Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Каква е логиката тогава по равно и по нагорнище (сухо) да не изключват, а само по надолнище? Хъбовете откъде разбират какъв е наклона? Истината е, че наистина изключват ПОНЯКОГА при движение направо, но не съм намерил закономерност и обикновено изключва само единия. Вероятно е имало някакво въртене на полуосите от инерцията на дифа (внезпно спиране например). Иначе за другото си прав-лашкаш ли, заминали са одма....
    Логиката е че по нанадолно обикновено използваш двигателя като спирачка. Колегата е прав за твърдата връзка със задния мост и т.н. Това обаче при сцепление на всички колела. Реалността обаче невинаги е такава. Предишната ми кола беше с работещи автомати Aisin и съм пробвал различни ситуации. При теб при нормално движение напред не би трябвало да изключва. Разглоби го и виж.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

      На мен са ми изключвали с едно предно във въздуха при окантараване. Центробежната сила на гумата кара гумата да се върти докато полуоската спира рязко. После зацепва с такова щракане че само да слушаш и боли.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #33
        От: Re: От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Ами изключи ги при сегашните условия и ще видиш, че пак толкова често ще посещаваш бензиностанциите.
        За съжаление не си прав братле,но да не разводняваме темата повече

        Коментар


        • #34
          От: Re: От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

          Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
          За съжаление не си прав братле,но да не разводняваме темата повече
          Че той не е прав ама и ти се пооля. На мен ми се вдигна разхода 1-2-3 литра на 100. Градско от 17 лятото стана 19-20 сега. Като в тези 2-3 литра единият съм сигурен че си е от самият сняг/лед и студа.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            При всичките им убавини, ако спускаш заледен наклон, използвайки двигателя като спирачка, имаш само задно и задницата иска да мине отпред.
            Тъкмо обратното, ако не работи придният мост, то тогава задницата ще деиства като спирачка и няма да изпревари предницата, която инерцията дърпа напред. Това е разликата между кола с предно и кола със задно при спудкане на лед. Естествено на скорост и без газ. Така че веднага те оборвам в това ти твърдение, особено ако задницата ти изпредвари предницата, това е знак, че хъбовете не са изключили.
            Последно редактирано от fanatic; 20-02-12, 18:42.

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

              [QUOTE=sony bono;1776709]
              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              При всичките им убавини, ако спускаш заледен наклон, използвайки двигателя като спирачка, имаш само задно и задницата иска да мине отпред.
              QUOTE]

              Тъкмо обратното, ако не работи придният мост, то тогава задницата ще деиства като спирачка и няма да изпревари предницата, която инерцията дърпа напред. Това е разликата между кола с предно и кола със задно при спудкане на лед. Така че веднага те оборвам в това ти твърдение, особено ако задницата ти изпредвари предницата, това е знак, че хъбовете не са изключили.
              Не можеш да ме обориш, но нямам възможност да пиша много а да кача видеото също. Не винаги се кара по сух асфалт.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                [QUOTE=Scrapheap;1776718]
                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                Не можеш да ме обориш, но нямам възможност да пиша много а да кача видеото също. Не винаги се кара по сух асфалт.
                То пък да караш на сух асфалт 4х4 при парттайм е грехота
                Не се засягай, и аз съм твърдо ЗА ръчни хъбове. В това те подкрепям. Просто се хванах само за това ти изречение, цитираното по-горе.
                Последно редактирано от sony bono; 20-02-12, 17:14.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                  Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                  .....Имаше си тема по въпроса и там е обсъждано.
                  ....
                  Аха . Ето я :

                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=38238

                  Беше ми пришита на мен като инициатор ( без да искам ) , пак като следствие от един спор със Скрапа .
                  Всъщност , автоматичните хъбове по нанадолнище , при работа на спирачен режим имат едно по-сложно поведение , вследствие от пътната настилка .

                  При твърда настилка и преминаване на двигателя в спирачен режим става нещо подобно на това ,което се случва при спиране и последващо движение на заден ход : Авт. хъбове преминават през отключване и последващо заключване в обратна посока за около половин ( не съм го мерил точно , но мога ) оборот . Което ще рече че автомобила остава само на задно задвижване около метър- метър и нещо.
                  Ако наклона е хлъзгав , няма такова съпротивление при търкаляне в предните колела колкото при триенето при твърда настилка . Но в такъв случай , то пък е доволно недостатъчно , за да се случи онова "задържане на полуоската във въздуха" на крик , което се дава за пример за отключване на хъба. С други думи : не му се налага да се отключва .... не знам дали съм ясен , ама и на мен сега не ми се драскат схеми на 3 чаши червено вино .

                  Общия извод е , че автоматичните хъбове при спускане са си заключени . Ако има момент на отключване , то той е пренебрежимо малък за практиката .

