Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 2 - Дизел или Бензин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero 2 - Дизел или Бензин?

    Здравейте съфорумци!

    Голям мераклия съм да стана собственик на Mitsubishi Pajero. Все още съм в процес на търсене на моя автомобил, но е много вероятно това да бъде Pajero 2. Клоня и към корейския му братовчед Hyundai Galloper, но оригинала ме радва повече заради японската надеждност и супер селект-а (все пак Galloper-а си е единицата на Pajero).
    Та към въпроса. За момента имам непреки впечатления (личния опит на мой много добър приятел, както и някои мнения тук в същата посока), че дизеловия двигател на въпросното зверче му е слабо място. Предвид, че и модела си е на годинки, дефекти в тази област не е изключено да се проявят. Вие как бихте ме посъветвали - дизел или бензин. Конкретно за Pajero-то питам, но предполагам за Galloper-а може да е същия отговор. Някъде тук четох че имало осезаеми разлики между двата бензинови двигателя - 3.0 и 3.5 и тъй като в момента съм хвърлил око на една джипка дето е точно 3.0, бих се радвал да споделите какво ви е известно за разликите между тия два двигателя.

    Благодаря и поздрави.

  • #2
    От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

    Само да поясня, не планирам веднага да влизам в гората с джипа, но със сигурност по-леки off-road елементи като начало ще има, както и риболов. Всъщност, бих се радвал да добия опит и в по-сериозния Off-Road, но това което ме влече повече е обикалянето на българските природни местности, особено на по-недостъпните, некъде цър-пър огънче из небитието или на палатка, и после пак обратно. Не ме привлича толкова прецапването на кални локвища и придрапването от там с 300 зора и помощ от приятел, но всеки с мераците си.

    Коментар


    • #3
      От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

      Ако е бензин по-добре да е 3,5л., защото рано или късно пак ще стигнеш до същия извод.Ако е дизел 2,8л. щото според мен е по-надежден. Гледай раздатката да е Супер Селект. По възможност да има 100%-ов заден блокаж. Ако те търкалят, че има и преден блокаж, да знаеш, че фабрично няма. Гледай номера на рамата да се чете (намира се на гредата зад задна дясна гума на около 5см. посока задна броня). Дългата база по принцип е фабрично лифтната. Заден мост, диференциали, скорости и раздатка (е не съм съвсем сигурен за всички) са усилени за 3,5 бензин и 2,8 дизел. Ама каквото и да избереш няма да збъркаш. А за Хюндай аз лично съм предубеден.Сега погледнато за риболов дългата база е по-добре (аз съм си направил удобство за спане). Нямаш никакъв проблем да стигнеш почти навсякъде. За в гората (разбирай offroad) по-добре е къса база, ама аз си ходя и така. Абе ако искаш се обади да ти дам да направиш едно кръгче на 2,8 дълго. После намери някой с 3,5 бензин и сам ще решиш. Всяко си има предимства и недостатъци.
      Поздрави.
      Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 20-01-12, 18:48.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

        Здравей и от мен колегата в горния пост ти е обяснил всичко но аз да ти кажа мойто мнение ,аз карам 3000 V6 бензин 150 кс. дълго .За мен по добрия вариант е бензиново ,защото го правиш на газ и разхода пада почти на 50% ( 12-14 л.извън и 16-18л.градско газ),за вървеж е задоволителен ако си с заводските гуми ,увеличиш ли ги като мен вървенето намалява (ако не си от бързите шофьори като мен няма да ти прави впечатление ),така че ако намериш 3.5 най добре .Дълго заради возията ,по добра е от късото ,а и аз си го карам офрооуд и то понякога и по тежък и се справя добре да не кажа наравно с късите ...От тук натам решението си е твое и какво око ти хване
        MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
        MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

        Коментар


        • #5
          От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

          И аз да дам своето мнение,моето е 3000 150кс и съм доволен.И аз като Краси го мачкам в гората и се представя добре.За разхода на гориво дизела може да ми завижда:метан17лв в града 13лв извънграда,пропан-бутан 16-18л в града и 13-15 извънграда,бензин 16-18л в града и 10-12 извънграда.
          Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
          АСК Ален Мак

