Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Jeep Patriot / Compass/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за Jeep Patriot / Compass/

    Привет,
    Ще бъда благодарен, ако споделите с мен мнения за моделите Компас и Патриот с 2,4 бензинов двигател, модел 2007-2009 г.
    Семейният съвет реши да купим автомобил 4х4.
    Като вариант не се включваха горните два модела, но на живо ни харесаха, особено Патриота.
    Имам известни притеснения относно здравината на ходовата част, но най-вече за използваната автоматична безстепенна вариаторна скоростна кутия (CVT).
    При проблем с този тип автомат, има ли варианти да се ремонтира или трябва да се сменя нова?
    С две думи, споделете опит или впечатления от тези два модела.

  • #2
    От: питане зе Jeep Patriot / Compass/

    Първоначално публикуван от montti_bg Преглед на мнение
    ...Семейният съвет реши да купим автомобил 4х4.
    Да. Това са автомобили 4х4. Не са "джипове" и е малко срамно, че носят марката Jeep. Тук във форума имаше трима участници с подобни. Единият го пусна да се продава един месец след придобиването му. Друг се оплака от ръчни скорости, но не писа какво е станало. Третият от разбрицано задно окачване и също не е писал повече. Плод на закъсвацията на "Крайслер" и опит да се влезне в по-нисък сегмент на пазара, сега "Фиат" ще се опитва да продължи тези напъни, с надеждата да подлъже някой купувач, на който му се иска да пише "Jeep" на колата му, но не му се дават пари за истински такъв, нито за горивото, което истинските харчат като ламя. За автомобил 4х4 има много по-сполучливи варианти на избор - "Субару", "Хонда", "Тойота РАВ4" и т.н.. За "джипове" от едноименната марка, ставащи и за града и за магистрала - гледайте "Cherokee" / "Liberty" и "Grand Cherokee".
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: питане зе Jeep Patriot / Compass/

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      За "джипове" от едноименната марка, ставащи и за града и за магистрала - гледайте "Cherokee" / "Liberty" и "Grand Cherokee".
      Че на JK кое му е "неставащото"?
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        От: питане зе Jeep Patriot / Compass/

        Парт-тайм раздатката. Останах с впечатление, че човекът търси семейна кола 4х4 а не офроудър. За заснежени / заледени шосета и непочистени градски "артерии" си е за каране с повишено внимание. Много пъти е коментирано във форума.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: питане зе Jeep Patriot / Compass/

          Какво стана? За момента нищо? Ако има момчета с "джипка" от тези марки, нека сподели собствен опит?
          Разбирам напълно, че монелите КОМПАС и ПЕЙТРИОТ не са популярни в нашата страна, но все пак моля за конструктивни отговори?
          По какво да преценя, че те са по-добър вариант от Хюндай Санта фе същата година или друга марка?

          Коментар


          • #6
            От: Питане за Jeep Patriot / Compass/

            По нищо. Не са по-добри.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Питане за Jeep Patriot / Compass/

              Здравеи ами незнам за точно посочините модели.Аз си взех модела от 2012 2.2 Дизел Мотора е на (мерцедес) и съм си мн доволен наистина не го ползвам за хард офф но все пак си е автомобил 4х4 и по черните пътища на Добруджа си е мн добре.Тая зима си го ползвахне из снега в камчиска планина (краиния дял на Стара Планина) където почистването не е наи-доброто(е с нови зимни гуми).Модела е с 6 степена ръчна скоростна кутия постояно предно предаване и при нужда се включва задното като разпределението е 50х50. Еи сега всички ще ме изядът 4е това не е джип но както се казва на моито си пише Jeep а вашите са автомобили с повишена проходимост

              Коментар


              • #8
                От: Питане за Jeep Patriot / Compass/

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                По нищо. Не са по-добри.
                Колега, като не сте имали Jeep Patriot откъде ви е толкова сигурно че не стават?Сигурно защото сте чули че на някой му се повредило нещо?Много полезно ще бъде за всички да посочите истинските модели,дето не се развалят.За сведение-да развалят се, а частите пък са много евтини,особено ако си ги поръча човек от чужбина.Имал съм японски джип и смело мога да ви кажа,че няма да повторя.Сега имам Патриота/2.0 дизел/ и Чероки-1999год./4.0-бензин/,поддържам и двете и съм наясно. И никой не казва че това е "истински джип"- това си е шосеен джип,както Митсубиши Аутлендър, Ленд Ровер Фрилендър,Каптива, Хюндай, Субару и т.н. Стях трябва да се сравнява.Моторът е 2.0 CRD на Фолксваген/в Европа/,познат и изпитан мотор, купето и системата 4Х4-американска.В случая дизела с ръчна шестстепенна кутия е по динамичен от бензина с автоматик.При него се оплакват че е тромав.Същия мотор го слагат и на Аутлендера,но Митцубиши-не,благодаря!За корейците-да избирам между тях и американците ли? Пет години го имам патриота-90000км. и съм му сменил-водна помпа-за сто и няколко лева/от тук/, един амортисьор-110лв/Балканстар/,един тампон-40лв. ,крушки и др. не се сещам.Опсс..сменям и маслото.Съсипа ме.
                Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за Jeep Patriot / Compass/

