Обява

Свий
Няма добавени обяви.

навигация за Toyota Land Cruiser 120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • навигация за Toyota Land Cruiser 120

    Здравейте!
    Не открих нищо за навигационите карти на ТЛК 120 във този форум? Някой знае ли дали въобще има карти за България? Във Сливен в сервиза на Тойота споменаха нещо за някакви 4 диска които стрували 320евро, но аз не съм склонен да им вярвам, тъй като според мен знанията и уменията им са под всякаква критика
    Имате ли представа коя фирма разработва картите и дали може да се намерят в интернет някакви ...?
    Мисля да пробвам от БМВ картата която излезе тази година за тяхната навигация на Naviteq пък каквото стане

  • #2
    До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

    След малко ровене из интерент си помислих, че може би ми трябва това
    http://thepiratebay.org/torrent/4137...36_464210-0930
    но по всяка вероятност това нещо е за Северна Аменика..?
    и май ще търся това Toyota Navigation Map Europe Ver 1 2004-2005
    Ако някой има повече информация и въобще дали има карта за България нека сподели и да ми спести мъките

    Коментар


    • #3
      До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

      Вече има карти за източна европа и за ТЛК120. Цената в представителства на Тойота е 753лв. За България има само главните пътища и малко по подробно София.

      Коментар


      • #4
        До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Вече има карти за източна европа и за ТЛК120. Цената в представителства на Тойота е 753лв. За България има само главните пътища и малко по подробно София.
        тъкмо влизам да напиша, че говорих с ТМ Ауто - първо със Пловдив а после със София за по сигурно и от двете места ме увериха, че карти за България за сега няма, но се очаквало до една две години да излязат някакви
        Колега Джамбазов, тази карта която вие посочвате става ли за ТЛК 120 2003г. или е предназначена само за по-новите модели т.е. 06-07-08г?

        Коментар


        • #5
          До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

          Ами утре ще проверя, има за различните модификации на тойота има различни каталожни номера карти. Аз тази я пробвах в ТЛК120 2008г. Няма проблем, върви си, ама в Бургас има две улици. Не виждам лично за себе си смисъл все още от тази карта за България. А колкото до това какво са ти казали не се учудвам (за съжаление), инфото го има от пролетта, а картата се предлага от две седмици на пазара.

          Коментар


          • #6
            До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

            Същото е положението и с навигациите на БМВ - тази година излезе карта, която става само за София, а в останалата част на страната има само основни пътища. Пробвах я на Тойотата обаче не работи
            За този екран има ли оригинална част- ТВ модул /както при БМВ/? Или си остава само за навигацията без никакви глезотии/ като ДВД, МР3, телевизия/ по него?

            Коментар


            • #7
              До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

              Първоначално публикуван от slavi7 Преглед на мнение
              Същото е положението и с навигациите на БМВ - тази година излезе карта, която става само за София, а в останалата част на страната има само основни пътища. Пробвах я на Тойотата обаче не работи
              За този екран има ли оригинална част- ТВ модул /както при БМВ/? Или си остава само за навигацията без никакви глезотии/ като ДВД, МР3, телевизия/ по него?
              Има ТВ модул, и с отделно ДВД всичко гледаш ама незнам дали си струва сумата, последно мисля че беше към 4800лв. За мен лично по добре си вземи едно преносимо устройство което върши тая работа за десетократно по малка сума. Екрана е с кофти разделителна способност, доста зърнест е и гледането на телевизия на него меко казано уморява.

              Коментар


              • #8
                До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

                Не знам дали си струва въобще да се ползва оригиналната навигация на TLC. Аз с моята ходих до Гърция - там има само основните пътища, Солун ми се струва подробен, мисля че Атина също е подробна. Не знам дали не и разбирам достатъчно, но не можах да и намеря режим 3D. Вместо да давам 7-800 лв за карта на България, която не е подробна, не е ли по-добре да се монтира един GARMIN или IGO към дисплея. При тях ъпдейтите са много по-евтини, имат 3D, имат добри карти на България, Гърция, Турция и източна Европа. Единственото неудобство е това, че работят само с дистанционно. За мен това е по-доброто решение. Ако някой може да каже за недостатъци на това решение, моля да го сподели.
                http://www.nakladkibg.com
                накладки, спирачни дискове, съединители

                088 8613380

                Коментар


                • #9
                  До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

                  Доста са се "отпуснали" с цената, а и не е като при БМВ да има много части втора употреба или пък евтини неща от ибей
                  За тази цена отпада и телевизията и ДВД-то
                  За мен това е по-скоро глезотия, отколкото сериозна екстра.
                  Иначе като че ли най-добрият вариант остава монтирането на допълнителен модул за Garmin или IGo. Отпадането на сензорния екран ще го преглътнем някак. Предполагам е изключено да има 3D за оригиналната навигация
                  Все пак не разбрах тази оригинална карта която се предлага дали е само за най-новите тойоти или все пак е помислено и за тези от 2003-2004г?
                  Моята оригинална карта която е в момента Гърция въобще я няма, а какво остава за България

                  Коментар


                  • #10
                    До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

                    Този пакет с карти е приложим за всички модели на Toyota и Lexus произведени за Европейския пазар след 2002г. и оборудвани с фабрична навигационна система със 7” или 8” мултиинформационен дисплей.

                    Коментар


                    • #11
                      До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Този пакет с карти е приложим за всички модели на Toyota и Lexus произведени за Европейския пазар след 2002г. и оборудвани с фабрична навигационна система със 7” или 8” мултиинформационен дисплей.
                      Благодаря !
                      Най-сетне една по-добра новина. Според руските форуми новите карти за Русия работели само на 5 поколение навигация, което започвало след 2006г да се монтира в новите тойоти и лексуси. Дано тази карта е различна, а иначе със сигурен, че рано или късно ще се сдобия с нея

                      Коментар


                      • #12
                        До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

                        Изтеглих това Toyota Navigation Map Europe Ver 1 2004-2005 , понеже оригиналната карта е от 2002г. Тръгна, изписа Program Update обаче Европа си остана без Гърция дори, а какво да говорим за България
                        Така че търсенето продължава

                        Коментар


                        • #13
                          До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

                          ето офертата от Авител, може би ще ви е интересно:




                          за сега мисля да взема само адаптера и да се опитам да го монтирам сам, а другите неща - камери, двд, тв и т.н. ги има навсякъде на доста добри цени

                          Коментар


                          • #14
                            До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

                            подобна е цената и в Toyaga зависи КАКВИ КОМПОНЕНТИ ЩЕ СЛАГАМЕ НАВИГАЦИЯТА Е ПЕРФЕКТНА СТАВА ЗА АБСОЛЮТНО ВСЯКЯКВИ ОРИГИНАЛНИ СИСТЕМИ .Ако сеползва Мултимедия на Alpine-iva 205(1499лв) се управлява от тъч-скриина

                            Коментар


                            • #15
                              До: навигация за Toyota Land Cruiser 120

                              НАВИГАЦИЯТА Е С НОВА ЦЕНА 1099ЛВ ЗА СЪФОРУМНИЦИ ОТСТЪПКА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X