Обява

Свий
Няма добавени обяви.

jeep cherokee 4,0 или grand cherokee 4,7?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • jeep cherokee 4,0 или grand cherokee 4,7?

    Наскоро се запалих по джиповете и по точно по jeep.обмислям да си зема,но се колебая много и след голямо четене по форума стигнах до тези 2 модела.Ако може да ме посъветвате кой е по-добрия вариант от двата и кой ще излезне по изгоден.Ще се ползва за свякакво каране, но и най вече офф-роуд. Благорадя предварително.

  • #2
    От: jeep cherokee 4,0 ili grand cherokee 4,7

    По малкото зло е 4,7.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: jeep cherokee 4,0 ili grand cherokee 4,7

      защо да е по-малко зло? искаш да кажеш,че е по здрав ли?

      Коментар


      • #4
        От: jeep cherokee 4,0 ili grand cherokee 4,7

        Твърдо за 4.7.
        Почти еднакъв разход имат и двата, а разлика в тягата в ниски обороти е осезателна в полза на V8. Газовата ГИ е незначително по-скъп за V8.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: jeep cherokee 4,0 ili grand cherokee 4,7

          Разбирам - сравняваните автомобили да бяха поне с един обем на двигателя, а те и в това се различават. Освен това, единият започва да се произвежда, когато другия го спират. Различни класове са и пр... Общото в случая е само марката.
          Аз лично, ако щях да карам предимно офроуд, не бих взел Гранд.

          Бюджетът без значение ли е?

          Коментар


          • #6
            От: jeep cherokee 4,0 ili grand cherokee 4,7

            Tвърдо за 4.0L пъхнат в Jeep Cherokee XJ

            Коментар


            • #7
              От: jeep cherokee 4,0 ili grand cherokee 4,7

              бюджета е кам 6 000 лв просто толкова мога да отделя за момента. иначе стигнах до избора между тези 2 модела и тези двигатели просто така нищо по-специално освен,че от прочетеното ми се струват надеждни.Искам да разбера кой е по здрав и кой ще ми излиза по икономичен от кам ремонти и разход.

              Коментар


              • #8
                От: jeep cherokee 4,0 ili grand cherokee 4,7

                За тези пари можеш да вземеш единствено читав XJ 4.0.

                Коментар


                • #9
                  От: jeep cherokee 4,0 ili grand cherokee 4,7

                  За толкова пари според мен 4,7 трудно ще намериш и то читав по скоро се ориентирай към някой ZJ и то до 96-та година с този бюджет ще купиш отлична джипка и даже ще можеш да я подготвиш за в гората.
                  Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

                  Коментар


                  • #10
                    От: jeep cherokee 4,0 ili grand cherokee 4,7

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    По малкото зло е 4,7.
                    Праве е колегата(отдавна следя мненията му и по всяка вероятност най - добре е двигател на TOYOTA 82к.с.) 4000L се слави с особена ненадежност и склонност към дефекти,съчетано с особена немощ при всякакви обороти.От друга страна 4.7 е доста по пъргав и мощен и все пак е по - малкото зло...нали!!
                    П.П.Благодаря за това което ще последва
                    Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

                    Коментар


                    • #11
                      От: jeep cherokee 4,0 ili grand cherokee 4,7

                      Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
                      П.П.Благодаря за това което ще последва
                      Че ще те "нахранят" е ясно. Ама ако си гладен, ще те запиша при мен
                      Към пусналия темата, за бюджета който имаш 4.0 "Черок" за до 5000лв (ако наистина е перфектен) и малко за обслужване, или примерно 2500 за някой поостарял и после режеш и надджипваш на воля.....
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: jeep cherokee 4,0 или grand cherokee 4,7?

                        Деде ти не спиш ли бе човек,5часа няма.Поздрави на Димата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: jeep cherokee 4,0 ili grand cherokee 4,7

                          значи 4,0 е по добрият вариант,а обслужването като цяло колко пари излиза грубо казано за такава масиха

                          Коментар


                          • #14
                            От: jeep cherokee 4,0 или grand cherokee 4,7?

                            Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
                            Деде ти не спиш ли бе човек,5часа няма.Поздрави на Димата.
                            Съм ме не лови че имам ядове с два автоматика , а Димата си сипинка, като дойде ще му предам......
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: jeep cherokee 4,0 или grand cherokee 4,7?

                              4,7 хубав под 10 000лв няма, и е грехота да го вкараш в гората. 10 000 + АГУ + гуми + лифт и т.н 15000лв+ отиваш. Ако взимаш 4,7 само Куадра ДРАЙВ не ТРАК. Черок няма значение коя година е едни и същи са. за 2-3 000лв взимаш един 300лв АГУ, 1000лв гуми, подложки и шпренгване 200лв и си готов за зверства в гората. Да не споменавам че и 4,7цата трябва да я обслужиш което е още едни 1000-2000лв. АКо ще си караш колата и ще ходиш по полянки и пътуване 4,7 твърдо. За офроуд черок ръбат надран

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X