Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 - дрънчене, резонанс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК 120 - дрънчене, резонанс.

    За да не разводнявам темата за закупуване на 120ка пускам нова. Както писах има някакво дрънчане, което влиза в резонанс. Оказаха се много неща, доста от щипките бяха паднали на подкалниците, екраните над ауспуха ги позакривих, 2 болта бяха безследно изчезнали от интеркулера, но остана още някакво вибриране в таблото, което мисля да разнищя. Навигацията си я записах, но с 1000 мъки. трябва да е на МАКСЕЛ носител ДВД+ ДЛ а се записва като -, отделно имаше още някакви врътки, но в крайна сметка стана. ДОста е постна и единствената полза е че поне се вижда главния път. Имам някакво притропване, което е биалетка, тези дни ще я сменя. Колата е перфектна, има съвсем леко приклащане на задницата, което е сравнимо с комби колите, нищо общо с джиповете като пътно поведение. Вътре ми е много удобно и дори на 3тия ред се пътува много добре ако изключим много високия под. Определено не съжалявам че взех на въздух, разликата е огромна. Онзи ден сипаха нафта на Лукойл и мъката започна, колата почна да трака все едно съм смлял клапаните, оттам в ТМ и докато се чудеха какъв е проблема колата загря добре ( те са близо до нас) и се оправи. Искам да изкажа благодарност към ТМ (след Люлин) за невероятно професионалното отношение и към колата и към мен, за първи път фирмен сервиз е на такава висота ( имам доста нови коли, но ТМ са без забележка). След това сипах на ОМВ и тракането изчезна, само шока остана все още в сърцето ми. Който се чуди дали да купува 120ка мога да му кажа, единствено да не жали пари за екстри и да взима най-яката. Доста колици съм имал но 120ката и един крайслер за сега са на 1во и 2ро място, пред всичко останало. А другата приятна изненада е поддръжката на тая кола, честно казано цените на частите са смешно малки, 245лв ми излезна смяна на масло и филтри, е с отстъпка, но нафтовия филтър е 13лв, а на ситроен С2 1,4ХДИ е 90. Не са менте частите в фирмен сервиз са но на друга марка. Биалетката е 45лв Делфи, 30лв е на 307 пежо, та тоя камион сравнен с евтините за поддръжка френски коли е просто перфектен, да не го сравнявам с Туарега на мой приятел...

  • #2
    От: ТЛК 120 първи впечатления и неща който разбрах.

    Всичко може и да е така колега, но това с комфорта на третия ред седалки по добре да не бяхте го казвали.....Поздрави.

    Коментар


    • #3
      От: ТЛК 120 първи впечатления и неща който разбрах.

      Здр,Какво стана в ТМ с какво ти помогнаха

      Коментар


      • #4
        От: ТЛК 120 първи впечатления и неща който разбрах.

        3тия ред седалки при положение че не е ван са много добре, сравнявам ги с 307 SW да кажем където е почти неизползваемо, в никакъв случай не е като 3ти ред в истински ван да кажем или бус, но сравнен с ДДС количките си е супер. 2ма възрастни с нормално телосложение пътуваха до Гоцето и обратно без проблем. Е разбира се за тъщата е най-подходящо В смисъл използваем е 3тия ред, иначе трябваше с 2 коли да ходим. В ТМ просто я прегледаха отвсякъде, само дето в Г-а не и бръкнаха, просто всичко беше огледано винтче по винтче, то реално проблем нямаше та и нямаше какво и да ми помогнат, но нали ги гледам през прозореца, виждаше се че се опитват да намерят проблема. Вече и понавъртях доста километри и съм все още много доволен. Разхода е извънградско 7-8 градско 10-11, което е много премливо, не че е малко но за джип е добре. Смених биалетката, делфи 37лв, за 5 мин се сменя и спря тропането.

        Коментар


        • #5
          От: ТЛК 120 първи впечатления и неща който разбрах.

          Свалих въздушния филтър и разръчках каквото набарах вътре, за кратко дрънчането изчезна, явно нещо опира в трабите, но нямах време за по сериозно ръчкане. Тези дни ще разколача по-сериозно и пак ще пиша.

          Коментар


          • #6
            От: ТЛК 120 първи впечатления и неща който разбрах.

            притропването , може и да е тампони на стабилизиращата щанга ,...имах същия проблем ,смених биалетката ,но тропането остана ,и се оказа че проблема е в тампоните -доста по-евтино и лесно за смяна ,...
            Последно редактирано от Yaro; 03-01-12, 10:35. Причина: Преместване на пост в друга тема.
            NISSAN MURANO
            TOYOTA LAND CRUISER 120
            HONDA RINCON 680 I
            HONDA CRF 450X

            Коментар


            • #7
              От: ТЛК 120 първи впечатления и неща който разбрах.

              Последно това дрънчене от къде идва колега, откри ли най вероятното място?
              Т5
              Crossrunner

              Коментар


              • #8
                От: ТЛК 120 първи впечатления и неща който разбрах.

                0886 31 91 21. НЕ колега не го намерих и се предадох и в другата тема писах, дрънчи си , мислех че е ауспух, какво ли не вече не знам какво да ти кажа дрънчи.
                Последно редактирано от Yaro; 03-01-12, 10:39. Причина: Преместено в друга тема.

                Коментар


                • #9
                  От: ТЛК 120 първи впечатления и неща който разбрах.

                  Коментарите относно навигация за ТЛК 120 са преместени тук:
                  Навигация за Toyota Land Cruiser 120

                  Коментар


                  • #10
                    От: ТЛК 120 - дрънчене, резонанс.

                    КАто се разтопи снега организирам търсене на дрънченето, награда 3 бири и 3 кифтета Дрънчи много дразнещо и май даже се усили.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ТЛК 120 - дрънчене, резонанс.

                      Ако искаш драсни едно съобщение като се затопли да дойда и подложа едно ухо - предлагам да изпразниш всички жабки и ниши.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ТЛК 120 - дрънчене, резонанс.

                        И с колегата Haji си писахме да се видим, нека се стопли и ще организирам среща на 120ките пред гаража да ги разнищим

                        Коментар


                        • #13
                          От: ТЛК 120 - дрънчене, резонанс.

                          С баща ми днес си поиграхме и се оказа следното, въздушния филтър е основния източник на дрънчене, натъпках му един дунапрен и миряса, остана леко дрънчене от десния калник отвътре, като ако се натиска калника се променя звука, но е много тихо, така като гледам тръбата за въздух влиза там и 90% е нещо от нея останалия шум.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ТЛК 120 - дрънчене, резонанс.

                            Сега отивам да проверя филтъра и аз. Забелязах сега зимата като се напълниха калниците с лед дрънченето беше изчезнало..... При мене го има само до 1600 оборота. На светофар на Д дрънка на Н е спокойно. Сигурно е от фитъра и гумените тампони с които е закачена кутията за коша на двигателя.
                            Т5
                            Crossrunner

                            Коментар


                            • #15
                              От: ТЛК 120 - дрънчене, резонанс.

                              Малко в страни, ама да си кажа. Вадил съм клещи, от зад кората на врата на Пежо , както и чук от в прага на Жигула.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X