Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч в краката на пасажера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Теч в краката на пасажера?

    Аз да се таковам у старшинката ама то не е изключено и от средната конзола да идва, ама поне малко щеше да намокри задната стелка, а там сега е сухо и не бях паркирал по нанадолнище. За антената и аз си мислех ама ми изглежда солидна без видими ръжди, при мен е винаги прибрана и завършва с пъпка. Май най добре първо да изсмуча водата, да дигна мокета и тогава да почна с тестовете от долу нагоре- първо една кофа вода при чистачките, после една кофа вода на предното стъкло, после една на дясната врата, после на антената и лайсната и накрая в дренажа на шибито. Не съм предполагал, че ще се вкарам в такова приключение купувайки хонда, пък гледам няма други колеги хондаджии със сходен проблем.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #32
      От: Теч в краката на пасажера?

      Аз бе, аз И двете ми CRV-та, и единият ми Ровър течаха, като лейки през покрива.
      Ти другите не ги гледай! Те са, кой от Италия, кой от слънчева Германия ...
      Ние на острова сме друга бира. Тук, едното стоене само, на брега на океана е достатъчно цялата кола да стане в зелен мъх, и след това на решето!
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #33
        От: Теч в краката на пасажера?

        И все от антената и от лайсната викаш? С моя Роувър 416 никви грижи немах от към подмокряне/ освен че му правих отлепения таван/ ама беше италианец.
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • #34
          От: Теч в краката на пасажера?

          "Снощи имахме интимна вечер в дъжда. Говорихме си доста докато чаках да се подмокри. И тя не се забави."
          Извинете за спама...не издържах!!!
          Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

          Коментар


          • #35
            От: Теч в краката на пасажера?

            За Ровър, или хубаво, или нищо
            Аз лично съм предоволен от трите 400, които имах. Все пак, като махнеш емблемите, фаровете, и стоповете, си е Хонда Домани, отсекъде!
            Единият, 420 дизел, даже го гледах тия дни в Мобиле БГ. Тъстът ми го кара 2 г. в БГ, и го продаде преди 3 г. на почти 400000 км, без грам ръжда!
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #36
              От: Теч в краката на пасажера?

              Мда, като изключим склонността на к-серията бензинов двигател тип сандвич да духа гарнитура си е отличен автомобил. Но да не се оставяме на носталгията я кажи всичките ти течове по CRV-тата ли бяха от лайстната и антената?
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • #37
                От: Теч в краката на пасажера?

                Не мога да кажа, че ми е текла антената, просто защото на първото CR-V в единият улук под лайстната имаше 2 пръста дупка, а в другия 4 пръста. Сваляне на предното стъкло, и заварки. Стъклото го свалях, щото се спука от камък, иначе още да кара с парцал и силикон. На сегашното ги хванах в зародиш - 4-5 мм дупчици, които намаах със силикон.

                Там където улукът свършва в предното стъкло отворите за оттичане покрай стъклото са много малки, и се запушват с кал.

                Обаче при мен проблемът е още по-голям, щото имам греди. Основите на гредите влизат вътре в улука, и намаляват драстично оттичането на водата от улука.

                И двете ми CRV-та бяха произведени октомври '95-а, за японския вътрешен пазар (JDM), и са карани в Англия по 8-10 години. Сегашното е на 205000 км. Предишното беше на 175000 км, когато го скрапирах. Тотална щета, при среща с тлъст английски язовец, със 100 км/час

                От 3-те ми Ровъра, само единият течеше. Както знаеш 4-ките имат същите лайстни на покрива. Дупките започнаха од двете лайстни, и почти се събраха на средата, при антената.
                Последно редактирано от krasi-mir; 04-12-12, 13:42.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #38
                  От: Теч в краката на пасажера?

                  Първоначално публикуван от kalintry Преглед на мнение
                  "Снощи имахме интимна вечер в дъжда. Говорихме си доста докато чаках да се подмокри. И тя не се забави."
                  Извинете за спама...не издържах!!!
                  Какво имаш предвид колега?

