Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Вериги за Лада Нива

    ..
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от jinjifliu4; 25-01-12, 09:11.

    Коментар


    • #32
      От: Вериги за Лада Нива

      Недей - купувай веригите само с уговорена проба или не купувай въобще. По-добре дай пари за две хубави лопати, вземи си две широки дъски и малък хидравличен крик и действай смело, отколкото да дадеш 100-120 лева за вериги, които като ти потрябват ще установиш, че не ти стават.

      Коментар


      • #33
        От: Вериги за Лада Нива

        Здравей,
        аз да ти кажа 2 пъти късам чисто нови вериги:
        даваш малко повече газ и прасс
        та колегата правилно ти казва по-добре 2лопати и 2-3 дъски отколкото 200-300лв за вериги
        Поздрави !
        Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
        Недей - купувай веригите само с уговорена проба или не купувай въобще. По-добре дай пари за две хубави лопати, вземи си две широки дъски и малък хидравличен крик и действай смело, отколкото да дадеш 100-120 лева за вериги, които като ти потрябват ще установиш, че не ти стават.

        Коментар


        • #34
          От: Вериги за Лада Нива

          В големите търговски вериги продавачите не са компетентни по отношение размера на гумите за Лада Нива и подбора на подходящия номер вериги. Задължително трябва да се мери по съответната гума за да се подбере веригата. Обърни се към продавача за проба, та ако не стане с избрания номер то му ги върни и пробвай с по-голям. Има политика в услуга на клиента и я използвай, та дори може да ги върнеш в рамките на една седмица и да си купиш нещо друго за 52 лв. (4 вериги). Не ти препоръчам в края на седмицата да тръгваш за планината при тези ниски температури и то без вериги като залагаш само на Ласата. Верига No 100 обхваща добре ВлИ-5 и има още възможност (две звена) и обтягащата червена верига е достатъчно дълга да се монтира на по-голям размер гума.
          Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

          Коментар


          • #35
            От: Вериги за Лада Нива

            Първоначално публикуван от jinjifliu4 Преглед на мнение
            Хм имах известни съмнения че тая хава с веригите няма да е толкова лесна ама чак пък толкоз... Нивата е напълно стандартна, резервна ласса няма, аз нямам мераци на този етап да се хвърлям по преспите и да лазя по деретата /може би другата зима/. Пътя казаха че е с настилка трошен камък, тъй като е горе по билото не мисля че ще има кой знае какви завои и препятствия, просто се очаква доста сняг. Едва ли ще потрябват за повече от 4-5 км. Ще пробвам с 195/75 100 или 90 /зависи какво имат/ пък ако трябва ще ги побългаряваме докато станат.

            Тайно се надявам да не се стига до вериги, но ако се стигне с една надежда май няма да мина... та затова и вас ви занимавам...:]
            Леко отклонение от същността на темата!
            В случая става въпрос за качване до х.Чумерна-нали така???
            До въпросната хижа съм се качвал поне 20 пъти в зимни условия.
            Мога да кажа следното:сложното и трудното в цялото качване до горе са ПОСЛЕДНИТЕ 2 км.
            Участъкът е стръмен,има завои,някои от които сериозни.Лошото е,че няма мантинели и човек право на грешки няма.Ако пътят е чистен-/най-вероятно/ или някой е бил партината ще успеете да се качите с Нивата и без вериги.
            Ако не е чистено и снегът е над 30см. при този НАКЛОН и веригите трудно ще ви помогнат,макар че има шанс да се качите,но по-голям е да ги накъсате.
            На мен досега там вериги не ми се е налагало да ползвам.Спадам Ласите до 1 атм.,2-ра бавна,блокаж и с всичката газ нагоре.
            И най-накрая един съвет:внимавайте най-вече навръщане при спускането-/1-ва бавна и крака на газта,а не на спирачката,че деретата надолу са лоши/.
            Намерих и някои снимки от Чумерна и района...
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Янко Желязков; 25-01-12, 17:21.

            Коментар


            • #36
              От: Вериги за Лада Нива

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              На мен досега там вериги не ми се е налагало да ползвам.Спадам Ласите до 1 атм...
              Кофти съвет им даваш. В общия случай няма проблеми, но все пак ласите се карат с вътрешни гуми тъй, че винаги трябва да има едно наум. Като останат без вентил едва ли ти ще се качваш да им носиш нова вътрешна гума и да ги преобуваш. А те нямат резервна от същия размер, та напълно ще я втасат. По-добре форума да остане без такива съвети, а който го прави да го прави на свой собствен риск. Защото после "Янко Желязков от Оффроуд-България ми каза..." и става куцо.

              Коментар


              • #37
                От: Вериги за Лада Нива

                Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                Кофти съвет им даваш. В общия случай няма проблеми, но все пак ласите се карат с вътрешни гуми тъй, че винаги трябва да има едно наум. Като останат без вентил едва ли ти ще се качваш да им носиш нова вътрешна гума и да ги преобуваш. А те нямат резервна от същия размер, та напълно ще я втасат. По-добре форума да остане без такива съвети, а който го прави да го прави на свой собствен риск. Защото после "Янко Желязков от Оффроуд-България ми каза..." и става куцо.
                Аз също карам с вътрешна гума Ласите,макар че стават и без такава-/някои колеги ги карат без вътрешни/.
                Изпускал съм ги не веднъж до 1 атм.
                При това съм буксувал и то здраво по цял ден в дълбок сняг.
                Вентил досега не ми е превъртал.
                Гарантирам за тия неща-затова и ги препоръчвам-/изпитал съм ги/.
                П.П.А що се отнася до взаимопомощта,специално през почивните дни мога да окажа такава на всеки,особено в района на Елено-Твърдишкия Балкан,където е и х.Чумерна.
                Като цяло го познавам,въпреки че има места на които не съм ходил.

