Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

    Колеги потърсих тук там в нашия под форум но не открих нищо!
    Някой да се е сблъсквал с подобен проблем: когато си мия колата или я водя на автомивка откривам след това че има локва на стелката до шофиора? Помъчих да вия от къде е но без успех.
    Моля помогнете.
    Въображението е по важно от знанието!

  • #2
    От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

    Предполагам, че имаш една черна лайстна, която крие канала на тавана (този от предното стъкло до задното), или пък имаш релса за багажник?!?!?!

    Ако отговора е "да", то, като махнеш тази лайстна, откъм предното стъкло, можеби ще откриеш ръждичка и дъпка в тавана?!?!?!

    Дано не съм прав, но точно това беше причината, за локвата вода в краката на моя пътник.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #3
      От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

      Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
      Предполагам, че имаш една черна лайстна, която крие канала на тавана (този от предното стъкло до задното), или пък имаш релса за багажник?!?!?!

      Ако отговора е "да", то, като махнеш тази лайстна, откъм предното стъкло, можеби ще откриеш ръждичка и дъпка в тавана?!?!?!

      Дано не съм прав, но точно това беше причината, за локвата вода в краката на моя пътник.
      Не беше това темата но да си кажа азНямам стойки на тавана но много бих искал да имам и търсих каде ли не но няма(не и в бултрако).Благодаря за съвета ще го провея това.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-09-11, 17:32.
      Въображението е по важно от знанието!

      Коментар


      • #4
        От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

        Имах същия проблем, но при мен се оказа, че причината е едни мизерии, които се бяха натрупали под един черен пластмасов панел в долната част на предното стъкло. В сервиза го махнаха, почистиха каквото имаше там и го събраха пак. Щипките обаче се трошат и трябва да се слагат нови.

        Коментар


        • #5
          От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

          Щипките се трошат, защото са ги дърпали нагоре. Горните, кръглите, са на две части. Първо леко се издърпва, около 5 мм., само да щракне, и след това се издърпва долната част. Най-добре с две шила. Долните, под капака, се завъртат на 90°, и изпадат сами.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #6
            От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

            Първо да благодаря на колегата ''krasi-mir'' за съвета за копките.
            Свалих чистачките и маската без да счупя нито една копка!!! И какво открих олелеееееееееее съкровище! НИЩО голямо и подчертано НИЩО няма боклуци листа а бе нищо. Цялата работа се крие в това че вентилатора е там и когато клапата е отворена да взима въздух от вън там влиза вода и това е. Просто като..........нямам думи. Еи тва е ама не мога да ви кача снимки щото не знам как става!!! Благодаря още веднъж за помощта надявам се и аз да съм бил полезен.
            Въображението е по важно от знанието!

            Коментар


            • #7
              От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

              Здравейте!И аз имах същия проблем,когато вали силен дъжд почваше да капе от вентилатора за парното.Свалих въпросната кора и от долу имаше нещо като утайка от мръсотията ,която се стича по стъклото и като се натрупа повече каналчето което отвежда водата не смогва и започва да прелива и да капе във вентилатора.Измих хуаво всичките отлагания под кората и сега нямам никакви проблеми.Направих тест като сипвах вода с кофа върху предното стъкло и не капна нито една капка .
              [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

              Коментар


              • #8
                От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

                И аз имам същия проблем. Още не съм разбрал от къде е .Свалих кората под чистачките и колкото да внимавах потроших половината от кръглите щипки. Вътре беше почти чисто.Сега изсуших стелката и се опитвам да разбера, кога ще се намокри отново.Дано не е от радиаторчето на парното. Излях една кофа на стъклото и водата изтече под калобраните.Това нормално ли е? Откъде мога да си закупя от кръглите щипки, че много ме дразни без тях.

                Коментар


                • #9
                  От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

                  Откакто се развали времето и на мен ми подмокри в краката.Преди като съм мил колата не ми е протичало,явно е нещо ново.Освен това мокрото е отстрани към вратата,а не в средата към парното, което ме кара да мисля, че тече от дупките за багажника.Въпросът ми е : как се свалят релсите на багажника, кората на колонката, тапицерията на тавана?Моля който го е правил това упражнение да сподели как става и в какъв ред и в какво трябва да се внимава, за да не потроша нещо, докато разглобявам!Благодаря предварително!
                  Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                  Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                  Коментар


                  • #10
                    От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

                    Това твоето го преживях и с двете 16 годишни японки. Правилно си се ориентирал към каналите под релсите за багажника. На предишната имах дупки да избяга котка оттам. На настоящата ги хванах в зародиш - още са колкото цигара дупчиците. Говоря за предния край на канала, до предното стъкло. Водата се стича по колоната, в краката до вратата. Кората на тавана също става мокра, в ъгъла дето е хванат сенника.
                    Релсите се свалят много лесно (вторият път, първият счупих щипките). В двата края на релсата има пластмасов капак. Отстрани, на алуминиевата основа има малки дупчици. С една отвертка натискаш щипката през дупката, и избутваш капака напред. На средната опора капачката се издърпва просто навън, вътре има метална щипка. Средната е много стегната, аз счупих пластмасата, докато я извадя. Трите опори са стегнати с гайки към тавана. Средните лайстни са свободни, т.е. като махнеш релсите изпадат сами. Малката къса лайстна отпред при стъклото е на щипка.

                    Успех, и дано не съм прав, т.е. дано нямаш дупки под лайстните.
                    Последно редактирано от krasi-mir; 18-04-12, 17:23.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #11
                      От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

                      Освен всичко изброено дотук се чудя дали и отводняването на шибедаха няма принос за мокрите ми обувки???
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • #12
                        От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

                        Ми то с това трябваше да започнеш! Провери първо него.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #13
                          От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

                          Наливам вода в отточната тръбичка на шибедаха и си изтича безпроблемно откъм калобрана.Въпросът е дали част от нея не е тази,която се опитва да ми докара ревматизъм!За да съм сигурен обаче, трябва всичко да изсъхне хубаво и тогава да пробвам пак.
                          Свалих пластмасата на страничната колонка и там признаци за теч няма.Тапицерията на тавана при сенника също е суха.
                          Последно редактирано от rivan; 19-04-12, 09:59.
                          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                          Коментар


                          • #14
                            От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

                            Тогава сваляй кората под чистачките и търси. Уплътненията на вратата как са?!

                            п.п. Все пак махни релсите от покрива и почисти каналите. Те са бая дълбоки, а основите на релсите са много плътно в канала и събира кал около тях, особено при предното стъкло.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • #15
                              От: ТЕЧ В КУПЕТО СЛЕД МИВКА???

                              Днес свалих пластмасите откъм шофьора и отгърнах мокета за да се покажат ламарините.Много кабел, много нещо, но все пак се видя ъгълчето, където е текло.И започнах да поливам и да гледам.Резултатът: - шибедахът-нищо;багажникът-нищо;уплътненията на вратите-нищо.При поливане на предното стъкло изскочи заекът - тънка струйка точно в ъгълчето на колонката.Свалих кората на чистачките - отдолу чисто,водата си тече и изтича под калобрана.Видимо няма причина да мокри, утре ще свалям корите на калника.Ако не се вижда може да сваля и целия калник,като гледам се държи на няколко болтчета.Тогава ще се види корозия ли е, или някоя гумичка се е измъкнала.И после - яко силикон.
                              Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                              Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X