          Коментар


          • #6
            От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

            Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
            вървеж е задоволителен ако си с заводските гуми ,увеличиш ли ги като мен вървенето намалява
            Моя е 2.8, но разлика във вървенето не усетих като сложих 33 ките. Може би защото съм автомат. За разхода на гориво аз няма да се хваля. Мисля, че 3.5 е най добрия, ако не те бърка данъка.
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • #7
              От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

              Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
              Моя е 2.8, но разлика във вървенето не усетих като сложих 33 ките. Може би защото съм автомат. За разхода на гориво аз няма да се хваля. Мисля, че 3.5 е най добрия, ако не те бърка данъка.
              Тук не съм съгласен.
              2,8 определено има разлика във вървенето с 33-ки и 31-ци.Разменях ги всяка седмица.За разходки-Силвърстона /33/ .през седмицата-Матадор/31/.
              Разход от 11 до 22л/100км.
              Сега 3,5 наистина не ги усеща.
              А данъка е най малкия проблем-плаща се веднъж годишно и на фона на другите разходи е направо нищо.

              Коментар


              • #8
                От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

                Благодаря за отговорите!
                Насочил съм се към късата база и в момента съм хвърлил око на един автоматик бензин, на снимките не личи много но е 3.0, GLS (според тук написаното това трябва да е с всички екстри и истинския супер-селект), доста добре изглежда но това не е критерии за покупка все пак. Иначе карал съм дълга база 2.5 десен волан, на споменатия от мен приятел, та от там знам че дизела 2.5 може да даде фира, а веднъж даде ли, дори и след ремонти не може да му се вярва много. Тука идва и момента дали ако взема нещо, то вече няма да е претърпяло ремонт така че трябва да го прегледам в някои сервиз преди покупката, поне ще настоявам за това.

                Коментар


                • #9
                  От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

                  Да, за данъка наистина не мисля да се съобразявам с него. Мерака ми е да си начеша крастата със зверчето най-вече. За сега клоня към бензин 3.5, а ако се появи някое evo ще е направо супер. Неприятното е че с колите втора ръка нямаш каталог за избор, особено когато имаш някакви ясни критерии и обикновено трябва да чакаш. Дано да ми се усмихне късмета

                  Коментар


                  • #10
                    От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

                    Няма начин да няма разлика в вървежа ,при 150 кс. се усеща осезаемо ...
                    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                    Коментар


                    • #11
                      От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

                      Сега да уточня нещо. Както казах и бензин и дизел си имат своите предимства и недостатъци. Пред мен стоеше същата дилема (верно не за Паджеро (него го взех случайно и НЕ съжалявам)). Та направих си аз сметка, че ако взема бензин ще му сложа газ и оставам без багажник (каквото и различно да казват сложилите газ).По тази именно причина взех дизел. Сега верно дизела е по-скъп от бензина и на практика ще е по-ефтино да се кара на бензин (без газова уредба) отколкото на дизел. Ама факта си е факт. Със сигурност щях да се изкуша да сложа газ. Мамка им определящите цената на горивата в България.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

                        Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                        Тук не съм съгласен.
                        2,8 определено има разлика във вървенето с 33-ки и 31-ци.Разменях ги всяка седмица.За разходки-Силвърстона /33/ .през седмицата-Матадор/31/.
                        Разход от 11 до 22л/100км.
                        Сега 3,5 наистина не ги усеща.
                        А данъка е най малкия проблем-плаща се веднъж годишно и на фона на другите разходи е направо нищо.
                        С автомат ли ти е бил джипа или ръчка.
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • #13
                          От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

                          Моята бутилка-30л. я сложих на калника и не ми заема място.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

                            Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                            С автомат ли ти е бил джипа или ръчка.
                            И двата са ми с автомат.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Pajero 2 - Дизел или Бензин?

                              Първоначално публикуван от rock'n'wheels Преглед на мнение
                              За сега клоня към бензин 3.5, а ако се появи някое evo ще е направо супер.
                              Ммм. Това е приказка!
                              Взимай каквото ти е на сърце и късмет. Нашите мнения са изкривени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X