Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе :)

    Линка е от форума на Субаро, щото с тея камери маи вече нема да е лесно да се минава където ни падне и ще вземат д ани катерят по валяци. А ето и местата където тов аможе да стане цивилизовано без да се вреди на колата или да се чеше проверяващия по главата що ми излиза от валяците http://www.subaruclubbg.com/forum/vi...%D0%9F#p104782
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

  • #2
    От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

    Слави, в нашето скромно сервизче, тестваме спирачките на паркетниците с е такова уредче

    http://www.jhmbuttco.com/acatalog/Sh...eters_473.html

    щото босса е беден
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #3
      От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

      Кво е тва чудо краси и как бачка ?
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

      Коментар


      • #4
        От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

        Ти нямаш ли такова на инфоборда, или на телефона, g-meter, ускорение, забавяне, центробежни сили?

        Включваш го, ускоряваш до 30 км/ч, и скачаш на спирачките. На екрана показва ефективноста на спирачките в %. В същото време гледаш, дали колата дърпа настрани. И те така, теста на спирачките е готов.

        Някой ден ще си инсталирам такова на телефона.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #5
          От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

          Браво е-баси умната машинка .
          Въображението е по важно от знанието!

          Коментар


          • #6
            От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

            Нмаерих сервиз за 4х4 с програма и днес минах преглед, едното колело върти на пред другото на зад и ги тесват 1 по 1.
            Сервиза е на рогошко шосе като се спускате от моста на дясно по рогошко първия вход в ляво влизате на вътре има много халете разни сервизи, пада се 8-9 хале маи, щото преди него също има сервиз за ГТП, ама вие търсите втория
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #7
              От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

              Пунктовете на СБА са оборудвани с валяци които могат да тестват 4х4. Става по описания начин, колелетата се въртят равномерно в противоположни посоки и така не се завърта диференциала. Замислял съм се дали повечето пунктове за преглед я имат тая възможност но хората които работят там си нямат хабер.

              Коментар


              • #8
                От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

                Такова развъртане в противоположни посоки на диф с LSD няма ли да обърка теста
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #9
                  От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

                  А кой каза, че дифа е LSD?!
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

                    Здравеите, от 3-и дни карам ЦРВ 2генерация или там както се нарича, 2005г. 2.2дизел, интересува ме отзад дали е с LSD, понеже утре ще е в КАТ за регистрация, да не се сговняса нещо, че като ги знам какви са разбирачи....
                    'Не искам богатства, не искам пари - искам на бирата и бензина старите цени!!!'

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

                      Те в кат въобще не ни ка4ват на валяци, поне в Пловдив
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

                        Първоначално публикуван от mladen99 Преглед на мнение
                        Здравеите, от 3-и дни карам ЦРВ 2генерация или там както се нарича, 2005г. 2.2дизел, интересува ме отзад дали е с LSD, понеже утре ще е в КАТ за регистрация, да не се сговняса нещо, че като ги знам какви са разбирачи....
                        В КАТ София нямат на нито един канал валяци за 4х4 така,че дали със или без LSD по добре на я качвай,кажи им ,че е постоянно зацепена и те знаят,че автомобила може да стокне от валяците и няма да те качат.Изпробвано е вече и не ме качиха!
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

                          Благодаря, така и стана. Казах им че е постоянно 4х4 с блокировки и мина номера.
                          Незнам с прегледите как ще е, понеже в Бургас няма стендове за 4х4 или поне аз незнам.
                          Имам и Субару, което е отворен преден и заден диф. и на прегледа ми въртяха едното колело напред другото назад, но ако Хондата е с LSD няма да стане номера. То наи добре е единя мост на валяците другия или във въздуха или на ролки,ама.....
                          А как да разбера дали има LSD? На Офроуд ми е ясно, но незнам кога ще имам време да направя такъв тест, на Субаруто отворения диф. се различава визуално, отворвния е 20см. дълъг, а с LSD е значително повече, така ли е при Хондите?
                          'Не искам богатства, не искам пари - искам на бирата и бензина старите цени!!!'

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

                            Първоначално публикуван от mladen99 Преглед на мнение
                            Благодаря, така и стана. Казах им че е постоянно 4х4 с блокировки и мина номера.
                            Незнам с прегледите как ще е, понеже в Бургас няма стендове за 4х4 или поне аз незнам.
                            Имам и Субару, което е отворен преден и заден диф. и на прегледа ми въртяха едното колело напред другото назад, но ако Хондата е с LSD няма да стане номера. То наи добре е единя мост на валяците другия или във въздуха или на ролки,ама.....
                            А как да разбера дали има LSD? На Офроуд ми е ясно, но незнам кога ще имам време да направя такъв тест, на Субаруто отворения диф. се различава визуално, отворвния е 20см. дълъг, а с LSD е значително повече, така ли е при Хондите?
                            LSD е при повечето Митсубишета,нашата не е!
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сервизи за ГТП на 4х4 как си требе

                              Обаче, Павле, на колегата е 2-ра генерация, и си има тракшън контрол (TCS/VSA), който не знам дали може да се изкл.ръчно.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X