Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка и вулканизация - неочаквано добра комбинация :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка и вулканизация - неочаквано добра комбинация :)

    Доживях да си оправя мотора, да намеря време и компания за да изведа мотора на паша в гората.
    Със Светли KLX си направихме хубаво каране в неделя, поне за мен беше супер, за което много му благодаря.
    Имах нужда от точно такова опознавателно каране за да си спомня малкото което знаех за офроуда
    Та ето и снимковия материал, на който главно аз съм на мотора, защото Светли снимаше, неволята на фотографа ...

    Гледка на излизане от София


    За малко по асфалт


    Все още по нивите край София:


    Като маршрут знам само че стигнахме до Ябланица, където хапнахме бира/скара, за подробности- Светли КЛХ

    Вече в гората




    A тук започваме вулканизаторската част от деня, близо 2 часа ... Добре, че бяхме само 2-мата и за никъде не бързахме Понеже малкия KLX не слушаше (пукната гума) с един замах го хвърлих на земята и задната гума сама се демонтира :


    Следва серия за начинаещия ендурист на тема Лепене на спукана гума, в главната роля- Светльо КЛХ






    Maлко се разплака мотора за това че сме го захвърлили на земята, разбирай потече му бензина покрай шлауха на капачката, и затова го изправихме, то пък пусто място един голям камък не видяхме ...




    Обратно към урока за лепене:


    Спукването


    Шкурене:




    Лепило:


    С една лепенка покрихме и 2-те дупки


    Монтаж:


    След като монтирахме вътрешната гума и започнахме да помпим нооо ... се оказа, че никаква не сме я свършили не държи налягане и пак изпуска от някъде, айде пак с щангите и вадене на вътрешната гума


    Нови три и половина дупчици покрити с 2 лепенки, резултата:


    А зад вентила има и стара кръпка правена от стара вътрешна гума... въобще тази гума е голям ветеран


    Помпане за последно


    УРА тръгваме да курмуваме




    Тук бях първи и както си карам нагоре реших, че си нямам на идея как ще продилжи пътеката след върха и реших да угасна Та с кракомобила го докарах на равно за да ритам манивелата


    В Ябланица на по бира с мезе, котката и тя намаза


    Снимка "ала кики.т"


    Красоти


    А това си беше бая стръмно спускане за мен, еваш еваш го слязох, с опипване на терена




    Тук имаше приятен басейн на пътя, уви фотоапарата не пожела да ме хване в момента на вълната ...



    Пак гадно спускане



    И последната снимка:


    Няколко километра преди София, какво да видим - задната гума на Светльо пак е спаднала ... "Е...л съм и м...ката, така ще си карам"

    Та така, получи се добра разходка, вече почти ми е минала мускулната треска, много обичах да падам на десните завои и отдясно на задника съм лилав, а при едно от малкото падания на ляво крака ми (точно между ботуша и наколенката) се лепна на колекторната тръба, резултата беше един солиден мехур ...

    Това е от мен, първо каране (ако не се броят първите ми 2-3 карания през есента на 2007 с ДЕТ) и първи летопис тука, така че не бъдете строги
    Honda Africa Twin RD07 '95

  • #2
    От: Разходка и вулканизация - неочаквано добра комбинация

    Kiketo се е справил блестящо с репортажа само можем да му благодарим за разнообразяването на темата.
    Дани само бетствия пуска.: )
    Иначе карането и за мен беше приятно като изключим каръка с гумите.От близо два месеца нямам пропуск,на всяко излизане пуках гума. Днес си купих 4мм дебела пък да види как ще е.
    Поздрави на всички.
    Кавазаки КЛХ 300 04г
    Кавазаки КХ 65 04г
    Опел Астра 94г
    Мерцедес 124 91г

    Коментар


    • #3
      От: Разходка и вулканизация - неочаквано добра комбинация

      Евала за репортажа, пичове!
      Гледам гадни спускания сте имали. Но сте ги минали и Ви е било кеф надявам се
      Поздрави.
      WR400-in-in-in...
      LZ1RAO

      Коментар


      • #4
        От: Разходка и вулканизация - неочаквано добра комбинация

        За мен спусканията си бяха гадни, първо заради опита ми, второ заради меко казано не до там лекия ми мотор
        За Светльо не бяха никак гадни...
        А кефа си го имаше, но главно след това
        Honda Africa Twin RD07 '95

        Коментар


        • #5
          От: Разходка и вулканизация - неочаквано добра комбинация

          Кике, страхотен репортаж и оф-роуд разходка. Благородно ти завиждам ...май трябва и аз някой ден да пална тоз мой "мощен" Симсон С 51 и да тръгна по планините. Тука поне имам доста офроуд терени - кеф ти по Огражден, кеф ти по Беласица, кеф ти по Рупите, Кожух .... Страхотен репортаж е станал. Поздравления, а другия път още по-приятно изкарване и без Вулканизации
          Последно редактирано от miki64; 08-08-10, 00:05. Причина: правопис

          Коментар


          • #6
            От: Разходка и вулканизация - неочаквано добра комбинация

            Първоначално публикуван от Светльо KLX Преглед на мнение
            Kiketo се е справил блестящо с репортажа само можем да му благодарим за разнообразяването на темата.
            Дани само бетствия пуска.: )
            Иначе карането и за мен беше приятно като изключим каръка с гумите.От близо два месеца нямам пропуск,на всяко излизане пуках гума. Днес си купих 4мм дебела пък да види как ще е.
            Поздрави на всички.
            Светльо, сметни дали заради 200 лв. си струват всичките тези грижи.
            Ако не - вземи си един мус и си свиркай, нямаш грижи, раницата е по-лека, не губиш време...А бе все бонуси, изключая "минуса" от 200 лв....
            Mitsubishi L200 DobbleCab

            KTM XC 450 RW 2009
            KTM 350 SX 2011

            Коментар


            • #7
              От: Разходка и вулканизация - неочаквано добра комбинация

              Знам Милко,че е така.Доста се чудих,но мисля,че 4 мм гума ще издържи,ако не става ще взимам мус всъщност имах от КТМ-а ама ги подарих на Жоро ВИК. Незнам дали ги кара още ама гледам,че е на стълбичката по състезанията.
              Кавазаки КЛХ 300 04г
              Кавазаки КХ 65 04г
              Опел Астра 94г
              Мерцедес 124 91г

              Коментар


              • #8
                От: Разходка и вулканизация - неочаквано добра комбинация

                Първоначално публикуван от Светльо KLX Преглед на мнение
                Знам Милко,че е така.Доста се чудих,но мисля,че 4 мм гума ще издържи,ако не става ще взимам мус всъщност имах от КТМ-а ама ги подарих на Жоро ВИК. Незнам дали ги кара още ама гледам,че е на стълбичката по състезанията.
                Затова "е" !!!
                Mitsubishi L200 DobbleCab

                KTM XC 450 RW 2009
                KTM 350 SX 2011

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X