                  Първоначално публикуван от CITIZEN Преглед на мнение
                  Колега, като не сте имали Jeep Patriot откъде ви е толкова сигурно че не стават?Сигурно защото сте чули че на някой му се повредило нещо?..
                  Айде да не се засягаме на "мойто гардже си е най-хубаво". Къде съм писал, че "не стават" ? И за какво трябва да "стават" ? Писах, че "не са по-добри" от "Субару", "Хонда", "Санта Фе" и прочие в класа си. Ако твърдиш, че "on demand"-а с електромагнитна муфа на "Freedom Drive" e по-добра система от тези на "Субару", "Хонда", че и "Рав-4", просто няма какво да си говорим. А по въпроса кое не се разваля - на моето бензиново Liberty от 2004 г. за 4 г. един път ми светна "Чека" за втория ред ламбда сонди, чието наличие се дължи единствено на калифорнийските емисионни стандарти, и един долен шарнир (ама то било неизпълнена "сервизна акция"). С "изпитания" дизел на VAG мога само да ти стискам палци да нямаш традиционните ядове. Но туй дизелджиите сте особена порода леко мазохистични хора... Мир
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за Jeep Patriot / Compass/

                    Какво ви е мнението за CVT кутията?
                    По западните форуми има много оплаквания за дефекти и не се ремонтира и се сменя цялата кутия.
                    Дали да избягвам този автоматик?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за Jeep Patriot / Compass/

                      Здравей,
                      Предлагам тези автомобили от 2007 година насам . Над 90 процента от всички компаси, които съм продал са дизелови . Въпреки това ако държиш на автомат нямаш друк вариант освен вариаторната кутия.
                      Двигателът е много здрав но комбинацията му с тази кутия прави голям разход на гориво и е тромав доста . Нямаме дефектирали такива автомобили . Единствената забележка след време може да бъде в скоростната кутия когато автомобилът е на над 100000 километра тогава има обслужване на вариаторната кутия , маслото е 100 лева литъра а тя събира 9 литра така че можеш да смяташ
                      (говоря ти за оригинално масло МОПАР) Ако имаш оферта за такъв автомобил на 40-50 хиляди километра но реални може да си го вземеш и спокойно да го караш още толкова километри без проблем . Системата му 4по 4 е доста добра като за малък клас СУВ автомобил и нито зимата нито на леки офроуд терени ще имаш някакъв проблем с него.
                      Ако те интересува нещо по подробно за автомобили от Марката JEEP съм на разположение .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за Jeep Patriot / Compass/

                        А има ли неоригинално масло MOPAR

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за Jeep Patriot / Compass/

                          Колеги, споделете опит от експлоатацията на тези автомобили.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за Jeep Patriot / Compass/

                            Първоначално публикуван от montti_bg Преглед на мнение
                            Колеги, споделете опит от експлоатацията на тези автомобили.
                            Какво по-точно?Казах по-горе,че имам Патриота 5 години.
                            Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                            Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за Jeep Patriot / Compass/

                              Карам Patriot 2.0 d, с Freedom drive 1 http://www.youtube.com/watch?v=hwTvNzmywFk със шестстепенна ръчна скоростна кутия, м.12.2007 г, автомобил перфектен за "градската джунгла" и околностите и! Не е за оффроуд категорично, но съм го проверявал многократно на диагонално закантарване в кал и сняг, (един чужд пример http://www.youtube.com/watch?v=FRMXt9QCiyw) много добре сработват brake lock differential. ESP-то е на три степени, Включено, частично изкл. (изключва само контрола над мощността на двигателя), и full off (изключва контрола на мощността на двигателя, системата за стабилност и т.н.) но остава активно brake lock differential, като над 70 (или 80 не помня точно) км/ч се включва само ESP-то или ръчно по желание. Режима 4wd lock (с едно лостче под ръчната спирачка) е за постоянно предаване на 4*4 в съотношение 50/50, но остава активно само пак до 70 (или 80) км/ч. Разход в града от 8,5 до 9,5 л/100 (моето градско е само в идеалния център на София и 4-та скорост не включвам с дни), а извън града 5,5 (със 90-100) до 7,0 ако си със 160 км/ч. Много стабилно поведение на асфалт, малко по-твърдо убиране на "ситните" неравностите, но при по-големи неравности ги преминава приятно. Много важно за мен - няма присъщото клатене както при целите мостове. Предно окачване - макферсон, а задно - многораменно и стабилизираща щанга. Двигателя е на фолксваген и ако се поддържа редовно всичко е ОК. Недостатък поне при мен - смяна на цял носач заради износен шарнир (понеже вече всички едва ли не марки ги правят комплект шарнир с носача за да ни съдират кожите). Причината за преждевременното износване се оказа много нелепа: при огледа след демонтажа се вижда ясно (имам и снимки за любопитните) как маншона не ляга по оста на шарнира и има луфт (около 1 - 1,5 мм) през който спокойно влиза вода, от там ябълката на шарнира я хваща ръждата и вече започва интензивно износване. Новия носач вече освен по-плътно захващане на маншона, имаше в горната част и голяма метална шайба, за да предпазва от триене между главината и маншона. Естествено това го отдавам на "детските" болести и на недомислянето от страна на производителя. С две думи ако се търси градско Jeep-че с елементи на софт оффроуд е перфектен, разхода на гориво е като на лек автомобил, и удоволствието от шофирането му е огромно! Не приемам упреците че това е срам за марката, а просто отговор на конкуренцията в съответния клас (Forester, CRV, Q3, X3, Qashqai, RAV4 и т.н.) За интересуващите се от системите на 4*4 в YouTube е пълно с клипове как се справят или провалят съответните марки. Аз съм проверил в реални условия в кал и в сняг и на закантарване и с колело във въздуха - ИЗЛИЗА БЕЗ ПРОБЛЕМ! Какво повече от градско Jeep-че?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X