                  Аз обаче извървях своя път на лично убеждение , че ръчните хъбове са за предпочитане

                  ПС. И за сведение : Търкалянето на карантиите в предния мост ( при заключени хъбове) ми вдигат разхода с около 0.8-1.00 л./100 км. пропан - бутан . ... което е в рамките на 5% завишение .
                  Това пак от личен ( и далеч не еднократен , по-скоро : ежедневен ) тест.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Re: От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                    Че той не е прав ама и ти се пооля. На мен ми се вдигна разхода 1-2-3 литра на 100. Градско от 17 лятото стана 19-20 сега. Като в тези 2-3 литра единият съм сигурен че си е от самият сняг/лед и студа.
                    Естествено,че не ми се е вдигнал разхода 100%,но 2-3л.при последните цени на горивата и при положение,че всеки ден съм с джипа,си е сериозен удар по джоба.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Re: От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                      Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
                      Естествено,че не ми се е вдигнал разхода 100%,но 2-3л.при последните цени на горивата и при положение,че всеки ден съм с джипа,си е сериозен удар по джоба.
                      Кеф цена няма колега качвайки се на такъв автомобил (джип,4Х4)предполага и съответния разход който в тези снежни условия трябва да се засича по скоро на час не на 100
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Логиката е че по нанадолно обикновено използваш двигателя като спирачка. Колегата е прав за твърдата връзка със задния мост и т.н. Това обаче при сцепление на всички колела. Реалността обаче невинаги е такава. Предишната ми кола беше с работещи автомати Aisin и съм пробвал различни ситуации. При теб при нормално движение напред не би трябвало да изключва. Разглоби го и виж.
                        Отдавна карам с ръчни. Едно закъсване пред Алеко преди няколко зими ме отказа окончателно от автоматите. Преди това си ги карах като ръчни-веднъж заключени си ги карах така докато не се наложи да карам назад и проблеми не съм имал нито нагоре, нито надолу. Няма логика при спускане да изключват ако не се получи разлика в скоростта на предния и задния диф. Както и да е, който още кара с автомати, може да експериментира и да прецени.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                          Хайде и аз да се впусна в темата!Съжелявам ,но няма да мога да успоравам с много технически данни останалите колеги но.................!
                          Карам с автомати вече 8 години и до момента не са ме предали никъде където ми се е налагало да ги ползвам а джипката се кара нон стоп
                          по всяко време и всякакви терени и до сега несъм усетил нито изпреварване на задница ното изоставане на предница!Знам (по изказвания на колеги ) че
                          ръчните хъбове са по добри но на мен и автоматите ми вършат перфектна работа и за сега несмятам да се разделям с тях защото за моето каране 70 % в града
                          и 30 % планинско са чудесни.Колкото до отключването както каза колегата Владо момента е мн кратък което (поне на мен ) хич не ми е попречило в ситуациите в който съм бил!Знам също така че автоматите са слаби при "лашкане" за това гледам и да не го правя и до сега за тези 8 години несъм имал случаи да ми се налага да го правя!Знам че сега някой ще кажат че "то един път ще се наложи.........." но според мен всичко си е съвкупност от мн неща като например гумите!Аз карам с нови и хубави гуми които за сега драпат навсякъде дори и в доста дълбок сняг (като пример: снимката на профила ми) което за мен помага много да не се изпада в положение да "лашкаш" и от там да прецакаш някой хъб!Неискам да бъда разбран неправилно ако все пак се предаде някои автомат разбирасе ще си взема ръчни без да се замислям но съм и против това да се казва какви боклуци са автоматичните при положение че на мен и на много като мен (които не си забиваме нон стоп джипките по дълбоките гори) си вършат перфектна работа. Надявам се да не съм обидил някой.......но съм си за автоматичните хъбове макар и някой да кажат че съм мързеливец
                          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                          LZ1NES

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                            Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                            И при мен жипката я кара основно жена ми и съм сигурен, че ако й се налагаше да слиза и зацепва ръчни хъбове, по скоро щеше да я засили в някое дере. А вероятно и аз. Моята фруктиера се кара 90% на асфалт и 10% извън пътя и то не при супер екстремни терени и не бих заменил никога удобството на автоматите...
                            Не от ръчни хъбове,ти нямаш нужда дори и от предния диф...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                              Kuzdov,нали знаеш,че е нужно и единия хъб да ти изключи,когато ти трябва и оставаш без предно!А Skrap-а е прав,че при спускане например по заледена повърхност,ако блокира за 2сек дори заден мост,автоматично един или двата АВТОМАТИЧНИ хъба се откопчват,заради движението на предните гуми и спрелите им полуоски(а) поради твърдата им връзка с блокиралия за секунди заден диф.Аз имах щастието да карам само 1 седмица с автомати и се строшиха,след това AVM-и.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                                Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                                Kuzdov,нали знаеш,че е нужно и единия хъб да ти изключи,когато ти трябва и оставаш без предно!А Skrap-а е прав,че при спускане например по заледена повърхност,ако блокира за 2сек дори заден мост,автоматично един или двата АВТОМАТИЧНИ хъба се откопчват,заради движението на предните гуми и спрелите им полуоски(а) поради твърдата им връзка с блокиралия за секунди заден диф.Аз имах щастието да карам само 1 седмица с автомати и се строшиха,след това AVM-и.
                                Понякога се забавлявам като си връткам колата с ръчната(на сняг,лед).Забелязах,че при включен преден мост не се получава понеже заедно със задните блокират и предните гуми.Това според мен значи,че хъбовете не са се разкопчали при блокирането на задния мост.Ако има някой мераклия да пробва докато има сняг и да сподели как е при него.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X