Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Mitsubishi Pajero

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на Mitsubishi Pajero

    Здравейте бъдещи колеги и колежки.
    След много мислене Терано или Пажеро реших да е Пажеро. (може и Пажеро Спорт)
    Джипа ми трябва за риболов (дърпам лодка) , евентуално в бъдеще за лов както и тежки зимни условия.
    За офроуд също , но това ще ми е първи джип и мисля, че е рано да се говори за офроуд на този етап.
    Иначе във всекидневието минимум по 50км градско.
    Разполагам с 6-7000лв за джип.
    Работя в карс.бг и всички обяви минават през мен преди да бъдат публикувани така, че избор имам и то богат
    Въпросите са ми следните:
    1. дълга база или къса база? (предимства и недостатъци)
    2. 2.8 Дизел или 3.0 - 3.5 Газ/Бензин?
    3. Автомат или ръчка?
    4. Дясна дирекция или Лява и ако е Дясна колко голям проблем е смяната на дирекция?
    5. Какви са тези слухове, за падане на глава? В момента сменям глава на една Е-класа, ако пак ще го ям тоя хич не искам Пажеро
    6. Защо не 2.5?
    7. Коя година да е джипа?
    8. И не на последно място какво да гледам при покупката на джипа освен дали има гнилотини?

    Благодаря предварително за отговорите!
    Последно редактирано от Yaniv; 13-05-12, 16:24.

  • #2
    От: Избор на Mitsubishi Pajero

    Брех 60 души , а нито едно мнение?
    Знам, че има подобни теми в който сте разисквали хиледи пъти този въпрос.
    И все пак ви моля за помощ.
    Кажете какво да си взема за да не се набутам накрая.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на Mitsubishi Pajero

      Чукча писатель, чукча не читатель!
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=137432
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=141619
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=105210
      Това за начало. Потърси и сам информация тук. Бая страници са изписани. Моля за малко уважение.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Избор на Mitsubishi Pajero

        Браво за избора на модела.
        А какво точно ще бъде сам ще прецениш.
        Късото е готино,но няма багажник. Дългото на мен ми е като автобус и не ме кефи.
        Щом си се спрял на Паджеро,няма как да се "набуташ".

        Моето е късо, 2.5.1992, от 3 години яде бой на поразия и всеки път си викам-убих го, ама не!
        2.5 гори 12л, 2.8 поне 16л, 3000 бензин става с газова и пак гори 15-18л, така че избор имаш.

        Ако пък си мераклия имам едно ЕВО,можем да се разберем ,само че там разхода е 20л минимум

        Коментар


        • #5
          От: Избор на Mitsubishi Pajero

          Какво е EВО?
          Аз найстина се загубих до сега четох из другите теми
          3.0 ili 3.5 Бензин GLS до тук добре самоче....
          В момента гледам.

          Pajero Montero 3000 V6 Бензин 181 конски сили, 97г. (къса база)
          Pajero 3000 V6 , Бензин, 150 конски сили, 92г. (къса база)
          Pajero 3.5 v 6 DOHC 24, Бензин, 208 конски сили, автомат, 95г. (къса база)
          Pajero 3.0i, Бензин, 177 конски сили, автомат, 95г. (къса база)
          Като второто самоче 93г....

          После като почна да гледам и дългата база бензинови 3000 или 3500 и такава каша става, че не е истина просто.
          Там същата работа различни коне , различни години.... а да не говорим, че не разбрах LSD и Superselec има ли ги заедно или не?
          После що правя отделна тема.
          Как няма да правя като от 100 теми трябва да събера пъзела и нещо не виждам как ще стане.
          Дайте ми малко разяснение подяволите какво да търся?
          Какви са тези зверски разлики в конете?
          Колко модела са дългата база колко късата?

          Коментар


          • #6
            От: Избор на Mitsubishi Pajero

            ЕВО - Еволюшън?
            Дай снимки да го видя

            Коментар


            • #7
              От: Избор на Mitsubishi Pajero

              Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение
              .......2.5 гори 12л, 2.8 поне 16л, 3000 бензин става с газова и пак гори 15-18л, така че избор имаш.

              ..........
              Чак пък толкова!? Ето Тема за разход. Верно не е от най-икономичните, ама кеф цена няма.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Избор на Mitsubishi Pajero

                Тези теми съм ги чел и все пак има доста неясни.
                Колкото за уважението - уважение имам.
                Щом модератора е преценил да ми пусне темата отделно значи всичко е ОК.
                Ако има проблем е редно модератора да направи една обща тема под надслов "избор на Паджеро" и всички нови теми като тази да бъдат местени там.
                След като има 100 теми с различни питания и нито една обобщаваща е естествено да си пусна лична.
                Иначе въпросите който съм задал са 8 от 100-те който имам да питам.
                Тук сте близо 300 души който имат Паджеро.
                Един единствен от вас ако ми отговори конкретно ще е достатъчно.
                За какво уважение молиш не разбрах?
                Не виждам къде се държах неуважително?
                До сега срещнах над 10 паджерота само от къса база с различни коне, 150, 177, 184, 181, 191, 208... няма да продължавам.
                Как мога да знам кое е чип кое е фабрично?
                Точната дума е "загубих се!"
                А още по точно е , че ми писна да чета и да се обърквам още повече.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на Mitsubishi Pajero

