
              Има Огромен въртящ момент (много приятен за офроуд) още от ниски обороти, по еластичен и мек е от други бензинови с по-малко цилиндри и обем.

              Ето как изглежда диаграмата:

              Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
              Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

              0885372997 - Дани

              Коментар


              • #8
                От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                ... Изобщо 1500 оборота да се кара такъв двигател с ужас за него... може си икономично до 3500-4000,...
                Големите мотори няма нужда да им изкарваш буталата през капака за да вървят. Къде да ги вдигне тия 4000 оборота при нормално каране на градско?!?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                  E добре де, все съм карал голям мотор... Не казах да вдига 4000 оборота... Не съм сигурен, че да го товариш на 1500 му е добре... и аз го правя, тръгвам постоянно от 3та така и така. Но гледам да му сипя некой оборт да смаже, не казвам да не може в ниските, но само там... 4-та и 5-та особено... инак да, имах приятел дето си караше ладата на максимално ниски обороти за икономия ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                    На 20км. на 2000 оборота превключва на 2 скорост и оборотите падат на 1500
                    На 40км. на 2000 оборота превключва на 3 скорост и оборотите падат на 1500
                    На 80км. на 2000 оборота превключва на 4 скорост и оборотите падат на 1500
                    На 120км. на 3 и нешто си оборота е включел 5 скорост и оборотите падат на 2200
                    Това е при мен , при нормално каране

                    Коментар


                    • #11
                      От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      E добре де, все съм карал голям мотор... Не казах да вдига 4000 оборота... Не съм сигурен, че да го товариш на 1500 му е добре... и аз го правя, тръгвам постоянно от 3та така и така. Но гледам да му сипя некой оборт да смаже, не казвам да не може в ниските, но само там... 4-та и 5-та особено... инак да, имах приятел дето си караше ладата на максимално ниски обороти за икономия ...
                      Аха вече не е "ужас", но ти си мислиш, че е по добре ... Така съм по съгласен.

                      Има огромна разлика между този двигател и кой да е 4 цилиндров. Разликата е още по-фрапираща ако добавим и под 2 литра обем. А единственото общо с ладов двигател е, че имат бутала, колянов вал и клапани
                      .
                      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                      0885372997 - Дани

                      Коментар


                      • #12
                        От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                        Е той не е 4 цилиндров този сякаш . Ще сменя на 2000 само по равното и без товар. И пак това не е дизел, 100% има нужда от оборти, поне чат пат... Всеки си преценява, но не съм сигурен, дето за машината е много добре да се кара само в ниските обороти...

                        Коментар


                        • #13
                          От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                          Осмака за да го накарам да превключва на 4000 оборота, трябва да го сритам на кикдаун и да му върна газта в подходящия момент. Иначе изцежда до 5300 и тогава превключва. А при нормално каране превключва на около 2200-2500
                          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                          Walter Rohrl
                          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                          Коментар


                          • #14
                            От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Е той не е 4 цилиндров този сякаш . ...
                            по две
                            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                            0885372997 - Дани

                            Коментар


                            • #15
                              От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                              Хора вие автомати не сте ли карали бре и на 1200 може да смени скорост Големия двигател няма нужда от каране над 2500об. Аз на 4000 об много рядко го дигам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X