                  Краси, теб е ся та убих със следващия статистически въпрос- От дупката под лайстната от страната на пасажера, къде избиваше водата? В краката му откъм лявата подвратна греда ли?
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Теч в краката на пасажера?

                    Според мен Калинтри е очарован от тънкия английски хумор
                    Поне аз съм!

                    Колонката при предното стъкло, отвътре, е покрита с пластмаса. Държи се на 3 щипки. Дърпаш смело, и търсиш вода. Водата минава по пластмасата, през страничната кора на таблото, и се появява върху пластмасата на прага, до седалките. Тва и от двете страни, и при шофьора, и при пътника.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #40
                      От: Теч в краката на пасажера?

                      Виж тази тема:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=126118
                      Оттогава не съм имал проблеми!
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • #41
                        От: Теч в краката на пасажера?

                        Ще си изям ушите, как съм я пропуснал тая тема! Като не ми е била нужна съм я подминал, щото заглавието ми е адски познато. Явно не мога да работя с търсачката щото при ключови думи - теч в купето хонда не излиза. Нещо ми подсказва, че точно там ми е проблемчето и ще блесне като махна подкалника. Е как да не пие човек една ракия довечера, толкова обнадежден.
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Теч в краката на пасажера?

                          Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                          Ще си изям ушите, как съм я пропуснал тая тема! Като не ми е била нужна съм я подминал, щото заглавието ми е адски познато. Явно не мога да работя с търсачката щото при ключови думи - теч в купето хонда не излиза. Нещо ми подсказва, че точно там ми е проблемчето и ще блесне като махна подкалника. Е как да не пие човек една ракия довечера, толкова обнадежден.
                          Търсачката си прави каквото си знае. Рови сайта с гугъл, често работи по-добре:

                          Пишеш следното в гугъл търсачката:

                          site:www.offroad-bulgaria.com теч в купето хонда
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #43
                            От: Теч в краката на пасажера?

                            Ъпдейт: Днес реших, че е дошъл часът на истината да разберем що ми джвакат крачетата в добавка на туй, че съм Водолей. След като командировах в багажника предната седалка и кората до газовия педал, отдръпнах мокета, напълних една кофа вода започнах оливането. Голям късмет, щото бях наумил да поливам отдолу нагоре. Още с поливането на предното стъкло се появи тънка струйка точно в десния ъгъл. Забърсах я и олях дясната врата, видим теч нямаше. Устремих се да свалям кората подкалника. Ми кво да ви кажа те снимките сами говорят:

                            Само дето видео не направих. За да съм по сигурен излях едно конче и в дренажа на шибидаха. Отново текна от общия дренаж отгоре и съответно в скъсаното уплътнение
                            Подсуших и намазах добре с полиуретан от оня дето се продава на салами.
                            Сега съхне и се надявам да съм решил проблема което ще стане ясно съвсем скоро, като почнат дъждовете. Иначе страхотно решение на кабинковите инженери от Хонда, сигурно са смятали че уплътнението на жилото за предния капак е вечно.
                            Междувременно, махнах и лайсната на покрива, големи мръсотии беше събрала. Но нямаше отвори от ръжда. В предната си част имаше наченки на пукнатини, които също намазах с полиуретана и се скриха под лайсната. Долу от вътрешната страна на прага зад калобрана също имаше боклуци които изчистих.
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Теч в краката на пасажера?

                              Явно проблемът е бил същият като при мен, но засега сме само двамата и май още не сме за "хронични заболявания..."
                              Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                              Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                              Коментар


                              • #45
                                От: Теч в краката на пасажера?

                                Да колега, като прочетох твоя разказ ми светнаха всички крушки! Въпреки, че при теб насилствено е пробит маншона. Чудя се обаче дали по някакъв начин това пукане ако е хронично не е свързано с отварянето на капака? Обаче обвивката на жилото е неподвижна и само жилото вътре се движи. Най-вероятно е от стареене на гумения материал, който е под напрежение следвайки извивката на жилото и намиращ се под непрекъснат воден обстрел. Смея да твърдя, че и други колеги ще "изпищят" скоро или поне десните волани, отляво не знам как е схемата.
                                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X