                Коментар


                • #38
                  От: Вериги за Лада Нива

                  Колеги, ако някой има нужда от вериги за стандарнтните гуми на лада нива имам едни излишни в багажника, Pewag brenta-c xmr-73, 205/65/15, 185/65/16 - малки са ми, но още не знам дали са оригинални и разбира се с проба на място. Като им определя цената ще ги пусна в правилния раздел.
                  Александър

                  Коментар


                  • #39
                    От: Вериги за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от jinjifliu4 Преглед на мнение
                    Може би не съм се изразила правилно още не съм ги взела просто ми ги предложиха в магазина, но исках да добия по точна представа за размерите преди да дам парите. Ако не се появят други предложения утре ще ги взема тези 195/75/16 големина 100 пък каквото сабя покаже. Не знам съществува ли среден размер м/у тези двата... Опасявам се най-вече ако са по-големи може би ще могат да се стегнат повече и пак да станат, но ако 195/75 излезнат малки дали изобщо ще могат да се сложат?
                    Благодаря за съветите /и търпението/ :]
                    Сигурно съм закъснял, но днес в "Метро" видях вериги, китайски два размера за стандартна нивова гума. Едните вериги са за максимална гума 175/80R16 а другите за минимална 175/80R16 или 185/75 R16. Цената е 70 лв. комплекта и са предназначени за 4х4 автомобили или бусове.
                    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Вериги за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Аз също карам с вътрешна гума Ласите,макар че стават и без такава-/някои колеги ги карат без вътрешни/.
                      Изпускал съм ги не веднъж до 1 атм.
                      При това съм буксувал и то здраво по цял ден в дълбок сняг.
                      Вентил досега не ми е превъртал.
                      Гарантирам за тия неща-затова и ги препоръчвам-/изпитал съм ги/.
                      П.П.А що се отнася до взаимопомощта,специално през почивните дни мога да окажа такава на всеки,особено в района на Елено-Твърдишкия Балкан,където е и х.Чумерна.
                      Като цяло го познавам,въпреки че има места на които не съм ходил.
                      Подкрепям Янко за гумите. Вече 4 година карам с Ласа. В топло и сухо време ги помпя на 2.5 от което разхода и шума падат значително. Зимата ги държа на 1.5-1.7 за по-добро сцепление. Изпускал съм ги предната зима и на 1.0 атм. понеже ходих на лов и по обяд снега беше поомекнал значително. Доста си покарах така. Единствената Нива, която не се наложи да я бутат беше моята. А иначе не се смятам за кой знае какъв шофьор пък и си пазя колицата.

                      П.С. Вериги не ползвам, защото съм с подкалници и Ласите така или иначе си опират в тях при определени условия.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Вериги за Лада Нива

                        Здравейте отново, аз си намерих някакъв сорт вериги, китайски /дори на мен ми изглеждат афиф работа ама да има поне за 1 път/ днес ги сложих колкото да видя дали изобщо ще се хванат - хванаха се та и отгоре. Размер 110 струва ми се идват малко големи, но като се наместят хубаво и с едно истинско стягане /не като моето/ мисля, че ще станат, не ми се вижда да има опасност да опират някъде... Ако се стигне да ги пробвам на полеви условия ще ги видим, друго ако не поне са достатъчно дуракоустойчиви щом аз успях да ги сложа за няколко минути. Благодаря на Янко Желязков за снимките и инфото - ще е от полза, тъй като ние се отказахме да ходим в най-големият сняг за годината и решихме да идем в най-големият студ за годината т.е. следващата седмица.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Вериги за Лада Нива

                          Тези китайски вериги No 110 са за пределен размер гуми 235/55-16 и е интересно да научим дали този размер вериги или No 100 за пределен размер гуми 235/50-16 са подходящи за Lassa 195/80-16. Леките китайските вериги са 12 см квадратен синджир с бърз монтаж и са доста здрави. Задължително условие е да са стегнати по гумата. Нивата я тествах с 4 бр. такива вериги в продължение на 2 дена по билото на планината в екстремални условия при непрекъснато включени 4Х4. Разхода на бензин се вдигна до 16 л на 100 км, но останах изключително доволен от джипката обута с 4 вериги.
                          Последно редактирано от mstoev; 30-01-12, 09:16.
                          Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Вериги за Лада Нива

                            Какво имаш в предвид: - непрекъснато включени 4Х4? Всяка Нива си е така още от завода, освен в случаите на преднамерено осакатяване на колата. Сигурно си превключил на бавните.
                            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Вериги за Лада Нива

                              Не можах да редактна предният си пост исках нагледно да покажа снимките та да видите и предцените сами кой от размерите пасва по-добре. Дължина на звеното приблизително 2см което като че ли малко се позагуби измежду грайферите ама може би така си трябва?? Отново споменавам че не са нито стегнати нито центрирани като хората.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29012012153 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:115.6 КБ
ID:5341911Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29012012157 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5341912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2748.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5341913

                              Коментар


                              • #45
                                От: Вериги за Лада Нива

                                Нивата е винаги с включени 4Х4 и това я прави много стабилна. В моя случай карах на бавни включени от единия лост и допълнително 4Х4 с малкия лост при светнала лампичка в таблото. Какво ли не изпитах на терена с 4-ри вериги като трудност за да се уверя, че Нивата си е яка машина и лесно не се чупи. От снимките става ясно, че китайски вериги 12 мм No 110, а също и No 100 стават за Ласа ОК и навярно като се стегнат няма да опират ако Нивата не се товари с излишни килограми. No 100 размер верига се оказа стандартен за Лада Нива т.е. става за всички 16" гуми.
                                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X