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Чак пък толкова!? Ето Тема за разход. Верно не е от най-икономичните, ама кеф цена няма.
                  То на Тео джипа няма педал за газ, а ключ - 0 и 1 само има

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на Mitsubishi Pajero

                    Първоначално публикуван от Yaniv Преглед на мнение
                    ............5. Какви са тези слухове, за падане на глава?........
                    Къде го чу тоя слух? Как падат, че и аз съм с такова, да я закова ако е необходимо
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на Mitsubishi Pajero

                      Колега много лични съобщения имате и не може да получавате нови,махнете от старите ,за да мога да Ви напиша отговори на някой от въпросите ви.Ако пишете и от къде сте, Или да дадете skype,колко писане може да се спести,

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на Mitsubishi Pajero

                        Skype "mak3m3bad" , личните са изтрити.
                        От гр. Варна съм ако има добри хора за тест драйф ще си платя каквото трябва.
                        valyon - Благодаря предварително ,че си правиш труда да ми помогнеш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на Mitsubishi Pajero

                          Първоначално публикуван от Yaniv Преглед на мнение
                          Здравейте бъдещи колеги и колежки.
                          След много мислене Терано или Пажеро реших да е Пажеро. (може и Пажеро Спорт)
                          Джипа ми трябва за риболов (дърпам лодка) , евентуално в бъдеще за лов както и тежки зимни условия.
                          За офроуд също , но това ще ми е първи джип и мисля, че е рано да се говори за офроуд на този етап.
                          Иначе във всекидневието минимум по 50км градско...........

                          Благодаря предварително за отговорите!
                          На мен ми върши точно тази работа за която ти си писал.
                          За това ще си позволя да изкажа мнение, а то е че ти трябва ДЪЛГА база с бензинов дв., супер селекта е ясен, скоростите ако си карал автомат и те са ясни така че.........!
                          MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                          (А1+)
                          О877ООО98О

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на Mitsubishi Pajero

                            Първоначално публикуван от Yaniv Преглед на мнение
                            Тези теми съм ги чел и все пак има доста неясни.
                            Колкото за уважението - уважение имам.
                            Щом модератора е преценил да ми пусне темата отделно значи всичко е ОК.
                            Ако има проблем е редно модератора да направи една обща тема под надслов "избор на Паджеро" и всички нови теми като тази да бъдат местени там.
                            След като има 100 теми с различни питания и нито една обобщаваща е естествено да си пусна лична.
                            Иначе въпросите който съм задал са 8 от 100-те който имам да питам.
                            Тук сте близо 300 души който имат Паджеро.
                            Един единствен от вас ако ми отговори конкретно ще е достатъчно.
                            За какво уважение молиш не разбрах?
                            Не виждам къде се държах неуважително?
                            До сега срещнах над 10 паджерота само от къса база с различни коне, 150, 177, 184, 181, 191, 208... няма да продължавам.
                            Как мога да знам кое е чип кое е фабрично?
                            Точната дума е "загубих се!"
                            А още по точно е , че ми писна да чета и да се обърквам още повече.
                            Нормално е да се загубиш. Нямаш опит,а покупката на джипка е като климатика-докато не го пуснеш да работи незнаеш дали точно този ти е трябвал.
                            Така,че ще споделя моето мнение,а ти си решаваш разбира се.
                            Аз имам 2 Паджера, едното е късо 2.5тд, и едно Ево-то дълго няма 3.5
                            С дизеловото тръгнах по леки разходки, и стигнах до тежка трошачка. Истината е ,че гори по-малко от 2.8 и 3.0 бензин,но е много куцо.
                            Макар ,че в редки случаи ми е трябвала повече мощност, съм много доволен като цяло.
                            Както по-горе писах,когато имаше задни седалки ,място за багаж нямаше. Липсата на задни врати също оказваше известни неудобства.
                            За дългото 2.8 знам че гори доста повече,но пък има много повече удобства,като място за багаж, става за спалня-не лоша, има място за багаж и т.н.
                            Дълго 2.5 просто не си и помисляй, едва се влачи,казвам го от опит.
                            Както колегата спомена по-горе на теб едно 3.0 бензин дълго ще ти е прекрасно.
                            Паджерото е уникално здраво,но по-голямата част които са с ляв волан са доста изгнили. За разлика от английските или японските с десните волани.
                            Десняците са много по-добре съхранени от към гнилочи.
                            Частите са им на достъпни цени, а и да не говорим,че има почти всичко.
                            Ако купиш с десен волан, избери да е автомат,няма да съжаляваш, а и ще ти е по-лесно за каране.

                            Иначе, от какво да се притесняваш....
                            Дизелите пукат глави,не всички,но и за това има лек.Също така 2.5 ,което е с ремък НЕ криви клапани ако скъса ремък,нито удря буталата-изпробвах го скоро
                            2.8 са с верига,там хич пък няма грижи.
                            Нафтовите помпи имат един малък недостатък и понякога моторите не палят,но това ще го прочетеш вече.
                            3.0 бензин дълго е добър избор.

                            3.5 Ево е скъпо, няма части, не е за ежедневно каране,но пък върви-много.

                            Дано да съм помогнал, пожелавам ти късмет.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на Mitsubishi Pajero

                              Ако искаш се обади тел ми е в профила.
                              Bertone freeclimber 1.8 115hp

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X