Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cherokee 2.1 на олио ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cherokee 2.1 на олио ?

    ХРИСТО ВОСКРЕСЕ !
    Такаа породен от един разговор на маса и все по-високите цени на горивата и тази тема изникна следният въпрос. Възможно ли е cherokee 2.1 "88г. (рено двигател) :
    - да го карам на отработено олио от ресторантите като го смесвам в някаква пропорция с нафта ?
    - без да има проблем по двигателя ?
    - без да добавям каквито и да е други външни устройства ?


    В горепосочената тема има колеги споменаващи че карат на олио + нафта + бензин и нямат проблеми. Възможно ли е моят дизел да сработи на този принцип.


    Благодаря !

    П.п> надявам се темата да предостави интерес и за други колеги !

  • #2
    От: Cherokee 2.1 на олио ?

    Има няколко теми по въпроса тук.Намери ги и ги прочети.Там ще намериш въпроси и отговори как е правилно да се случи.
    П.П.За протокола -ДА,може!

    Коментар


    • #3
      От: Cherokee 2.1 на олио ?

      Колегаа четох, но аз питам точно за конкретният екземпляр >

      Коментар


      • #4
        От: Cherokee 2.1 на олио ?

        С какво е по-различен от другите дизеларки?Бухай олийце и гаЗЗЗЗЗЗЗ!Виж само спазвай рецептите за пречистване на използваното олио и ако му навъртиш солидно количество км. на Черока смени маркучетата със силиконови такива и по-често горивния филтър.На температури над 10 градуса Целзий може и чисто олийце да е
        Последно редактирано от goshko-loshko; 15-04-12, 22:01.

        Коментар


        • #5
          От: Cherokee 2.1 на олио ?

          Благодаря за отговора. Мисълта ми беше, дали олиото няма да разтвори (разяде) разните гумички, гарнитури и различните уплътнения по горивната система? Надявам се че тъй като е старичък дизела няма да му стане нищо (няма компютри и разни електроники). Забравих да допълня, че двигателя е турбодизел с интеркулер. Проблем ли е ?

          Благодарско !

          Коментар


          • #6
            От: Cherokee 2.1 на олио ?

            E нали за това са силикончетата И то при по-продължителна употреба на олио биха "корозирали"сегашните ти.Без значение дали е нов или стар двигателя и системата му става!Аз тъпча комънрейла(2008г.)С олийце честоДори е по-добре да е комънрейл.Горивото не се обогатява преди да влезне само нужното количество в моторетката.другото си се връща без допълнителния кислород,който е оксидант.Малко неловко се изразих,но общо взето при комънрейла гумените "неща" оксидират с около 25-50% по-бавно.
            П.П.И да не забравяме все пак,че чичо Ото е създал дизеларката да работи с растителни масла,а не с динозавърски
            П.П.П. А ти като нямаш и кампютури ....Може и на отработено двигателно масло да си го караш.естествено филтрирано и с отделена водица(тя сама си се отделя).Пускаш и едно магнитче да събере дребните "стружки" и си готов! !!! Без ATF масла!....Може и трансформаторно масло да ползваш.
            Последно редактирано от goshko-loshko; 16-04-12, 12:37.

            Коментар


            • #7
              От: Cherokee 2.1 на олио ?

              Не е проблем ,че е ТДИ.Всъщност нищо не е проблем при температури над 10 градуса и първите 20-30 000км.

              Коментар


              • #8
                От: Cherokee 2.1 на олио ?

                Това ме интересуваше - за летния сезон примерно когат предимно пътувам повече мога да ползвам да речем 70:30 олио към нафта и да си перка черока. Отделно чат мат да си се прочиства с нафтица и зимата само на нафта.

                Поздрави !

                Коментар


                • #9
                  От: Cherokee 2.1 на олио ?

                  Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
                  Това ме интересуваше - за летния сезон примерно когат предимно пътувам повече мога да ползвам да речем 70:30 олио към нафта и да си перка черока. Отделно чат мат да си се прочиства с нафтица и зимата само на нафта.

                  Поздрави !
                  Там, където замирише на шарлан, винаги съм насреща. Двигателят на американското возило е J8S, 2,1 ТД на Рено. ГНП-то е Bosch No. 0 460 494 160 /Make JEEP; Engine J8S-814/ Изцяло механична, и доста здрава. Тук има писано повечко за нея http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=104737 . Сложи проточно филтърче от 2лв. за дизел преди горивния филтър. Така може да "наглеждаш" какво гориво минава. Сутрин малко претриса, но няма да се плашиш. Не наливай биодизел, гумените детайли не издържат дълго. Само че мощността пада, предполагам, че максимално до 110 км/ч ще успееш да вдигнеш с този мотор по леко надолнище Успех
                  Георги Кулишев
                  Ямбол
                  0889 42 00 74

                  Коментар


                  • #10
                    От: Cherokee 2.1 на олио ?

                    110km/h та то това и сега си е доста към пределите на невъзможното за черокито. Не съм тръгнал на състезание, ако мога да си го карам 50/50 олио нафта няма да имам грижи - идеално ще е когато си ходя на риба и на разходки по горичките.

                    Благодаря ви мноого сега остава да си измисля системата за филтриране на оливцето и да направя пазарлъка в някоя кръчма. Ако имате простички идеей за филтриране няма да са в излишък и аз имам няколко все ще се измисли нещо.


                    Поздрави !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Cherokee 2.1 на олио ?

                      То,с филтирането няма да имаш проблем,ама с глицерина в това ползвано олйо(ако са пържени месца особено).....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Cherokee 2.1 на олио ?

                        Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                        Без ATF масла!
                        Това защо?
                        Хидравличните масла са с нисък вискозитет, близък до този на дизеловото гориво и са добра алтернатива. АТФ е хидравлично.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Cherokee 2.1 на олио ?

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Това защо?
                          Хидравличните масла са с нисък вискозитет, близък до този на дизеловото гориво и са добра алтернатива. АТФ е хидравлично.
                          Защото са легирани с разни добавки дето като горят и ебават мамата на доса неща...
                          Иначе то доста течности са подобни на нафтата но не стават за употреба в кола.
                          Олиото и съответно една камара течности от сорта са наи близо до дизела , проблема както многократно е споменавано - по агресивани са към гъмените нещица -в общия случаи горивната система.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Cherokee 2.1 на олио ?

                            Само че мощността пада......[/QUOTE]

                            При мен мощността не е падала,динамиката си остана същата(то една динамика-44kw двигател!),максимално вдигаше 130км/ч на равно,с нафтичка-толкоз и с олиВце!Машината е,форд ескорт 1.8D,атмосферка.Помпата е по-капризна(тя пак,че работи!),все пак е Лукас-не Бош!Пробвал съм я с трансформаторно масло,олйо(ползвано/неползвано),изгоряло масло мешано с олйо/нафта,свинска мас.......бе,лудница направо...каквото съм имал под ръка,туй съм сипвал-седма година стана!!!Вече е заслужено пенсионирана,и бащата си я таркаля на село,вместо каручка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Cherokee 2.1 на олио ?

                              Чак до масло не бих прибегнал, но за оливце доста се блазня. Днес отивам по кръчмите да изджанкам някои друг литър и почвам рафинерията (само да не ме изгонят от вкъщи ) ама те като го надушат колко е далавера и няма да мога да се докопам до черока.

                              Поздрави и благодаря на отзовалите се, определено ми дадохте куража да поекспериментирам !

                              Следва продължение ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X