Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Transalp 600 Обслужване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Honda Transalp 600 Обслужване

    Леле.....

    И сега с тея мембрани Транса няма да гърми през гърнето като му върнеш газта при спускане.....тц, тц, тц... Яко!

    Доколкото се сещам снопа с кабели найстина е на доста кофти място, наистина ли няма начин да смениш термостата без да ги разкачаш? Освен това да попитам, ти сигурен ли си че термостата ти не е наред? На моя Транс стрелката едвам влизаше в зоната която се приема за нормална, но като го остявя на място перката се включваше когато стрелката застанеше почти вертикално. Имай предвид че това е нормално за Трансалп-а. Кажи защо реши че е термостат?
    Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
    Honda Varadero XL1000 SD03 2011

    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


    • #92
      От: Honda Transalp 600 Обслужване

      Ами не съм решил че е термостат,просто искам да го сменя превантивно. Прави ми впечатление че в жегите когато мотора работи на място,перката почти не спира! Щом потегля обаче,всичко си идва на мястото. Бавно каране по кварталните улички.....пак същото,вентилатора върти нонстоп!
      Днес успях да разкача всички куплунзи,и демонтирах стария термостат. Не знам защо изглежда като "пробит" в горната си част,и оста леко надстърча....идеи някакви?!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0138.jpg
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:5703184Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0137.jpg
Прегледи:1
Размер:53.5 КБ
ID:5703185
      Kawasaki Klr 600 '91

      Коментар


      • #93
        От: Honda Transalp 600 Обслужване

        Пробит е , бил си е за смяна.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #94
          От: Honda Transalp 600 Обслужване

          Мисля ,че е важно отворчето на голямата периферия да е на точно определено място в корпуса(на Африката трябва да гледа напред ,имаше белег),ама твоя термостат съм забравил как се слагаше.Транс съм нямал отдавна.Сега е момента да си направиш експеримент ,(ако имаш и нов провери го и него). Сложи термостата в една тенджера с водя и я загрявай на котлона. Виж на колко градуса ще отвори и затвори. Имай в предвид обаче ,че се мери с термометър дето МОЖЕ ДА МЕРИ НАД 100гр. целзий.Друг ще се спука. На новия термостат трябва да има набито на колко градуса отваря. Че и не бяха евтини термостатите....по спомен към 80 лв някъде го купувах новия

          Коментар


          • #95
            От: Honda Transalp 600 Обслужване

            Да,термостата е безбожно скъп. И двата са оригинални, с шампа 85 градуса.За съжаление не мога да ги тествам,не разполагам с подходящ термометър. Колкото до малката дупчица на термостата,тя може да бъде ориентирана по два начина. Има един "гайд" в термостатното тяло....дупчицата се пада или на ляво, на около 8h.(както беше поставен стария), или на дясно на около 2h.
            Вчера успях да завърша и с "ребилда" и почистването на горивната система,сега се чудя дали да поставя горивен филтър след кранчето на резервоара....как мислите,удачно ли е?!
            Следващата стъпка....изграждане на неръждаема изпускателна система.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от julionavarro; 20-02-16, 08:34.
            Kawasaki Klr 600 '91

            Коментар


            • #96
              От: Honda Transalp 600 Обслужване

              За филтърче-на Африката си има оригинално там(че и място и гумен държач си има).

              Коментар


              • #97
                От: Honda Transalp 600 Обслужване

                Привет на всички,
                Съвсем наскоро ми предстои покупката на Трансалп, с който мисля да сменя Кавазаки ЕР 5 който карам в момента. Въпросът ми е следния- не съм много висок, 177 см., това дали ще ми е проблем. В мотокъщата ще го свалят максимално до долу, но все пак.. Онзи ден му направих едно кръгче, екстра го усещам, единствено при маневри на място ми идваше малко висок. Надявам се че ще му свикна/а първия ми мотор бе Пегасо, и с височината нямах особени проблеми/. Ако имате и други съвети, ще бъда благодарен.

                Коментар


                • #98
                  От: Honda Transalp 600 Обслужване

                  Ми аз съм 1.65 и смятам да карам Трансалп. Смятай. Регистрирах 1200GS на човек с мой размер (той ще го кара)! Та смята ти!
                  Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 22-03-16, 19:08.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Honda Transalp 600 Обслужване

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Gaston-Rahier-Big.jpg
Прегледи:1
Размер:80.8 КБ
ID:5707517
                    Веднъж тръгнеш ли няма значение колко си висок, а моят Транс е и "леко" вдигнат, а съм колкото теб висок

                    Коментар


                    • От: Honda Transalp 600 Обслужване

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Ми аз съм 1.65 и смятам да карам Трансалп. .... .... ..... .....
                      Аз що не съм разбрал.
                      Де ти е ТА-то ...
                      Щото некой хора .. те изпревариха.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Honda Transalp 600 Обслужване

                        А бе ей! Музовир! Що ме бъзикаш? С XJ-я ще ви прескачам. Тъкмо чичо Бени го сглоби! И нова седалка (като за моя г@з) си имам даже.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Honda Transalp 600 Обслужване

                          Благодаря ви за мненията.

                          Коментар


                          • От: Honda Transalp 600 Обслужване

                            От петък и аз съм в Трансалп клубът. Мотора е 2004 та година, за съжаление нямам време да го обслужа, надявам се до събота да съм го закарал за смяна на масла и преглед. Ако има нещо специфично около поддръжката му, ще се радвам на съвети и мнения.
                            Предварително благодаря.

                            Коментар


                            • От: Honda Transalp 600 Обслужване

                              Сигурно ще ми се смеете на лаишкия въпрос, но срам-не срам ще питам: Как да съм сигурен че резервата на резервоара работи?
                              Да врътна врътката на "резерв" и да карам ще бъде ли показателно или трябва да се приложи някакъв друг, по-квалифициран мурафет? :-)

                              Предварително благодаря за отговорите!
                              Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

                              Коментар


                              • От: Honda Transalp 600 Обслужване

                                2004г а 600 кубика? Нещо май съм изпуснал...
                                HONDA XL650

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X