Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автомата!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с автомата!!!

    Здравеите колеги,имам проблем с моето паджеро и моля някои ако знае нещо да помогне.Проблемат е че скоро сменях раздатка и сега забелязжам че автомата не включва последната предавка когато е в режим(од) и съм с около 4000 оборота на 100км,всички букси са си на мястото ,в сходни теми пише за някакво реле след бутона(ОД) ,ако може малко повече инфо къде се намира ,и каде по скоро да търся проблема.Джипката е 3000.v6. 177ks. 24k. кб.

  • #2
    От: Проблем с автомата!!!

    Има писано по въпроса, ама сега не ми се търси. Ако до сутринта никой не пише ще го изровя. Опитай да потърсиш нещо за настройките.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с автомата!!!

      Бъди така любезен да напишеш какъв ти е проблема по-обстойно. Раздатката и скоростите не са свързани в смисъла който виждам в поста ти.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с автомата!!!

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Бъди така любезен да напишеш какъв ти е проблема по-обстойно. Раздатката и скоростите не са свързани в смисъла който виждам в поста ти.
        Деде! Той човека и без това чака наготово. Айде ще му дам четиво.
        Проблем с автоматика......
        Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с автомата!!!

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Бъди така любезен да напишеш какъв ти е проблема по-обстойно. Раздатката и скоростите не са свързани в смисъла който виждам в поста ти.
          Проблемът е следния;когато го взех,мн бързо успях да счупя раздатката ,и нямах възможност да усетя дали,преди това всичко си е било наред,а доколкото знам от миналия собственик е сменял скоростите преди 100км по негови думи.По-подробно,сега като се движа и когато натисна бутона ОД няма абсолютно никаква промяна в оборотите,а когато го пробвах преди да го взема,като го изключвах ми сваляше една предавка надоло.И аз нз каква е логоката но факт е че след като смених раздатката и едновременно с това монтирах АГУ (все неща между които няма връзка)спря да работи.Мисълта ми е ,дали може при свалянето на раздатката да съм прекъснал някои кабел свързан с ОД,или по скоро този температурен датчик,а относно жилата съм песимист,джипа върви доста добре ,и няма замисляне или ритане при тръгване(Кик-дауна също работи)

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с автомата!!!

            Благодарско за четивото

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с автомата!!!

              Проблемът е отстранен! Всичко идваше от грешна информация от датчици(за маслото,и още някви но нзезнам точно кои не съм ги чистил аз). Сега със 100км съм с около 3000 оборота,и мисля че всичко вече си е както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с автомата!!!

                Здравейте и от мен. Да попитам и аз дали някой се е сблъсквал с моя проблем. При едно закъсване в калта ми се изгуби паркинга на автоматичната скоростна кутия а на заден тръгвам когато го изфорсирам до към 3-4 хиляди оборота, поне така беше до вчера. От вчера дори и с такива обороти на двигателя изобщо не помръдва. Някой ако може да каже нещо ще сам му благодарен. Паджерото е 2.5 тди 98'

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с автомата!!!

                  Първоначално публикуван от Rocky2.8 Преглед на мнение
                  ми се изгуби паркинга на автоматичната скоростна кутия ....
                  По-точно...
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с автомата!!!

                    По точно, когато го оставя на паркинг си е на свободна дали бил той запален на контакт или изгасен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с автомата!!!

                      Първоначално публикуван от Rocky2.8 Преглед на мнение
                      По точно, когато го оставя на паркинг си е на свободна дали бил той запален на контакт или изгасен.
                      Ако правилно съм разбрал строшена е механичната блокировка за "Р". Колкото до "парзалянето" на задна, може би прегоряла (повредена) лента, или блокирана от парчета от "Р"-то, готви се за сваляне и оглед .....от форума Стоян (ssspeed) си вади хляба с ремонт на автомати.....
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с автомата!!!

                        Случайно имам такава СК за части, ако решиш че ти върши работа ще се разберем някак.
                        MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                        (А1+)
                        О877ООО98О

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с автомата!!!

                          Благодаря за отговорите, само да кажа че паркинга ми се появи и както си бях свикнал в движение да си го слагам на паркинг щеше да ми счупи врата.
                          А колкото до задната сега забелязах че когато го поозоря и загрее повечко но в границите на нормалното, чак тогава изчезва напълно.
                          Дали маслото не му е станало нещо сменяно е преди 4000-4500 км

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с автомата!!!

                            Първоначално публикуван от Rocky2.8 Преглед на мнение
                            Благодаря за отговорите, само да кажа че паркинга ми се появи и както си бях свикнал в движение да си го слагам на паркинг щеше да ми счупи врата.
                            А колкото до задната сега забелязах че когато го поозоря и загрее повечко но в границите на нормалното, чак тогава изчезва напълно.
                            Дали маслото не му е станало нещо сменяно е преди 4000-4500 км
                            А какво точно масло му сипа, че при Мицубиши не може всякакво?!?!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с автомата!!!

                              Каквото и да е маслото, ще е еднакво и за на преди на на зад. Колегата писа че проблема е само на задна(R), значи няма как да е от маслото.
                              MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                              (А1+)
                              О877ООО98О

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X