Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГТП 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГТП 2012

    днес ми предстоеше да минавам ГТП и се зарових да потърся инфо, нали от новата година се смениха изискванията. Не намерих подобна тема (има една, но е за мотори) и да ви споделя как вече се минава ГТП в Сф. Ако съм объркал раздела - съжалявам, не намерих по-подходящ (спама?)
    отидох в пункта, където минавам от 4-5години....... не видях да има камери, но за разлика от преди, прегледа е по-сериозен: освен традиционните спирачки, влиза в канала и оглежда отдолу , проверява фарове, мигачи, изгорелите газове, газовата с някакво уредче...... всичко си ми работи и нямаше проблеми.

    Новото е, че въпреки прегледа на газовата през ноември 2011, сега айде наново и се вписва в удостоверението заедно с другия преглед -всичко 55лв.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

  • #2
    От: ГТП 2012

    Миналата седмица и аз минах в Пловдив.
    Отидох където винаги съм ходил до сега. Всичко си е по-старо му. Сложили са само камери и бумащината по писане на разни формулярчета се е увеличила.
    Прегледа го определям като формален - спирачки и изгорели газове. Дори не хвърлиха и поглед на АГУ-то... Цена 46лв(за коли с АГУ или десен волан). За "нормални" коли - 38лв.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      От: ГТП 2012

      Миналата седмица ходихме на ГТП с Диското. Освен предишните проверки - и преглед на ходовата и кормилна системи. Кранът им едва вдигна камиончето. Най- ги стресна проверката на ръчната (на диското май е на кардана, като на камионите). Проверката е за всяко колело поотделно. Колкото и да я натягаш, колелото все се върти. А бе, тия авто-техници не са ли кували за Диференциал??? Голям смях падна...
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: ГТП 2012

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        ..............А бе, тия авто-техници не са ли чували за Диференциал??? Голям смях падна...
        Абе нито са първите, нито последните със сбъркани професии. За съжаление де.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: ГТП 2012

          Точно такава тема търсех и аз, защото до една-две седмици ми предстои за сефте преглед, а нали и аз съм 4х4 пък макар и паркетно.Та в този ред на мисли, колеги за района на София и по-специално кварталите, Надежда, Люлин, Свобода, случайно да знаете пункт, където могат да бъдат преглеждани и автомобили от нашият тип? Чувал съм, че не навсякъде става, защото на мястото трябвало да има валове и на задницата, пък едни да се въртят насам, други натам за да не стане беля, та с оглед на тези неща и предпазването ми от не дай си Боже беля, моля ви кажете.
          Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

          Коментар


          • #6
            От: ГТП 2012

            А някой да има впечатления дали има проблем при преглед на мпс с допълнително монтирани ксенони на фаровете?
            SUZUKI V-STROM 1000
            Jeep Cherokee 2.5CRD
            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
            о889 525 о74 - Владо

            Коментар


            • #7
              От: ГТП 2012

              А защо пункта трябва да е в Люлин?! Младост, например, ти идва далеч ли?!
              Погледни тук
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=126676
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #8
                От: ГТП 2012

                OPEL на Ботевградско шосе.
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • #9
                  От: ГТП 2012

                  Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                  А защо пункта трябва да е в Люлин?! Младост, например, ти идва далеч ли?!
                  Погледни тук
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=126676
                  Да колега, идва ми малко далеч, да не кажа на другия край на София.Сега ще погледна линка, който ми даде-благодаря.
                  Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГТП 2012

                    И аз миналата седмица минах преглед на Синхрото и на Голфа.Бусчето го прегледаха по-сериозно от предните години, вдигнаха го на подемника и огледаха всичко отдолу.Даже сефте ми закачат сондата за изгорелите газове.Видях две камери и се оказа че сканират наведнъж всички документи и се изпращат в някоя службичка.Другата промяна е че издават голям и малък талон за преглед, големия у вас, малкия в автомобила.Голфчето го минах на друго място, там всичко мина на майтап, само проверка на спирачките и светлините
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГТП 2012

                      Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                      ............, там всичко мина на майтап, само проверка на спирачките и светлините
                      Е заради такъв "майтап" и минаване "само по документи", че и много хора се хвалеха с това, сега има камери.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГТП 2012

                        Всичките си коли ги минавам в Аутогруп - Кремиковци. Имам 3 коли 4х4, няма никакъв проблем, стига човек да е наясно как да тества на валците такъв автомобил. Механикът, който прави ГТП-то е авиоинженер и педантично си върши работата, без да се заяжда за дреболии. За съжаление в 90% от сервизите, правещи ГТП работят хора хванати от гората. Това е много опасно, защото за мен най-важното е проверката на спирачките, просто няма как сам да си ги проверя. Но в повечето пунктове просто това се замазва, или минава по "схема". Камерите фактически пак плашат гаргите. Единственото е, че просто автомобилът трябва да е там и да си стои кротичко, нищо повече. Само това е промяната, порочната практика си остава....
                        ТКЗС за цял живот

                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГТП 2012

                          днес минах кадет 1.5 тди . в началото на костинброд (от към софия) за 55лв. кат се прибрах видях ето това (през гугъл) http://polmoavto.com/ремонт-на-автом...леди.html .

                          е направо яд ме хвана
                          Последно редактирано от pe6o_; 06-03-12, 14:29.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГТП 2012

                            Миналата семица минах на ГТП с Нивата.Както и минали години - преглед на светлини,спирачки,измерване на отработени газове,"преглед" на газовата и пожарогасителя.
                            Ходя само в СБА,тъй като съм с златна карта и се ползват добри намаления.
                            Относно колегата Shider - принципно за афтърмаркет изпълнения,комбинирани с рефлекторен фар трябва да се правят санцкии,но като цяло - явно всяко чудо в България е за за 3 дни..
                            First Man, then Machine!
                            Lada Niva
                            Honda XR 400

                            Коментар


                            • #15
                              От: ГТП 2012

                              Мен ме накараха да си измия джипката задължително преди прегледа, защото на камерата трябва колата да е чиста. Предупредиха ме да няма допълнително поставени халогени или ролбари, различни от стандатните от производителя. Също така ме предупредиха да няма криви ламарини и дупки от ръжди. Въобще всичко нередно, което се вижда на камерата няма да може да се минава преглед. Освен това, задължително трябва да нося и квитанцията за платен данък, поне за миналата година, защото минават от ДАЙ на изненадващи проверки и гледат и това. Три пункта вече били с отнети лицензи заради това. Дали наистина са им отнемали лицензи не мога да бъда 100 % сигурен, но без тази бележка нямаше да мога да мина преглед въпреки, че собственика на пункта ми е приятел. И така и с двете ми коли.
                              Така че съветвам да сваляте допълнително поставяните халогени и да измивате джипарите за да не ви връщат. Това ако се минава по легалния ред.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X